Notebookcheck Logo

Apple zapowiada iPadOS 18 z nową aplikacją Kalkulator, która może rozwiązywać odręczne równania

iPadOS 18 umożliwia iPadowi inteligentne odczytywanie pisma odręcznego użytkownika. (Zdjęcie za pośrednictwem Apple)
iPadOS 18 umożliwia iPadowi inteligentne odczytywanie pisma odręcznego użytkownika. (Zdjęcie za pośrednictwem Apple)
Apple zapowiedział dziś system iPadOS 18, który wprowadzi funkcje skoncentrowane na piśmie odręcznym użytkownika. Zaktualizowane aplikacje Kalkulator i Notatki zawierają funkcje uczenia maszynowego, które odczytują pismo odręczne i rozwiązują równania lub tworzą czcionkę, która wygląda tak, jakby napisał ją użytkownik.
Apple iPad iPad Pro Software

Apple ogłosił dziś iPadOS 18. Wraz z nim pojawiło się mnóstwo nowych inteligentnych funkcji dla osób sporządzających notatki, studentów matematyki i nie tylko.

Aplikacje w iPadOS mogą teraz używać pływającego paska kart do nawigacji w aplikacji. Dotknięcie tego paska spowoduje przesunięcie go na bok ekranu, aby wyświetlić więcej opcji. Programiści będą mieli dostęp do interfejsów API zarówno dla pływającego paska kart, jak i paska bocznego, aby zaimplementować je w aplikacjach.

Nowe funkcje pojawią się również w Shareplay, ułatwiając użytkownikom pomoc techniczną. Użytkownicy będą mogli udostępniać swój ekran innemu iPadowi. Podczas udostępniania ekranu użytkownik może oznaczyć ekran w czasie rzeczywistym, aby pokazać dotknięcia lub narysować instrukcje. Użytkownicy mogą również poprosić o dostęp do kontrolowania podłączonego iPada, podobnie jak w przypadku oprogramowania do zdalnego dostępu do pulpitu.

Jedną z największych aktualizacji jest aplikacja Kalkulator, która pojawi się w iPadOS 18. Aplikacja Kalkulator zawiera te same funkcje, co jej odpowiednik na iOS, w tym historię obliczeń i konwersję jednostek. Jednak jej największą funkcją jest Math Notes, która pozwala użytkownikom rysować lub ręcznie pisać równania w Kalkulatorze i dynamicznie je rozwiązywać. Apple twierdzi, że gdy tylko zostanie napisany znak równości, aplikacja Kalkulator spróbuje odczytać równanie i je rozwiązać. Należy zauważyć, że ta funkcja jest ograniczona do funkcji matematycznych zawartych w aplikacji Kalkulator, więc zaawansowana matematyka może nie być obsługiwana.

Aplikacja Math Notes może być również używana do rozwiązywania problemów i diagramów z fizyki i algebry. Potrafi rozpoznawać zapisane zmienne w problemie i może dynamicznie aktualizować równania i rozwiązania, które uwzględniają zmienną, jeśli jej wartość zostanie zmieniona.

Notes otrzymuje podobną funkcję do Math Notes z Smart Script, która będzie próbowała nauczyć się stylu pisma odręcznego użytkownika i włączyć go do funkcji systemu. Oznacza to, że po tym, jak aplikacja Notes nauczy się pisma odręcznego użytkownika, może wklejać wpisany tekst czcionką naśladującą pismo odręczne użytkownika. Ponadto osoby sporządzające notatki mogą przesuwać odręczny tekst, aby zrobić miejsce na dodatkowe notatki i wydrapać tekst.

iPadOS 18 będzie dostępny jeszcze w tym roku.

Math Notes spróbuje odczytać odręczne równania matematyczne i dynamicznie rozwiązywać problemy. (Zdjęcie za pośrednictwem Apple)
Math Notes spróbuje odczytać odręczne równania matematyczne i dynamicznie rozwiązywać problemy. (Zdjęcie za pośrednictwem Apple)

Źródło(a)

Apple

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Apple zapowiada iPadOS 18 z nową aplikacją Kalkulator, która może rozwiązywać odręczne równania
Sam Medley, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)