Notebookcheck Logo

NVIDIA Quadro K4000M

NVIDIA Quadro K4000M

-

Quadro K Rodzina

Quadro K5100M 1536 @ 0.77 GHz256 bit @ 3600 MHz
Quadro K5000M 1344 @ 0.71 GHz256 bit @ 3000 MHz
Quadro K4100M 1152 @ 0.71 GHz256 bit @ 3200 MHz
Quadro K4000M 960 @ 0.6 GHz256 bit @ 2800 MHz
Quadro K3100M 768 @ 0.71 GHz256 bit @ 3200 MHz
Quadro K3000M 576 @ 0.65 GHz256 bit @ 2800 MHz
Quadro K2100M 576 @ 0.67 GHz128 bit @ 3000 MHz
Quadro K1100M 384 @ 0.71 GHz128 bit @ 2800 MHz
Quadro K620M 384 @ 1.03 - 1.12 GHz64 bit @ 2000 MHz
Quadro K2000M 384 @ 0.75 GHz128 bit @ 1800 MHz
Quadro K1000M 192 @ 0.85 GHz128 bit @ 1800 MHz
Quadro K610M 192 @ 0.95 GHz64 bit @ 2600 MHz
Quadro K510M 192 @ 0.85 GHz64 bit @ 2400 MHz
Quadro K500M 192 @ 0.85 GHz64 bit @ 1800 MHz
Nazwa roboczaN14E-Q3
ArchitekturaKepler
Potoki960 - ZJC
Zegar rdzenia600 MHz
Zegar pamięci2800 MHz
Magistrala256 bit
Typ pamięciGDDR5
Maks. pamięci4 GB
Pamięć współdzielonanie
APIDirectX 11, Shader 5.0, OpenGL 4.1
Pobór prądu100 W
Technologia28 nm
TechnologieOptimus, PhysX, Verde Drivers, CUDA, 3D Vision, 3DTV Play
Wielkość laptopaduży
Data premiery01.06.2012

Testy

Performance Rating - 3DMark 11 + Fire Strike + Time Spy
1 pt (3%)
0.06605 -93%
...
Intel Iris Plus Graphics 655
0.903 -10%
0.909 -9%
0.91 -9%
0.945 -6%
0.959 -4%
0.961 -4%
0.968 -3%
0.988 -1%
Intel UHD Graphics Xe 750 32EUs (Rocket Lake)
0.991 -1%
NVIDIA Quadro K4000M
1.002
1.006 0%
1.023 2%
1.035 3%
1.035 3%
Intel UHD Graphics Xe G4 48EUs
1.057 5%
1.06 6%
1.062 6%
1.067 6%
1.068 7%
...
21.1 2006%
max:
33.3 3223%
0%
100%
3DMark - 3DMark Cloud Gate Score
12751 Points (14%)
3DMark - 3DMark Cloud Gate Graphics
19058 Points (5%)
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Score
2192 Points (4%)
3DMark - 3DMark Fire Strike Standard Graphics
2199 Points (2%)
3DMark - 3DMark Ice Storm Graphics
150781 Points (18%)
3DMark 11 - 3DM11 Performance Score
min: 3673     avg: 3760     median: 3777 (5%)     max: 3830 Points
3DMark 11 - 3DM11 Performance GPU
min: 3413     avg: 3466     median: 3466 (3%)     max: 3519 Points
171.8 -95%
...
3249 -6%
3261 -6%
Intel UHD Graphics Xe G4 48EUs
3288 -5%
3310 -5%
3313 -4%
3314 -4%
3392 -2%
NVIDIA GeForce MX230
3392 -2%
3447 -1%
NVIDIA Quadro K4000M
3466
3483 0%
AMD Radeon RX Vega 5
3535 2%
3553 3%
3563 3%
3581 3%
3587 3%
3588 4%
3616 4%
3638 5%
...
59943 1629%
max:
106023 2959%
0%
100%
3DMark Vantage
3DM Vant. Perf. total +
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. total
15362 Points (4%)
3DM Vant. Perf. GPU no PhysX +
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. GPU no PhysX
min: 14010     avg: 14050     median: 14049.5 (8%)     max: 14089 Points
3DMark 06 3DMark 06 - Standard 1280x1024 +
3DMark 06
min: 19573     avg: 20223     median: 20518 (28%)     max: 20578 Points
Unigine Heaven 3.0 - Unigine Heaven 3.0 DX 11
36.5 fps (12%)
SPECviewperf 11
specvp11 snx-01 +
SPECviewperf 11 - specvp11 snx-01
34.7 fps (21%)
specvp11 tcvis-02 +
SPECviewperf 11 - specvp11 tcvis-02
40.3 fps (23%)
specvp11 sw-02 +
specvp11 proe-05 +
specvp11 maya-03 +
SPECviewperf 11 - specvp11 maya-03
51.3 fps (39%)
specvp11 lightwave-01 +
SPECviewperf 11 - specvp11 lightwave-01
42.8 fps (46%)
specvp11 ensight-04 +
specvp11 catia-03 +
Cinebench R10 Cinebench R10 Shading (32bit) +
Cinebench R11.5 Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit +
Cinebench R11.5 - Cinebench R11.5 OpenGL 64 Bit
70.9 fps (25%)
LuxMark v2.0 64Bit - LuxMark v2.0 Room GPU
101 Samples/s (0%)
LuxMark v2.0 64Bit - LuxMark v2.0 Sala GPU
221 Samples/s (0%)
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Smaller numbers mean a higher performance

