Notebookcheck Logo

Apple iPhone Fold będzie wzorowany na Huawei zamiast na Samsungu i zostanie wprowadzony na rynek razem z iPhone'em 18

Podobnie jak Huawei Mate Xs 2 na zdjęciu, Apple iPhone Fold będzie miał wyświetlacz, który składa się na zewnątrz. (Zdjęcie: Huawei)
Podobnie jak Huawei Mate Xs 2 na zdjęciu, Apple iPhone Fold będzie miał wyświetlacz, który składa się na zewnątrz. (Zdjęcie: Huawei)
Apple mówi się, że od lat pracuje nad iPhone'em ze składanym wyświetlaczem, aby konkurować z Samsungiem Galaxy Z Fold. Według najnowszych plotek, producent iPhone'a podąża jednak za podejściem Huawei Mate Xs 2, zamiast naśladować formę Galaxy Z Fold5.
Apple Foldable Leaks / Rumors Smartphone

Większość składanych pionowo smartfonów, które są obecnie dostępne, opiera się na formie Samsunga Galaxy Z Fold5, tj. główny wyświetlacz jest złożony do wewnątrz, aby chronić go przed zarysowaniami podczas transportu, ponieważ elastyczna plastikowa obudowa nie jest tak odporna na zarysowania jak konwencjonalne smartfony. Drugi wyświetlacz na zewnątrz, który jest chroniony przez Gorilla Glass Victus w wielu modelach, nadal umożliwia korzystanie ze smartfona bez konieczności jego otwierania.

Według najnowszych informacji od Jeffa Pu, Apple przeczy jednak temu trendowi, ponieważ pierwszy iPhone ze składanym wyświetlaczem będzie miał panel OLED o przekątnej 7,9 cala, który składa się na zewnątrz, podobnie jak w przypadku Huawei Mate Xs 2. Chociaż może to potencjalnie skutkować wadami pod względem odporności na zarysowania, ma wiele zalet.


Rezygnując z dodatkowego wyświetlacza, smartfony mogą być cieńsze i lżejsze, a panel, który owija się wokół obudowy z jednej strony, wygląda stylowo, a część, która jest odchylona do tyłu, pozwala na użycie głównego aparatu do selfie bez konieczności wcześniejszego otwierania urządzenia. Przy przekątnej 7,9 cala, "iPhone Fold" byłby tylko nieznacznie większy od Huawei Mate Xs 2.

Jeff Pu zakłada, że składany iPhone zostanie wprowadzony na rynek w 2026 roku, mniej więcej w tym samym czasie co iPhone 18. Zgodnie z obecnym harmonogramem, MacBook ze składanym wyświetlaczem o przekątnej 20,3 cala ma trafić do masowej produkcji pod koniec 2025 roku, chociaż wcześniejsze plotki sugerowały, że urządzenie to zostanie wprowadzone na rynek dopiero w 2027 roku.

Źródło(a)

Jeff Pu via 9to5Mac

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Apple iPhone Fold będzie wzorowany na Huawei zamiast na Samsungu i zostanie wprowadzony na rynek razem z iPhone'em 18
Hannes Brecher, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)