Notebookcheck Logo

Samsung dystrybuuje w Europie nowe inteligentne udogodnienia dla domu na smartwatche Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5

Samsung kontynuuje dodawanie nowych funkcji do serii Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung kontynuuje dodawanie nowych funkcji do serii Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung w końcu ogłosił nową aktualizację dla Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro w Europie, miesiące po tym, jak odpowiednia aktualizacja wylądowała w USA. Aktualizacja ma na celu usprawnienie inteligentnego domu, w tym możliwość kontrolowania dzwonków do drzwi i kamer bezpośrednio ze smartwatcha.
Smartwatch Wearable Software

Samsung wprowadził do Europy długo zapowiadaną aktualizację SmartThings dla modeli z serii Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5. Dla przypomnienia, firma zapowiedziała tę funkcję dwa miesiące temu w styczniu, o czym informowaliśmy w tym czasie. Teraz Samsung Germany ogłosił, że rollout v1.1.0.8 rozpoczął się w Europie. W skrócie, aktualizacja rozszerza ilość inteligentnych urządzeń domowych, które mogą być kontrolowane bezpośrednio ze smartwatcha, zamiast uciekać się do sparowanego smartfona.

Konkretnie, aktualizacja dodaje akcje kontrolne w ramach kafelka SmartThings, a także możliwość oglądania strumienia wideo z podłączonej kamery lub dzwonka do drzwi. Możliwe jest również rozmawianie z osobami stojącymi na progu, poprzez mikrofony i głośniki smartwatcha, ponownie negując potrzebę podnoszenia smartfona. Należy pamiętać, że dzwonek do drzwi musi obsługiwać protokół WebRTC, aby Galaxy Watch4 lub Galaxy Watch5 mógł korzystać z funkcji audio pass-through. Nowsze kamery od Nest i Ring obsługują na przykład WebRTC.

Co więcej, SmartThings v1.1.0.8 pozwala również serii Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5 na sterowanie prędkościami wentylatorów oczyszczaczy powietrza i termostatami. Podobnie, inteligentne rolety mogą być regulowane, czy to poprzez ich pełne otwarcie i zamknięcie, czy też ustawienie pożądanego poziomu. Samsung dodaje, że obie serie smartwatchów mogą uruchomić/zatrzymać sygnał dźwiękowy SmartTaga Galaxy i mogą działać jako pilot do niektórych telewizorów Smart TV marki własnej. Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej Samsunga aby uzyskać więcej szczegółów.

Źródło(-a)

Price comparison

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Samsung dystrybuuje w Europie nowe inteligentne udogodnienia dla domu na smartwatche Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5
Alex Alderson, 2023-03- 8 (Update: 2023-03- 8)