Notebookcheck Logo

NVIDIA GeForce GTX 860M SLI

NVIDIA GeForce GTX 860M SLI

-

GeForce GTX 800M Rodzina

GeForce GTX 880M SLI 3072 @ 0.95 GHz2x 256 bit @ 5000 MHz
GeForce GTX 860M SLI 1280 @ 1.03 GHz2x 128 bit @ 5000 MHz
GeForce GTX 880M 1536 @ 0.95 GHz256 bit @ 5000 MHz
GeForce GTX 870M 1344 @ 0.94 GHz192 bit @ 5000 MHz
GeForce GTX 860M 640 @ 1.03 GHz128 bit @ 5000 MHz
GeForce GTX 850M 640 @ 0.88 GHz128 bit @ 2000 - 5000 MHz
ArchitekturaMaxwell
Potoki1280 - ZJC
Zegar rdzenia1029 MHz
Zegar pamięci5000 MHz
Magistrala2x 128 bit
Typ pamięciGDDR5
Maks. pamięci2x 4096 MB
Pamięć współdzielonanie
APIDirectX 12 (FL 11_0), Shader 5.0, OpenGL 4.3
Pobór prądu120 W
Liczba tranzystorów0 Billion
Technologia28 nm
TechnologieBattery Boost, GameStream, ShadowPlay, GPU Boost 2.0, Optimus, PhysX, CUDA, SLI, GeForce Experience
Wielkość laptopaduży
Data premiery12.03.2014

Testy

Performance Rating - 3DMark 11 + Fire Strike + Time Spy
2.7 pt (8%)
3DMark - 3DMark Cloud Gate Score
19048 Points (20%)
3DMark - 3DMark Cloud Gate Graphics
41434 Points (11%)
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Score
4717 Points (8%)
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Graphics
5941 Points (7%)
3DMark 11 - 3DM11 Performance GPU
9840 Points (8%)
171.8 -98%
...
8553 -13%
8656 -12%
8781 -11%
8851 -10%
9448 -4%
9569 -3%
9591 -3%
9603 -2%
9708 -1%
NVIDIA GeForce GTX 860M SLI
9840
9910 1%
9950 1%
AMD Radeon 680M
9979 1%
10005 2%
10020 2%
10259 4%
NVIDIA T600 Laptop GPU
10498 7%
AMD Radeon Pro Vega 16
10569 7%
10730 9%
...
59943 509%
max:
106023 977%
0%
100%
3DMark Vantage
3DM Vant. Perf. total +
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. total
27223 Points (8%)
3DM Vant. Perf. GPU no PhysX +
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. GPU no PhysX
29844 Points (17%)
62 -100%
...
25898 -13%
26569 -11%
AMD Radeon 680M
26762 -10%
27315 -8%
27921 -6%
28186 -6%
28693 -4%
29214 -2%
29448 -1%
NVIDIA GeForce GTX 860M SLI
29844
29938 0%
30252 1%
30786 3%
31451 5%
31800 7%
32349 8%
AMD Radeon Pro Vega 20
32473 9%
32473 9%
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q
33179 11%
...
132443 344%
max:
170928 473%
0%
100%
Unigine Heaven 2.1 - Heaven 2.1 high
107.1 fps (20%)
Cinebench R11.5 Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit +
Cinebench R11.5 - Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit
60.1 fps (21%)
Cinebench R15
Cinebench R15 OpenGL 64 Bit +
Cinebench R15 - Cinebench R15 OpenGL 64 Bit
105.2 fps (6%)
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Smaller numbers mean a higher performance

Testy gier

Zamieszczone niżej wyniki pochodzą z testów zrecenzowanych laptopów. Należy pamiętać, że osiągi poszczególnych konfiguracji zależą od zastosowanej pamięci własnej karty (VRAM), zegarów karty (mogą być różne), procesora, ustawień systemu, sterowników i wersji systemu operacyjnego. Tym samym uzyskane wyniki nie muszą być reprezentatywne dla wszystkich laptopów wyposażonych w daną kartę graficzną. By uzyskać szczegółowe informacje o wynikach testów, należy kliknąć na podaną wartość liczbową (fps, czyli kl/s).

low 1024x768
253.6  fps    + Porównaj
med. 1366x768
146.1  fps    + Porównaj
high 1920x1080
68  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
33.3  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1024x768
84.3  fps    + Porównaj
med. 1366x768
60  fps    + Porównaj
high 1920x1080
18.9  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
14.6  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach med..
low 1280x720
60  fps    + Porównaj
med. 1280x720
60  fps    + Porównaj
high 1920x1080
49.6  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
32.2  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
Thief

Thief

2014
low 1024x768
75.5  fps    + Porównaj
med. 1366x768
67.5  fps    + Porównaj
high 1366x768
64.2  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
40.4  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
102.2  fps    + Porównaj
med. 1366x768
96.8  fps    + Porównaj
high 1366x768
73.2  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
46.3  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
172.5  fps    + Porównaj
med. 1366x768
153  fps    + Porównaj
high 1366x768
120.8  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
49.7  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1280x720
87.8  fps    + Porównaj
med. 1366x768
74.4  fps    + Porównaj
high 1366x768
64.2  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
55  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
Dota 2

