Notebookcheck Logo

Nothing Phone (2) jest pierwszym smartfonem Android, który otrzymał oficjalną obsługę Apple iMessage

Nothing Chats jest na razie dostępne wyłącznie dla telefonu (2). (Źródło obrazu: Nothing)
Nothing Chats jest na razie dostępne wyłącznie dla telefonu (2). (Źródło obrazu: Nothing)
Firma Nothing przedstawiła "Nothing Chats", aplikację, która zapewnia obsługę iMessage na Android. Wygląda na to, że Nothing zaprojektowało Nothing Chats, aby uprościć proces przechodzenia z iPhone'ów na swój najnowszy smartfon, Nothing Phone (2).
Android Smartphone Software

Nic nie stworzyło alternatywy dla Sunbird, aplikacji innej firmy zaprojektowanej w celu zapewnienia obsługi iMessage na Android. Oficjalnie tylko iPhone'y mogą wysyłać między sobą wiadomości iMessage. Podczas gdy Google nadal zachęca Apple do uczynienia iMessage kompatybilnym z Android poprzez przyjęcie standardu Rich Communications Services (RCS), Nothing's stara się ominąć nieprzejednaną postawę Apple.

Według Nothing, firma opracowała Nothing Chats we współpracy z Sunbird, aczkolwiek bez wyłączności na listę oczekujących. Dla porównania, Nothing Chats pojawi się w sklepie Google Play od 17 listopada. Jednak Nothing ograniczy rozprzestrzenianie się aplikacji do Phone (2), którego cena na Amazon zaczyna się od 699 USD. Proszę pamiętać, że musisz być w stanie połączyć swoje konto Apple iCloud z Nothing Chats, aby aplikacja mogła zintegrować się z iMessage.

W FAQ, Nothing wyjaśnia, że nie buforuje wiadomości na serwerach, chociaż Nothing, Sunbird lub złośliwa strona trzecia mogą teoretycznie uzyskać dostęp do danych osobowych. Ponadto w Nothing Chats brakuje na razie kilku funkcji iMessage, takich jak reakcje emoji, edycja wiadomości i potwierdzenia odczytu. Podobno Nothing i Sunbird w końcu je dodadzą, ale nie jest jasne, kiedy to nastąpi Phone (1) będzie kompatybilny z Nothing Chats. Nothing ogranicza również korzystanie z Nothing Chats do użytkowników z Kanady, UE, Wielkiej Brytanii i USA.

Źródło(a)

Price comparison

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Nothing Phone (2) jest pierwszym smartfonem Android, który otrzymał oficjalną obsługę Apple iMessage
Alex Alderson, 2023-11-15 (Update: 2023-11-15)