Notebookcheck Logo

Huawei HarmonyOS Next beta nie wykazuje żadnych śladów Android

HarmonyOS Next beta jest już dostępny w Chinach (źródło zdjęcia: Huawei)
HarmonyOS Next beta jest już dostępny w Chinach (źródło zdjęcia: Huawei)
Program beta Huawei HarmonyOS Next rozpoczął się dla kwalifikujących się użytkowników. Jak ogłosiła firma na konferencji Huawei Developer Conference 2023, system operacyjny porzuca Android i wydaje się, że nie jest to również system stricte linuksowy. Zamiast tego opiera się na OpenHarmony i działa na samodzielnie opracowanym jądrze Harmony.
Smartphone Software

Huawei HarmonyOS Next beta jest już dostępny dla wybranych użytkowników, którzy zarejestrowali się w programie beta. Wersja beta zadebiutowała oficjalnie na konferencji Huawei Developer Conference 2024prawie rok po ogłoszeniu systemu operacyjnego.

Zgodnie z obietnicą złożoną na Huawei Developer Conference 2023, HarmonyOS Next porzuca Android. Nie jest to również system stricte linuksowy. Zamiast tego opiera się na tym, co Huawei nazywa OpenHarmony i jest bardziej rdzeniem rozproszonego systemu operacyjnego opartego na mikrojądrze. W związku z tym mikrojądro, o którym mówi się, że zostało opracowane samodzielnie, było reklamowane jako 3x bardziej wydajny niż Linux na początku tego roku.

Chociaż nie zostało to jeszcze przetestowane, wiemy, że system operacyjny rzeczywiście nie jest oparty na Android. Jak WhyLab zaprezentował na WeiboharmonyOS Next nie jest kompatybilny z plikami APK. Oznacza to, że aplikacje Android nie będą działać w systemie operacyjnym. Zamiast tego może uruchamiać tylko natywne aplikacje APP za pośrednictwem Ark Compiler z obsługą Huawei Mobile Services.

Jeśli chodzi o wygląd i sposób działania, jest on podobny do tego, co można uzyskać na skórkach Android. Przynajmniej to, co użytkownik Bilibili zaprezentował w filmie. Warto zauważyć, że HarmonyOS Next nie jest przeznaczony tylko dla telefonów komórkowych. Ma on również działać na innych urządzeniach.

Pod maską system operacyjny ma mieć nową architekturę, która ma oferować wyższą wydajnośćlepszą szybkość łączności i niższe zużycie energii. Huawei wciąż jednak nie przedstawił odpowiedniego porównania, aby poprzeć te twierdzenia.

Jeśli chodzi o architekturę, mówi się, że łączy ona chmurę i lokalne obiekty, aby zaoferować ujednolicone wrażenia. Łączność jest również główną atrakcją systemu operacyjnego, a Huawei twierdzi, że użytkownicy mogą płynnie udostępniać treści lub łączyć się z aplikacjami na różnych urządzeniach z systemem HarmonyOS Next.

W tej chwili program beta jest przeznaczony tylko dla użytkowników w Chinach i nie wiadomo, czy Huawei wprowadzi HaarmonyOS Next w innych regionach.

Proszę pobrać Huawei FreeBuds Pro 3 z Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Huawei HarmonyOS Next beta nie wykazuje żadnych śladów Android
Abid Ahsan Shanto, 2024-06-24 (Update: 2024-06-24)