Notebookcheck Logo

AMD FirePro W5130M

AMD FirePro W5130M

-

FirePro W Rodzina

FirePro W7170M 2048 @ 0.72 GHz256 bit @ 5000 MHz
FirePro W5170M 640 @ 0.93 GHz128 bit @ 4500 MHz
FirePro W5130M 512 @ 0.93 GHz128 bit @ 4000 MHz
FirePro W4170M 384 @ 0.85 - 0.9 GHz128 bit @ 4000 MHz
FirePro W4190M 384 @ 0.83 - 0.9 GHz128 bit @ 4000 MHz
ArchitekturaGCN
Potoki512 - ZJC
Zegar rdzenia925 (Boost) MHz
Zegar pamięci4000 MHz
Magistrala128 bit
Typ pamięciGDDR5
Maks. pamięci2048 MB
Pamięć współdzielonanie
APIDirectX 12 (FL 12_0), Shader 5.0, OpenGL 4.3 / Vulkan
Technologia28 nm
TechnologieDirectX 12, OpenCL 1.2, OpenGL 4.3, Vulkan, Mantle, Eyefinity, Enduro, App Acceleration, HD3D
Wielkość laptopaśredni
Data premiery02.10.2015
Witryna producentawww.amd.com

Testy

Performance Rating - 3DMark 11 + Fire Strike + Time Spy
1 pt (3%)
0.06605 -93%
...
0.866 -10%
0.867 -10%
0.88 -8%
0.888 -8%
Intel Iris Plus Graphics 655
0.903 -6%
0.909 -5%
0.91 -5%
0.945 -2%
0.959 0%
AMD FirePro W5130M
0.961
0.968 1%
0.988 3%
Intel UHD Graphics Xe 750 32EUs (Rocket Lake)
0.991 3%
1.002 4%
1.006 5%
1.023 6%
1.035 8%
1.035 8%
Intel UHD Graphics Xe G4 48EUs
1.057 10%
...
21.2 2106%
max:
33.3 3365%
0%
100%
3DMark - 3DMark Ice Storm Extreme Graphics
64248 Points (8%)
3DMark - 3DMark Cloud Gate Score
min: 9931     avg: 10836     median: 10835.5 (12%)     max: 11740 Points
3DMark - 3DMark Cloud Gate Graphics
min: 14260     avg: 14381     median: 14380.5 (4%)     max: 14501 Points
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Score
min: 1993     avg: 1997     median: 1997 (4%)     max: 2001 Points
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Graphics
min: 2099     avg: 2110     median: 2110 (2%)     max: 2121 Points
3DMark - 3DMark Ice Storm Graphics
81500 Points (10%)
3DMark 11 - 3DM11 Performance GPU
3106 Points (3%)
171.8 -94%
...
2911 -6%
Qualcomm Adreno 690
2930 -6%
2941 -5%
2965 -5%
2967 -4%
2973 -4%
2985 -4%
3022 -3%
3101 0%
AMD FirePro W5130M
3106
3131 1%
Intel UHD Graphics Xe 32EUs (Tiger Lake-H)
3180 2%
3220 4%
3238 4%
3249 5%
3261 5%
Intel UHD Graphics Xe G4 48EUs
3288 6%
3310 7%
3313 7%
...
59943 1830%
max:
106023 3313%
0%
100%
3DMark 06 3DMark 06 - Standard 1280x1024 +
3DMark 06
15680 Points (21%)
Unigine Heaven 2.1 - Heaven 2.1 high
36 fps (7%)
SPECviewperf 11
specvp11 snx-01 +
SPECviewperf 11 - specvp11 snx-01
min: 11.77     avg: 20.9     median: 20.9 (12%)     max: 30 fps
specvp11 tcvis-02 +
SPECviewperf 11 - specvp11 tcvis-02
min: 6.75     avg: 7.4     median: 7.4 (4%)     max: 8 fps
specvp11 sw-02 +
SPECviewperf 11 - specvp11 sw-02
min: 26.6     avg: 28.3     median: 28.3 (22%)     max: 30 fps
specvp11 proe-05 +
SPECviewperf 11 - specvp11 proe-05
min: 3.91     avg: 4.1     median: 4.1 (5%)     max: 4.3 fps
specvp11 maya-03 +
SPECviewperf 11 - specvp11 maya-03
min: 15.05     avg: 18     median: 18 (14%)     max: 21 fps
specvp11 lightwave-01 +
SPECviewperf 11 - specvp11 lightwave-01
min: 30.95     avg: 33.5     median: 33.5 (36%)     max: 36 fps
specvp11 ensight-04 +
SPECviewperf 11 - specvp11 ensight-04
min: 24     avg: 24.7     median: 24.7 (12%)     max: 25.37 fps
specvp11 catia-03 +
SPECviewperf 11 - specvp11 catia-03
min: 9.46     avg: 11.2     median: 11.2 (6%)     max: 13 fps
SPECviewperf 12
specvp12 sw-03 +
SPECviewperf 12 - specvp12 sw-03
32 fps (8%)
specvp12 snx-02 +
SPECviewperf 12 - specvp12 snx-02
26 fps (4%)
specvp12 showcase-01 +
SPECviewperf 12 - specvp12 showcase-01
14 fps (3%)
specvp12 mediacal-01 +
SPECviewperf 12 - specvp12 mediacal-01
5.9 fps (2%)
specvp12 maya-04 +
SPECviewperf 12 - specvp12 maya-04
22 fps (6%)
specvp12 energy-01 +
SPECviewperf 12 - specvp12 energy-01
0.4 fps (0%)
specvp12 creo-01 +
SPECviewperf 12 - specvp12 creo-01
20 fps (8%)
specvp12 catia-04 +
SPECviewperf 12 - specvp12 catia-04
23 fps (4%)
Cinebench R10 Cinebench R10 Shading (32bit) +
Cinebench R10 - Cinebench R10 Shading (32bit)
9635 pkt. (7%)
Cinebench R11.5 Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit +
Cinebench R11.5 - Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit
62.3 fps (22%)
Cinebench R15
Cinebench R15 OpenGL 64 Bit +
Cinebench R15 - Cinebench R15 OpenGL 64 Bit
min: 61.8     avg: 62.4     median: 62.4 (4%)     max: 63 fps
Cinebench R15 OpenGL Ref. Match 64 Bit +
Cinebench R15 - Cinebench R15 OpenGL Ref. Match 64 Bit
98 % (98%)
LuxMark v2.0 64Bit - LuxMark v2.0 Room GPU
358 Samples/s (2%)
LuxMark v2.0 64Bit - LuxMark v2.0 Sala GPU
629 Samples/s (1%)
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Smaller numbers mean a higher performance