Dota 2

2013
low 1024x768
119  fps    + Porównaj
med. 1366x768
111.9  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
107.4  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
GRID 2

GRID 2

2013
low 1024x768
206.7  fps    + Porównaj
med. 1366x768
149.6  fps    + Porównaj
high 1366x768
133.9  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
81.8  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
95.4  fps    + Porównaj
med. 1366x768
86.5  fps    + Porównaj
high 1366x768
62  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
39.3  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1280x720
223.4  fps    + Porównaj
med. 1366x768
185  fps    + Porównaj
high 1366x768
162.6  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
61.8  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
384.8  fps    + Porównaj
med. 1366x768
275.5  fps    + Porównaj
high 1366x768
167  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
80.6  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
Crysis 3

Crysis 3

2013
low 1024x768
130.9  fps    + Porównaj
med. 1366x768
108.5  fps    + Porównaj
high 1366x768
83.7  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
28.3  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
Far Cry 3

Far Cry 3

2012
low 1024x768
111  fps    + Porównaj
med. 1366x768
100.9  fps    + Porównaj
high 1366x768
84.9  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
38.4  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
66  fps    + Porównaj
med. 1366x768
61.4  fps    + Porównaj
high 1366x768
53.9  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
35.8  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
124  fps    + Porównaj
high 1366x768
67.5  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
45.2  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
lowmed.highultraQHD4K
GRID: Autosport253.6146.16833.3
Watch Dogs84.36018.914.6
Wolfenstein: The New Order606049.632.2
Thief75.567.564.240.4
Call of Duty: Ghosts102.296.873.246.3
Battlefield 4172.5153120.849.7
Saints Row IV87.874.464.255
Dota 2119111.9107.4
GRID 2206.7149.6133.981.8
Metro: Last Light95.486.56239.3
BioShock Infinite223.4185162.661.8
Tomb Raider384.8275.516780.6
Crysis 3130.9108.583.728.3
Far Cry 3111100.984.938.4
Hitman: Absolution6661.453.935.8
Guild Wars 212467.545.2
< 30 fps
< 60 fps
< 120 fps
≥ 120 fps


9
7


10
5
1
2
8
4
2
10
4






Więcej informacji w rankingu płynności w grach

v1.26
log 16. 12:59:05

#0 no ids found in url (should be separated by "_") +0s ... 0s

#1 not redirecting to Ajax server +0s ... 0s

#2 did not recreate cache, as it is less than 5 days old! Created at Thu, 16 May 2024 05:40:59 +0200 +0.001s ... 0.001s

#3 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.04s ... 0.042s

#4 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.042s

#5 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.042s

#6 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.042s

#7 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.043s

#8 composed specs +0s ... 0.043s

#9 did output specs +0s ... 0.043s

#10 start showIntegratedCPUs +0s ... 0.043s

#11 getting avg benchmarks for device 5683 +0.033s ... 0.075s

#12 got single benchmarks 5683 +0.007s ... 0.083s

#13 got avg benchmarks for devices +0s ... 0.083s

#14 min, max, avg, median took s +0.29s ... 0.373s

#15 before gaming benchmark output +0s ... 0.373s

#16 Got 62 rows for game benchmarks. +0.006s ... 0.379s

#17 composed SQL query for gamebenchmarks +0s ... 0.379s

#18 got data and put it in $dataArray +0.01s ... 0.39s

#19 benchmarks composed for output. +0.575s ... 0.965s

#20 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.003s ... 0.968s

#21 return log +0s ... 0.968s

Brak recenzji dla tej karty graficznej.

Please share our article, every link counts!

Klasa 1

GeForce RTX 3080 Laptop GPU
RTX A5000 Laptop GPU
Quadro RTX 6000 (Laptop)
Radeon RX 6800M
GeForce RTX 2080 Super Mobile
GeForce RTX 3070 Laptop GPU
RTX A4000 Laptop GPU *

Klasa 2

Radeon RX 6800S
Radeon RX 6700M
GeForce RTX 3060 Laptop GPU
M1 Max 32-Core GPU *
GeForce RTX 2070 Super Mobile
GeForce RTX 2080 Super Max-Q
RTX A3000 Laptop GPU
M1 Max 24-Core GPU *
Radeon RX 6600M
Radeon RX 5700M *
M1 Pro 16-Core GPU *
Radeon PRO W6600M *
GeForce RTX 2070 Super Max-Q
M1 Pro 14-Core GPU *
RTX A2000 Laptop GPU
Radeon Pro 5600M *
Radeon RX 5600M
GeForce GTX 1660 Ti Mobile
GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU
GeForce GTX 1660 Ti Max-Q
Quadro T2000 (Laptop) *
GeForce GTX 1650 Ti Mobile
Radeon RX 5500M
GeForce GTX 1650 Mobile