Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy S26 Ultra otrzyma technologię FaceID Apple bez konieczności stosowania dodatkowych czujników, twierdzi informator

Samsung Galaxy S26 Ultra będzie wyposażony w funkcje rozpoznawania twarzy podobne do Apple FaceID, twierdzi przeciek. (Źródło: Notebookcheck)
Samsung Galaxy S26 Ultra będzie wyposażony w funkcje rozpoznawania twarzy podobne do Apple FaceID, twierdzi przeciek. (Źródło: Notebookcheck)
Niedawno pojawiły się plotki, że nadchodzący Galaxy S25 Ultra będzie wyposażony w biometryczny system uwierzytelniania podobny do Apple FaceID. Jednak najnowszy przeciek obalił te pierwsze, twierdząc, że funkcja ta, nazwana PolarID, pojawi się wraz z Galaxy S26 Ultra i podobno będzie działać bez konieczności stosowania dodatkowych czujników poza przednią kamerą.
Galaxy S Leaks / Rumors Smartphone

W niedawny post przez typera Sawyer Galox na Twitterze, obalił on niedawne twierdzenie https://x.com/RyouHaizaki/status/1792994556218061113 że nadchodzący S25 Ultra będzie wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy odpowiadającą Apple's FaceIDale bez konieczności stosowania dodatkowych czujników, co pozwoli na typowy układ przedniej kamery z dziurkami. Zamiast tego Sawyer Galox twierdził, że funkcja ta zadebiutuje w S26 Ultra.

Applesystem uwierzytelniania biometrycznego FaceID https://support.apple.com/en-in/108411 system uwierzytelniania biometrycznego zadebiutował wraz z iPhone X w 2017 roku zastępując TouchID i został dobrze przyjęty przez recenzentów ze względu na bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Flagowe urządzenia Samsunga nie mają podobnie bezpiecznego systemu rozpoznawania twarzy, a najbliższym jest skaner tęczówki oka, który został wprowadzony w modelu Galaxy S9 w 2018 roku, który był szybki, ale nie tak bezpieczny jak FaceID.

ApplefaceID działa dzięki wykorzystaniu projektora punktowego, oświetlacza i czujnika podczerwieni. (Źródło: Tech Insider na YouTube)
ApplefaceID działa dzięki wykorzystaniu projektora punktowego, oświetlacza i czujnika podczerwieni. (Źródło: Tech Insider na YouTube)

Apple FaceID działa przy pomocy złożonego zestawu czujników, w tym projektora punktowego, kamery na podczerwień i oświetlacza. Mówiąc dokładniej, projektor punktowy emituje tysiące punktów podczerwieni na twarz użytkownika, kamera na podczerwień rejestruje tę mapę twarzy, a oświetlacz poprawia dokładność w gorszych warunkach oświetleniowych, dostarczając dodatkowe światło podczerwone. Dane te są następnie przetwarzane przez silnik neuronowy, który sprawdza dopasowanie i uwierzytelnia dostęp użytkownika.

Według poprzedniej plotki, iteracja FaceID Samsunga zostanie nazwana PolarID i podobno będzie jeszcze bezpieczniejsza niż FaceID nie wymagając żadnych dodatkowych czujników poza przednią kamerą. Jak stwierdził Galox, funkcja ta nie pojawi się w przyszłorocznym Galaxy S25 Ultra, prawdopodobnie ze względu na koszty, a zamiast tego pojawi się w S26 Ultra, najprawdopodobniej zaplanowanym na 2027 rok.

Źródło(a)

Sawyer Galox na Twitterze, zauważony przez Wccftech

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Samsung Galaxy S26 Ultra otrzyma technologię FaceID Apple bez konieczności stosowania dodatkowych czujników, twierdzi informator
Sambit Saha, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)