Intel Core 2 Duo SP9300
-
| Nazwa robocza | Penryn |
| Seria | Intel Core 2 Duo |
Rodzina: Core 2 Duo Penryn | |
| Taktowanie | 2260 MHz |
| Magistrala | 1066 |
| Pamięć 2. poziomu | 6 MB |
| Liczba rdzeni / wątków | 2 / 2 |
| TDP (Thermal Design Power) | 25 W |
| Liczba tranzystorów | 410 mln |
| Technologia wytwarzania | 45 nm |
| Zakres napięcia | 1.05-1.15V V |
| Rozmiar procesora | 107 mm2 |
| Maks. temperatura | 105 °C |
| Gniazdo | BGA956 |
| Cechy | Virtualization Technology (VT-x), Trusted Execution Technology, Intel 64, Enhanced Speedstep, Execute Disable Bit |
| 64-bity | obsługa 64-bitów |
| Architecture | x86 |
| Najniższa cena | $284 U.S. |
| Data premiery | 20/08/2008 |
| Odnośnik do produktu (zewn.) | ark.intel.com |
Testy
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Single (32bit)
min: 2508 przeciętny: 2522 mediana: 2517 (15%) maks: 2541 pkt.
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Multi (32bit)
min: 4753 przeciętny: 4759 mediana: 4757 (3%) maks: 4767 pkt.
wPrime 2.10 - wPrime 2.0 1024m *
min: 1146 przeciętny: 1642 mediana: 1641.5 (19%) maks: 2137 s
wPrime 2.10 - wPrime 2.0 32m *
min: 35.95 przeciętny: 52.7 mediana: 52.7 (11%) maks: 69.4 s
3DMark 06 - CPU - 3DMark 06 - CPU
min: 1941 przeciętny: 1996 mediana: 1974 (3%) maks: 2074 Points
Super Pi mod 1.5 XS 1M - Super Pi mod 1.5 XS 1M *
min: 20.03 przeciętny: 21 mediana: 21 (5%) maks: 22 s
Super Pi mod 1.5 XS 2M - Super Pi mod 1.5 XS 2M *
min: 47.24 przeciętny: 47.6 mediana: 47.6 (2%) maks: 48 s
Super Pi Mod 1.5 XS 32M - Super Pi mod 1.5 XS 32M *
1254 s (6%)
SiSoft Sandra Dhrystone (MIPS) - SiSoft Sandra Dhrystone (MIPS)
19380 MIPS (9%)
SiSoft Sandra Whetstone (MFLOPS) - SiSoft Sandra Whetstone (MFLOPS)
16680 MFLOPS (13%)
PCMark 05 - PCMark 05 - Standard
min: 4425 przeciętny: 4480 mediana: 4480 (9%) maks: 4535 Points
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
v1.35
Testy dla Intel Core 2 Duo SP9300 procesor
Ostatnio można zauważyć postęp w dziedzinie wydajności procesorów stosowanych w niewielkich notebookach o płaskich obudowach. Modele z niskonapięciowymi jednordzeniowcami są z wolna wypierane przez laptopy dysponujące dużo bardziej efektywnymi dwurdzeniowymi przedstawicielami rodziny CULV. Jeżeli jednak zależy nam na procesorze o naprawdę dobrych osiągach a nie chcemy zrezygnować ze smukłej, lekkiej obudowy komputera, pozostaje zainteresować się ProBookiem 5310m firmy Hewlett-Packard.
Intel Core 2 Duo SP9300, Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD, 13.3", 1.7 kgRecenzja Toshiba Tecra R10
Ostatnimi czasy zwątpiliśmy w laptopy Toshiby, producenta z tradycjami i cieszącego sie nadal dużą renomą. Japońska firma przestawiła się bowiem na koszmarnie niepraktyczne błyskotki. Kontakt z modelem Tecra R10 kazał nam jednak stwierdzić, że talent do konstruowania dobrych laptopów jeszcze w Toshibie nie zginął.
Intel Core 2 Duo SP9300, NVIDIA Quadro NVS 150M, 14.1", 1.9 kg