Intel Core 2 Duo P7350
-
| Nazwa robocza | Penryn |
| Seria | Intel Core 2 Duo |
Rodzina: Core 2 Duo Penryn | |
| Taktowanie | 2000 MHz |
| Magistrala | 1066 |
| Pamięć 1. poziomu | 128 KB |
| Pamięć 2. poziomu | 3 MB |
| Liczba rdzeni / wątków | 2 / 2 |
| TDP (Thermal Design Power) | 25 W |
| Liczba tranzystorów | 410 mln |
| Technologia wytwarzania | 45 nm |
| Zakres napięcia | 1 - 1.25 V V |
| Rozmiar procesora | 107 mm2 |
| Maks. temperatura | 90 °C |
| Gniazdo | Socket P |
| Cechy | SSE4.1, Execute Disable Bit, Enhanced Speedstep, Ehnaced Halt State (C1E), 64 Bit, Trusted Execution Technology |
| 64-bity | obsługa 64-bitów |
| Architecture | x86 |
| Data premiery | 15/07/2008 |
| Odnośnik do produktu (zewn.) | ark.intel.com |
Testy
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Single (32bit)
min: 2128 przeciętny: 2179 mediana: 2140 (13%) maks: 2413 pkt.
Cinebench R10 - Cinebench R10 Rend. Multi (32bit)
min: 4009 przeciętny: 4124 mediana: 4036 (3%) maks: 4633 pkt.
3DMark 06 - CPU - 3DMark 06 - CPU
min: 1407 przeciętny: 1734 mediana: 1785 (3%) maks: 1832 Points
Super Pi mod 1.5 XS 1M - Super Pi mod 1.5 XS 1M *
min: 25.4 przeciętny: 25.9 mediana: 25.9 (6%) maks: 26.36 s
Super Pi mod 1.5 XS 2M - Super Pi mod 1.5 XS 2M *
59.5 s (3%)
Super Pi Mod 1.5 XS 32M - Super Pi mod 1.5 XS 32M *
1438 s (6%)
PCMark 05 - PCMark 05 - Standard
min: 4507 przeciętny: 5019 mediana: 4805 (10%) maks: 5833 Points
Windows Vista Experience Index - Windows Vista Leistungsindex - Prozessor
5 Points (71%)
3DMark Vantage - 3DM Vant. Perf. CPU no Physx
min: 3825 przeciętny: 3896 mediana: 3883.5 (3%) maks: 3990 Points
- Zakres wyników testów referencyjnych dla tej karty graficznej
- Średnia wartość wyników testów referencyjnych dla tej karty graficzne
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
* Mniejsze liczby oznaczają wyższą wydajność
v1.35
Testy dla Intel Core 2 Duo P7350 procesor
Acer Aspire 5739G w najnowszym wydaniu intryguje przede wszystkim układem graficznym GeForce GT 240M. Redakcja Notebookcheck.com przeprowadziła krótki test tego modelu z naciskiem na pomiar osiągów tej właśnie karty.
Intel Core 2 Duo P7350, NVIDIA GeForce GT 240M, 15.6", 2.7 kgRecenzja Asus B50A
Asus zbiera szlify w produkcji laptopów od wielu lat. Wraz z rozwojem koncernu normalnym jest, że jego oferta staje się coraz bardziej uniwersalna. Ostatnio firma ruszyła na podbój segmentu laptopów dla firm. B50A to, w uproszczeniu, kopia ThinkPada. Niewątpliwie sięgnięto po dobry wzór, a Asus dołożył od siebie matrycę WXGA+, wyjście HDMI i głośniki Altec Lansing.
Intel Core 2 Duo P7350, Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD, 15.4", 3 kgRecenzja Lenovo IdeaPad Y530
Poza kupionymi od IBM ThinkPadami Lenovo robiło laptopy swojego pomysłu, które były tanie i w miarę popularne, ale nie wybitne. Obecnie wyszły już one z produkcji i zostały zastąpione przez nowe notebooki nazwane IdeaPad. Jeden z trójki, jakie trafiły do Polski, to laptop z trochę innej bajki niż powiedzmy taki N200. Zupełnie, ale to zupełnie nie kojarzy się ze stereotypowym prymitywnym chińskim notebookiem i jakością może zawstydzić wiele modeli uznanych marek.
Intel Core 2 Duo P7350, NVIDIA GeForce 9300M GS, 15", 3 kgRecenzja Samsung Q210
Samsung pokazał niedawno całą grupę nowych laptopów, w których wykorzystano elementy platformy Montevina. Jest to też pierwsza generacja, która debiutuje i w Polsce. Koreański producent zapowiadał, że chce stać się liderem na lokalnym rynku. Sądząc po tym, co te notebooki pokazują, dochodzimy do wniosku, że nie jest to wcale takie nierealne.
Intel Core 2 Duo P7350, NVIDIA GeForce 9200M GS, 12", 2 kg