Notebookcheck Logo

Apple macOS 15 Sequoia debiutuje z imponującymi funkcjami ciągłości, kafelkami okien i aktualizacjami Game Porting Toolkit

Applenajnowszy macOS 15 Seqouia debiutuje z nowymi funkcjami i możliwościami sztucznej inteligencji. (Źródło: Apple)
Applenajnowszy macOS 15 Seqouia debiutuje z nowymi funkcjami i możliwościami sztucznej inteligencji. (Źródło: Apple)
Applenajnowsza aktualizacja macOS 15 Sequoia zawiera kilka nowych funkcji, w tym główne aktualizacje ciągłości pozwalające na głębszą integrację z iOS niż kiedykolwiek wcześniej, ulepszone wrażenia na pulpicie z automatyczną zmianą rozmiaru okna i kafelkami oraz ulepszony zestaw narzędzi do przenoszenia gier z debugowaniem shaderów i ulepszoną kompatybilnością.
Apple MacBook Launch

Apple ogłosiła najnowszą wersję macOS, nazwaną macOS 15 "Sequoia", podczas dorocznego wydarzenia WWDC, wraz z aktualizacjami iOSwraz z aktualizacjami iOS, iPadOS, VisionOS, tvOS i watchOS. Chociaż ta aktualizacja nie jest tak znacząca jak iOS 18najnowsza wersja systemu macOS wprowadza wiele przydatnych nowych funkcji, w tym szeroko oczekiwane funkcje sztucznej inteligencji "Apple Intelligence ".

Jedną z największych funkcji dodanych do macOS Sequoia jest nowa funkcja ciągłości o nazwie iPhone Mirroring. Jak sama nazwa wskazuje, ta nowa funkcja będzie działać jako oprogramowanie do dublowania ekranu na sterydach, umożliwiając użytkownikom przeglądanie, interakcję i sterowanie swoimi iPhone'ami całkowicie bez użycia rąk. W przeciwieństwie do innych aplikacji do dublowania ekranu, takich jak Splashtop, Apple iPhone Mirroring pozwoli użytkownikom kontrolować iPhone'a, gdy pozostaje on zablokowany, zapewniając zarówno bezpieczeństwo, jak i prywatność. Nie jest zaskoczeniem, że wszystkie aplikacje iPhone'a będą dostępne, a dźwięk będzie kierowany przez komputer Mac. Co więcej, funkcja przeciągania i upuszczania będzie również obecna, umożliwiając płynne przesyłanie plików między iPhonem a komputerem Mac.

macOS Sequoia otrzymuje ulepszony tryb czytnika w Safari z imponującymi możliwościami zapobiegania rozpraszaniu uwagi. (Źródło: Apple)
macOS Sequoia otrzymuje ulepszony tryb czytnika w Safari z imponującymi możliwościami zapobiegania rozpraszaniu uwagi. (Źródło: Apple)

Kolejną ważną i ekscytującą aktualizacją jest Apple Game Porting Toolkitktóry został zaktualizowany do wersji 2. Nowa wersja zapewnia lepszą kompatybilność wraz z narzędziami do debugowania shaderów. To naprawdę obiecująca wiadomość dla entuzjastów gier na komputery Mac, zwłaszcza jeśli więcej studiów gier będzie chciało przenieść swoje gry na platformę Mac, co wydaje się teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wśród wielu nadchodzących tytułów na Apple Silicon, Ubisoft, znane studio gier, ogłosiło, że jego nadchodzący Assassin's Creed Shadowbędzie dostępny na platformie, co jest niewątpliwie dużym plusem dla gier na komputery Mac.

Oprócz tego, macOS Sequoia zawiera kilka nowych przydatnych funkcji, w tym automatyczne skalowanie okien i kafelkowanie (wreszcie!) za pomocą skrótów klawiaturowych, dedykowaną aplikację Passwords z obsługą iCloud, tryb prezentera podczas połączeń wideo z niestandardowym tłem i izolacją okna, tryb czytnika wspomagany przez sztuczną inteligencję w Safari oraz całą gamę funkcji "Apple Intelligence ", które wkrótce omówimy szczegółowo.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Apple macOS 15 Sequoia debiutuje z imponującymi funkcjami ciągłości, kafelkami okien i aktualizacjami Game Porting Toolkit
Sambit Saha, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)