Intel Core 2 Duo T8100
-
| Nazwa robocza | Penryn |
| Seria | Intel Core 2 Duo |
Rodzina: Core 2 Duo Penryn | |
| Taktowanie | 2100 MHz |
| Magistrala | 800 |
| Pamięć 2. poziomu | 3 MB |
| Liczba rdzeni / wątków | 2 / 2 |
| TDP (Thermal Design Power) | 35 W |
| Liczba tranzystorów | 410 mln |
| Technologia wytwarzania | 45 nm |
| Zakres napięcia | 1.000V-1.250V V |
| Rozmiar procesora | 107 mm2 |
| Maks. temperatura | 105 °C |
| Gniazdo | BGA479, PGA478 |
| Cechy | Virtualization VT-x, Enhanced Speedstep, Execute Disable Bit, Idle States |
| 64-bity | obsługa 64-bitów |
| Architecture | x86 |
| Najniższa cena | $209 U.S. |
| Data premiery | 10/01/2008 |
| Odnośnik do produktu (zewn.) | ark.intel.com |
Testy
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Single (32bit)
min: 2217 przeciętny: 2310 mediana: 2320 (14%) maks: 2357 pkt.
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Multi (32bit)
min: 4102 przeciętny: 4251 mediana: 4282 (3%) maks: 4332 pkt.
3DMark 06 - CPU - 3DMark 06 - CPU
min: 1764 przeciętny: 1851 mediana: 1878 (3%) maks: 1909 Points
Super Pi mod 1.5 XS 1M - Super Pi mod 1.5 XS 1M *
min: 23 przeciętny: 23.4 mediana: 23.1 (5%) maks: 24.23 s
Super Pi mod 1.5 XS 2M - Super Pi mod 1.5 XS 2M *
min: 54.6 przeciętny: 55.2 mediana: 55 (2%) maks: 56 s
Super Pi Mod 1.5 XS 32M - Super Pi mod 1.5 XS 32M *
1347 s (6%)
SiSoft Sandra Dhrystone (MIPS) - SiSoft Sandra Dhrystone (MIPS)
19291 MIPS (9%)
SiSoft Sandra Whetstone (MFLOPS) - SiSoft Sandra Whetstone (MFLOPS)
15392 MFLOPS (12%)
PCMark 05 - PCMark 05 - Standard
min: 3250 przeciętny: 4504 mediana: 4605 (10%) maks: 5677 Points
Windows Vista Experience Index - Windows Vista Leistungsindex - Prozessor
min: 4 przeciętny: 4.8 mediana: 5 (71%) maks: 5.1 Points
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. CPU no Physx
4046 Points (3%)
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
v1.35
Testy dla Intel Core 2 Duo T8100 procesor
Toshiba Satellite Pro U400 to prosty notebook, o niepozornej powierzchowności. Ma taką samą sylwetkę co bardziej efektowna zwykła uczterysetka , ale inne materiały wykończeniowe zmieniają ją nie do poznania. Dzięki temu wszelako obudowa jest bardziej praktyczna i bezpretensjonalna. Taka bardziej nam trafia do przekonania.
Intel Core 2 Duo T8100, Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, 13.3", 2 kgRecenzja Asus X55Sv
Od pewnego czasu Asus zapełnia konsekwentnie wszystkie segmenty rynku swoimi propozycjami, tak że gama jego modeli laptopów rozrasta się w szalonym tempie. Stała się już ona na tyle obszerna, że trudno się w niej połapać, szczególnie osobie kupującej pierwszy notebook. Z tego przybytku można wyłuskać prawdziwe rodzynki. Ze względu na bardzo korzystne właściwości użytkowe takim właśnie wydał się nam Asus X55Sv.
Intel Core 2 Duo T8100, NVIDIA GeForce 9500M GS, 15", 2.9 kgRecenzja Dell Vostro 1310
W kant. Vostro 1310 nie miał dobrego wejścia. Nowa seria laptopów Della pojawiła się bowiem w Wlk. Brytanii i Irlandii ze spaczonymi klawiaturami. Do tego doszły na samym wstępie niepochlebne recenzje. Pojawiły się narzekania na jakość plastiku, głośną pracę napędu i głośniczek mono. Może to i dobrze, gdyż skutkiem tego ten notek z 13-calowym ekranem po prostu musi być tani.
Intel Core 2 Duo T8100, Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, 13.3", 2.2 kgRecenzja Acer Aspire 6920G
Inny wymiar. Wygląda na to, że Acer stworzył nareszcie notebook nietuzinkowego formatu. Aspire 6920G to mniejszy z dwóch przedstawicieli nowej koncepcji wzorniczej o nazwie Gemstone Blue, Laptop ten otrzymał ekran o przekątnej 16" w formacie 16:9, specjalną konsolę do sterowania multimediami oraz parę innych ciekawych nowinek.
Intel Core 2 Duo T8100, NVIDIA GeForce 9500M GS, 16.4", 3.3 kgRecenzja Aristo Prestige 1800
Szarak bogaty wnętrzem. Jeżeli nie mamy wglądu do strategii nazewniczej firmy Comes i nie posiadamy fotograficznej pamięci wzrokowej, niekoniecznie musimy się zorientować, że Prestige 1800 to właściwie ten sam model co Smart 500. Są to notebooki niepozorne więc i my moglibyśmy się nie zorientować, gdybyśmy nie testowali ich razem. Oto zatem charakterystyka mocniejszego z nich, Prestige 1800.
Intel Core 2 Duo T8100, NVIDIA GeForce 8400M GS, 15", 2.8 kg