Notebookcheck Logo

Qi2 ma zostać wprowadzone do grudnia, początkowo jako alternatywa MagSafe dla Apple iPhone 15, później dla smartfonów Android

Qi2 to alternatywa MagSafe, która w końcu została wprowadzona zarówno dla iPhone'ów, jak i smartfonów Android. (Zdjęcie: Nomad)
Qi2 to alternatywa MagSafe, która w końcu została wprowadzona zarówno dla iPhone'ów, jak i smartfonów Android. (Zdjęcie: Nomad)
Nowy standard Qi2 jest wreszcie gotowy do wprowadzenia na rynek, ponieważ pierwsze ładowarki mają zostać wprowadzone przed końcem roku. Apple iPhone 15 i iPhone 15 Pro będą pierwszymi, które będą obsługiwać ten standard, ale alternatywa MagSafe będzie również dostępna później dla smartfonów Android.
Apple iPhone Smartphone

 

Qi2 został zapowiedziany w styczniu i nowy standard ma wreszcie wejść na rynek, tym razem na poważnie, jak podkreśla Wireless Power Consortium (WPC). Qi2 jest technicznie bardzo podobny do MagSafe, co nie jest przypadkiem, ponieważ Apple dodał MagSafe do standardu Qi, aby zapewnić kompatybilność.

 

W związku z tym Apple oferuje iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Pro jako pierwsze smartfony obsługujące Qi2. Dla użytkowników iPhone'ów oznacza to przede wszystkim potencjalnie niższe koszty ładowarek, ponieważ Qi2 eliminuje potrzebę Apple płatnego certyfikatu MagSafe. Ładowarki Qi były wcześniej w stanie ładować iPhone'y z maksymalną mocą 7,5 W, ale w przyszłości maksymalna możliwa moc 15 W nie będzie już możliwa tylko z MagSafe, ale także z Qi2.

 

Android smartfony mają teraz wreszcie prawdziwą alternatywę dla MagSafe w postaci Qi2, który jest również kompatybilny z akcesoriami MagSafe, takimi jak power banki, które magnetycznie przyczepiają się do tylnej części smartfona, portfele magnetyczne lub stojaki. Zgodnie z komunikatem prasowym WPC, ponad 100 urządzeń przechodzi obecnie certyfikację Qi2, a pierwsze ładowarki od Belkin, Mophie, Anker i Aircharge mają być dostępne do grudnia.

Magnetyczny profil zasilania (MPP) jest opcjonalny: 15-watowe ładowanie bezprzewodowe działa również w Qi2 z rozszerzonym profilem zasilania (EPP) bez magnesów. Aby ułatwić klientom zrozumienie, tylko urządzenia obsługujące połączenia magnetyczne są sprzedawane z logo Qi2. To, czy urządzenia są faktycznie magnetyczne, czy nie, nie odgrywa żadnej roli w kompatybilności ładowania.

 

 

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Qi2 ma zostać wprowadzone do grudnia, początkowo jako alternatywa MagSafe dla Apple iPhone 15, później dla smartfonów Android
Hannes Brecher, 2023-11-17 (Update: 2023-11-17)