Testy gier

Zamieszczone niżej wyniki pochodzą z testów zrecenzowanych laptopów. Należy pamiętać, że osiągi poszczególnych konfiguracji zależą od zastosowanej pamięci własnej karty (VRAM), zegarów karty (mogą być różne), procesora, ustawień systemu, sterowników i wersji systemu operacyjnego. Tym samym uzyskane wyniki nie muszą być reprezentatywne dla wszystkich laptopów wyposażonych w daną kartę graficzną. By uzyskać szczegółowe informacje o wynikach testów, należy kliknąć na podaną wartość liczbową (fps, czyli kl/s).

low 1024x768
337  fps    + Porównaj
med. 1366x768
129  fps    + Porównaj
high 1366x768
98  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
57  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
102  fps    + Porównaj
med. 1366x768
73  fps    + Porównaj
high 1366x768
62  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
36  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
Torchlight 2

Torchlight 2

2012
low 1024x768
98  fps    + Porównaj
med. 1366x768
93  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
86  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
low 1024x768
89  fps    + Porównaj
med. 1366x768
81  fps    + Porównaj
high 1366x768
78  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
34  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1024x768
247  fps    + Porównaj
med. 1366x768
183  fps    + Porównaj
high 1366x768
158  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
83  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
Anno 2070

Anno 2070

2011
low 1024x768
181  fps    + Porównaj
med. 1366x768
90  fps    + Porównaj
high 1366x768
54  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
29  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
low 1024x768
98  fps    + Porównaj
med. 1366x768
72  fps    + Porównaj
high 1366x768
51  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
24  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2

2011
low 1024x768
228  fps    + Porównaj
med. 1280x720
71  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
24  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach med..
low 1024x768
248  fps    + Porównaj
med. 1360x768
115  fps    + Porównaj
high 1360x768
69  fps    + Porównaj
ultra 1920x1080
48  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach ultra.
Half Life 2 - Lost Coast Benchmark

Half Life 2 - Lost Coast Benchmark

2005
high 1024x768
233  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
World of Warcraft

World of Warcraft

2005
low 800x600
102  fps    + Porównaj
med. 1024x768
105  fps    + Porównaj
high 1280x1024
98  fps    + Porównaj
» Na wszystkich testowanych laptopach grywalna przy ustawieniach high.
lowmed.highultraQHD4K
Dead Space 33371299857
World of Tanks v8102736236
Torchlight 2989386
Dirt Showdown89817834
Diablo III24718315883
Anno 2070181905429
Battlefield 398725124
Total War: Shogun 22287124
StarCraft 22481156948
Anno 140424792
Half Life 2 - Lost Coast Benchmark233
World of Warcraft10210598
< 30 fps
< 60 fps
< 120 fps
≥ 120 fps


5
6


8
2

2
5
2
3
4
3






Więcej informacji w rankingu płynności w grach

v1.26
log 15. 01:51:24

#0 no ids found in url (should be separated by "_") +0s ... 0s

#1 not redirecting to Ajax server +0s ... 0s

#2 did not recreate cache, as it is less than 5 days old! Created at Tue, 13 Feb 2024 05:34:48 +0100 +0.001s ... 0.001s

