Notebookcheck Logo

iOS 18 z Apple Intelligence będzie dostępny wyłącznie dla iPhone'a 15 Pro, Pro Max i nowszych urządzeń

WWDC24: pierwsze wydarzenie Apple poświęcone sztucznej inteligencji? (Źródło: Apple)
WWDC24: pierwsze wydarzenie Apple poświęcone sztucznej inteligencji? (Źródło: Apple)
iOS 18 ma zostać zaprezentowany jako pierwsza duża aktualizacja oprogramowania dla telefonów Apple wzbogaconych o sztuczną inteligencję już jutro (10 czerwca 2024 r.). Jednak te aktualizacje będą miały pewien haczyk dla milionów obecnych użytkowników iPhone'a, zgodnie z nowym przeciekiem. Uważa się, że będą one teraz kompatybilne wstecz - ale tylko dla droższych wariantów obecnej flagowej serii 15.
5G AI Apple iPhone Leaks / Rumors

AI ma być teraz odpowiedzialna za każdą nową lub ulepszoną wersję iOS 18 dzwonek i gwizdek na jego WWDC 2024 debiut. Obecnie uważa się, że będą one sięgać od Apple odpowiednika Magic Editor do faktycznie funkcjonalnej ulepszonej formy Sirijednak mogą one być również dostępne dla względnej garstki obecnych iPhone'a użytkowników iPhone'a.

Według korespondenta Bloomberga, Marka Gurmana, użytkownicy "obecnej linii iPhone 15 " znajdą się zablokowani na większość nowych "funkcji AI", które można znaleźć w iOS 18 - chyba że mają z większości nowych "możliwości AI" znalezionych w iOS 18 - chyba że mają model Pro lub Pro Max oczywiście.

To pozostawia właścicieli iPhone'a 15 (a także, prawdopodobnie, jego Plus nie mają szczęścia, jeśli chodzi o wszystkie najnowsze funkcje oprogramowania w najbliższej przyszłości - nie wspominając już o tych, którzy nadal korzystają z czegokolwiek z serii serii 14 lub jego wciąż doskonale nadających się do użytku poprzedników.

Nadchodząca seria 16z drugiej strony oczekuje się, że będzie miała pełny "pakiet" funkcji "Apple Intelligence" - co doprowadzi do zupełnie nowej fali sztucznie generowanej presji na aktualizację w 2024 roku, jak obawia się Gurman.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > iOS 18 z Apple Intelligence będzie dostępny wyłącznie dla iPhone'a 15 Pro, Pro Max i nowszych urządzeń
Deirdre O'Donnell, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)