Testy gier

Zamieszczone niżej wyniki pochodzą z testów zrecenzowanych laptopów. Należy pamiętać, że osiągi poszczególnych konfiguracji zależą od zastosowanej pamięci własnej karty (VRAM), zegarów karty (mogą być różne), procesora, ustawień systemu, sterowników i wersji systemu operacyjnego. Tym samym uzyskane wyniki nie muszą być reprezentatywne dla wszystkich laptopów wyposażonych w daną kartę graficzną. By uzyskać szczegółowe informacje o wynikach testów, należy kliknąć na podaną wartość liczbową (fps, czyli kl/s).

low 1280x720
30  fps    + Porównaj
med. 1366x768
17  fps    + Porównaj
» Niegrywalna na większości testowanych laptopów.
low 1024x768
31  fps    + Porównaj
med. 1366x768
21  fps    + Porównaj
high 1920x1080
10  fps    + Porównaj
» Niegrywalna na większości testowanych laptopów.
low 1024x768
216  fps    + Porównaj
med. 1366x768
71  fps    + Porównaj
high 1920x1080
47  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
19  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1280x720
66  fps    + Porównaj
med. 1344x756
41  fps    + Porównaj
high 1920x1080
23  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
21  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach med..
low 1024x768
106  fps    + Porównaj
med. 1366x768
76.1 80 ~ 78 fps    + Porównaj
high 1366x768
64.3 66 ~ 65 fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
10.5 23 ~ 17 fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1280x720
137  fps    + Porównaj
med. 1366x768
64.8 66 ~ 65 fps    + Porównaj
high 1366x768
55.5 57 ~ 56 fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
20.9 22 ~ 21 fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1024x768
158  fps    + Porównaj
med. 1366x768
75  fps    + Porównaj
high 1366x768
58  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
25  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
Mafia 2

Mafia 2

2010
med. 1024x768
77.5  fps    + Porównaj
high 1360x768
65.1  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
38.8  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
lowmed.highultraQHD4K
Batman: Arkham Knight3017
The Witcher 3312110
Dirt Rally216714719
Middle-earth: Shadow of Mordor66412321
Total War: Rome II106786517
BioShock Infinite137655621
Tomb Raider158755825
Mafia 277.565.138.8
< 30 fps
< 60 fps
< 120 fps
≥ 120 fps