#3 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.066s ... 0.067s

#4 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.067s

#5 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.067s

#6 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.068s

#7 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.068s

#8 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.068s

#9 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.069s

#10 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.069s

#11 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.07s

#12 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.07s

#13 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.07s

#14 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.07s

#15 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0s ... 0.071s

#16 composed specs +0s ... 0.071s

#17 did output specs +0s ... 0.071s

#18 start showIntegratedCPUs +0s ... 0.071s

#19 getting avg benchmarks for device 3241 +0.046s ... 0.117s

#20 got single benchmarks 3241 +0.011s ... 0.128s

#21 got avg benchmarks for devices +0s ... 0.128s

#22 min, max, avg, median took s +0.519s ... 0.647s

#23 before gaming benchmark output +0s ... 0.647s

#24 Got 40 rows for game benchmarks. +0.004s ... 0.651s

#25 composed SQL query for gamebenchmarks +0s ... 0.651s

#26 got data and put it in $dataArray +0.007s ... 0.658s

#27 benchmarks composed for output. +0.389s ... 1.048s

#28 no comparison url found in template nbc.compare_page_1 needed +0.003s ... 1.05s

#29 return log +0s ... 1.05s

Please share our article, every link counts!

Klasa 1

GeForce RTX 3080 Laptop GPU
RTX A5000 Laptop GPU
Quadro RTX 6000 (Laptop)
Radeon RX 6800M
GeForce RTX 2080 Super Mobile
GeForce RTX 3070 Laptop GPU
RTX A4000 Laptop GPU *

Klasa 2

Radeon RX 6800S
Radeon RX 6700M
GeForce RTX 3060 Laptop GPU
M1 Max 32-Core GPU *
GeForce RTX 2070 Super Mobile
GeForce RTX 2080 Super Max-Q
RTX A3000 Laptop GPU
M1 Max 24-Core GPU *
Radeon RX 6600M
Radeon RX 5700M *
M1 Pro 16-Core GPU *
Radeon PRO W6600M *
GeForce RTX 2070 Super Max-Q
M1 Pro 14-Core GPU *
RTX A2000 Laptop GPU
Radeon Pro 5600M *
Radeon RX 5600M
GeForce GTX 1660 Ti Mobile
GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU
GeForce GTX 1660 Ti Max-Q
Quadro T2000 (Laptop) *
GeForce GTX 1650 Ti Mobile
Radeon RX 5500M
GeForce GTX 1650 Mobile
GeForce GTX 1650 Ti Max-Q *
GeForce GTX 1650 Max-Q *
T1200 Laptop GPU *
T600 Laptop GPU *

Klasa 3

Radeon Pro Vega 20
Radeon 680M
T500 Laptop GPU *
GeForce MX450 *
Radeon Pro Vega 16
Radeon Radeon Steam Deck 8CU
Radeon 660M
Quadro P1000
Xe MAX
Iris Xe G7 96EUs
GeForce MX350
Quadro M1200
Radeon Pro 555X
GeForce MX250
GeForce MX330
Iris Xe G7 80EUs
Radeon 540X *
Iris Plus Graphics G7 (Ice Lake 64 EU) *
UHD Graphics Xe G4 48EUs *
UHD Graphics 32EUs
UHD Graphics Xe 32EUs (Tiger Lake-H) *
UHD Graphics 750
GeForce MX230
Vega 8 *
Vega 7
Iris Plus Graphics 655
Vega 6 *
UHD Graphics 24EUs (Alder Lake-N) *
Radeon 610M *
Vega 5 *
UHD Graphics Xe 16EUs (Tiger Lake-H) *
UHD Graphics G7 (Lakefield GT2 64 EU)
Adreno 690 *
Adreno 685 *
Adreno 680 *
UHD Graphics G4 (Lakefield GT1 48 EU) *

Klasa 4

UHD Graphics 730
Vega 2 *
UHD Graphics (Jasper Lake 32 EU) *
UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) *
UHD Graphics 610
UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU)

Klasa 5

* lokata szacunkowa

> laptopy testy i recenzje notebooki > Rankingi > Zestawienie mobilnych układów graficznych > NVIDIA Quadro K4000M
Klaus Hinum (Update: 2012-07-17)