Notebookcheck Logo

CheckMag | Gdzie jest budżetowy smartfon Samsung a Galaxy Z Flip?

Cena Samsunga Galaxy Z Flip 5 zaczyna się od 999 dolarów, co nadal jest kosztowne dla wielu osób. (Źródło obrazu: Samsung)
Cena Samsunga Galaxy Z Flip 5 zaczyna się od 999 dolarów, co nadal jest kosztowne dla wielu osób. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung może stworzyć budżetowy smartfon Galaxy Z Flip, ale wygląda na to, że firma po prostu tego nie chce, co jest co najmniej rozczarowujące. Takie budżetowe urządzenie prawdopodobnie okazałoby się ogromnym sukcesem wśród miłośników smartfonów, o ile nie dokonano by cięć w składanej konstrukcji.
Smartphone Android Foldable
Opinion by Habeeb Onawole
Views, thoughts, and opinions expressed in the text belong solely to the author.

Samsung Galaxy Z Flip był drugim składanym smartfonem z klapką, który trafił na półki sklepowe wkrótce po Motorola Razr 2019. Uruchomienie w tańszej cenie niż Galaxy Foldbył to przystępny cenowo sposób, aby ludzie mogli wskoczyć do pociągu składanych smartfonów. Z biegiem lat cena uruchomienia Galaxy Z Flip uległa znacznemu obniżeniu; od 1380 USD za model pierwszej generacji, do 1000 USD ceny początkowej za model Galaxy Z Flip 5. Jednakże, podczas gdy Galaxy Z Flip jest teraz tańszy, nie jest to najtańszy składany smartfon z klapką na rynku, co nasuwa pytanie "Gdzie jest budżetowy smartfon Samsunga Galaxy Z Flip?"

BlackView Hero 10 idzie na skróty, aby uzyskać niską cenę, na przykład dzięki zastosowaniu chipsetu Helio G99 4G. (Źródło zdjęcia: BlackView)
BlackView Hero 10 idzie na skróty, aby uzyskać niską cenę, na przykład dzięki zastosowaniu chipsetu Helio G99 4G. (Źródło zdjęcia: BlackView)

Pomimo wypuszczenia na rynek pięciu modeli, Samsung nie wprowadził jeszcze budżetowego smartfona Galaxy Z Flip, który powinien pomóc wzmocnić jego pozycję na rynku składanych smartfonów. Zamiast tego pozostawił ten segment rynku rywalom, takim jak Motorola z jej Razr 2023 a.k.a. Razr 40(obecnie przeceniony do 499 USD na Amazon), ZTE z jego Nubia Flip 5G (obecnie504 euro na Amazon.de) i mniej znana chińska marka BlackView, której Hero 10 można nabyć za jedyne 429 USD! Blackview Hero 10 to nie tylko najtańszy smartfon z klapką na rynku, ale nawet pokonuje Galaxy Z Flip 5 w dziale baterii i ładowania dzięki baterii o pojemności 4000 mAh i obsłudze ładowania przewodowego 45 W w porównaniu do baterii 3700 mAh i ładowania przewodowego 25 W dostępnego w telefonie Samsunga.

Bardziej przystępny cenowo składany Samsung jest już dawno spóźniony i nie jest jasne, dlaczego koreański gigant jeszcze go nie ogłosił. Samsung zgromadził większe doświadczenie niż większość jego rywali w segmencie składanych smartfonów; oczywiście nie oznacza to, że jego składane urządzenie jest najlepsze. Jednak biorąc pod uwagę, że ma większy zasięg rynkowy niż rywale, nie udało mu się wykorzystać tej przewagi. Wysoki koszt składanych smartfonów zniechęcił niektórych nabywców do zakupu składanego smartfona, a budżetowy smartfon Galaxy Z Flip pomógłby przekonwertować tę grupę osób.

Nubia Flip 5G ma chipset Snapdragon z modemem 5G. (Źródło obrazu: Nubia))
Nubia Flip 5G ma chipset Snapdragon z modemem 5G. (Źródło obrazu: Nubia))

Dwa lata temu pojawiły się informacje, że Samsung pracuje nad opracowuje niedrogi składany smartfon. Miałby on mieć konstrukcję podobną do serii Galaxy Z Fold, a nie Galaxy Z Flip. Źródło podało również, że nazywa się on Galaxy A Fold. Podczas gdy czekamy na nadejście tego budżetu Galaxy A Fold, budżetowy składany telefon z klapką w stylu Galaxy Z Flip byłby lepszy, ponieważ powinien kosztować mniej. Samsung nie musi nawet wydawać dużo na rozwój. Wszystko, co musi zrobić, to wznowić starszy model Galaxy Z Flip, taki jak Galaxy Z Flip 3 z chipsetem średniej klasy i ceną poniżej 500 USD. Heck, może nawet nazywać się Galaxy Z Flip FE!

Istnieje rynek na przyjazny dla kieszeni smartfon Galaxy Z Flip, a wszystko, co Samsung musi zrobić, to go ogłosić. Jednak bez doniesień o takim urządzeniu w tym roku, być może będziemy musieli poczekać do 2025 roku lub później, aby je zobaczyć.

Źródło(a)

Własne (opinia)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Gdzie jest budżetowy smartfon Samsung a Galaxy Z Flip?
Habeeb Onawole, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)