2
2
3
2
1
5
2
3
2
5
1







Więcej informacji w rankingu płynności w grach

v1.26
log 20. 09:00:58

#0 no ids found in url (should be separated by "_") +0s ... 0s

#1 not redirecting to Ajax server +0s ... 0s

#2 did not recreate cache, as it is less than 5 days old! Created at Mon, 19 Feb 2024 18:32:53 +0100 +0.001s ... 0.001s

#3 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.065s ... 0.066s

#4 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.067s

#5 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.067s

#6 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.067s

#7 composed specs +0s ... 0.067s

#8 did output specs +0s ... 0.067s

#9 start showIntegratedCPUs +0s ... 0.067s

#10 getting avg benchmarks for device 6519 +0.041s ... 0.108s

#11 got single benchmarks 6519 +0.011s ... 0.119s

#12 got avg benchmarks for devices +0s ... 0.119s

#13 min, max, avg, median took s +0.789s ... 0.909s

#14 before gaming benchmark output +0s ... 0.909s

#15 Got 34 rows for game benchmarks. +0.005s ... 0.914s

#16 composed SQL query for gamebenchmarks +0s ... 0.914s

#17 got data and put it in $dataArray +0.008s ... 0.922s

#18 benchmarks composed for output. +0.345s ... 1.267s

#19 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.003s ... 1.27s

#20 return log +0s ... 1.27s

Please share our article, every link counts!

Klasa 1

GeForce RTX 3080 Laptop GPU
RTX A5000 Laptop GPU
Quadro RTX 6000 (Laptop)
Radeon RX 6800M
GeForce RTX 2080 Super Mobile
GeForce RTX 3070 Laptop GPU
RTX A4000 Laptop GPU *

Klasa 2

Radeon RX 6800S
Radeon RX 6700M
GeForce RTX 3060 Laptop GPU
M1 Max 32-Core GPU *
GeForce RTX 2070 Super Mobile
GeForce RTX 2080 Super Max-Q
RTX A3000 Laptop GPU
M1 Max 24-Core GPU *
Radeon RX 6600M
Radeon RX 5700M *
M1 Pro 16-Core GPU *
Radeon PRO W6600M *
GeForce RTX 2070 Super Max-Q
M1 Pro 14-Core GPU *
RTX A2000 Laptop GPU
Radeon Pro 5600M *
Radeon RX 5600M
GeForce GTX 1660 Ti Mobile
GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU
GeForce GTX 1660 Ti Max-Q
Quadro T2000 (Laptop) *
GeForce GTX 1650 Ti Mobile
Radeon RX 5500M
GeForce GTX 1650 Mobile
GeForce GTX 1650 Ti Max-Q *
GeForce GTX 1650 Max-Q *
T1200 Laptop GPU *
T600 Laptop GPU *

Klasa 3

Radeon Pro Vega 20
Radeon 680M
T500 Laptop GPU *
GeForce MX450 *
Radeon Pro Vega 16
Radeon Radeon Steam Deck 8CU
Radeon 660M
Quadro P1000
Xe MAX
Iris Xe G7 96EUs
GeForce MX350
Quadro M1200
Radeon Pro 555X
GeForce MX250
GeForce MX330
Iris Xe G7 80EUs
Radeon 540X *
Iris Plus Graphics G7 (Ice Lake 64 EU) *
UHD Graphics Xe G4 48EUs *
UHD Graphics 32EUs
UHD Graphics Xe 32EUs (Tiger Lake-H) *
UHD Graphics 750
GeForce MX230
Vega 8 *
Vega 7
Iris Plus Graphics 655
Vega 6 *
UHD Graphics 24EUs (Alder Lake-N) *
Radeon 610M *
Vega 5 *
UHD Graphics Xe 16EUs (Tiger Lake-H) *
UHD Graphics G7 (Lakefield GT2 64 EU)
Adreno 690 *
Adreno 685 *
Adreno 680 *
UHD Graphics G4 (Lakefield GT1 48 EU) *

Klasa 4

UHD Graphics 730
Vega 2 *
UHD Graphics (Jasper Lake 32 EU) *
UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) *
UHD Graphics 610
UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU)

Klasa 5

* lokata szacunkowa

> laptopy testy i recenzje notebooki > Rankingi > Zestawienie mobilnych układów graficznych > AMD FirePro W5130M
Klaus Hinum (Update: 2015-10- 5)