Notebookcheck Logo

Samsung finalizuje prace nad specyfikacjami Galaxy Z Fold5 i Galaxy Z Flip5, ponieważ pojawiają się informacje o zmniejszonej wadze

Koncepcyjny render tego, jak mógłby wyglądać Galaxy Z Fold5. (Źródło obrazu: @Vetrox360)
Koncepcyjny render tego, jak mógłby wyglądać Galaxy Z Fold5. (Źródło obrazu: @Vetrox360)
Według nowych doniesień, Samsung sfinalizował specyfikację dla Galaxy Z Fold5 i Galaxy Z Flip5, która pozwoli parze wydawać się bez szczeliny po zamknięciu. Seria Galaxy Z Fold przejdzie na kolejną dietę również w tym roku, ale Galaxy Z Fold5 nadal będzie zauważalnie cięższy niż Oppo Find N2.
Android Galaxy S Foldable Smartphone

Samsung pracuje nad wydaniem Galaxy Z Fold5 i Galaxy Z Flip5 jeszcze w tym roku, przy czym para ta prawdopodobnie pojawi się późnym latem lub wczesną jesienią. Według @UniverseIce, Samsung sfinalizował specyfikacje obu modeli. Jednak leaker zachowuje kilka szczegółów, takich jak współczynnik proporcji i rozdzielczość wyświetlacza pokrywy Galaxy Z Fold5. W związku z tym, @UniverseIcezapewnia, że Galaxy Z Fold5 będzie miał 6,2-calowy wyświetlacz, pasujący do jego poprzednika.

Tymczasem @chunvn8888twierdzi, że uzyskał szczegóły dotyczące tego, ile będzie ważył Galaxy Z Fold5, którego @UniverseIce nie ujawnił. Chociaż @chunvn8888 nie podzielił się żadnymi szczegółami na temat wagi Galaxy Z Flip5, wierzą, że on i Galaxy Z Fold5 wykorzystają wewnętrzny zawias raindrop, aby osiągnąć efekt braku szczeliny po zamknięciu. Podobno Samsung będzie kontynuował zmniejszanie wagi swoich dużych składanych z generacji na generację, jak to miało miejsce w przypadku zmiany o 3 g z Galaxy Z Fold3 do Galaxy Z Fold4.

W chwili pisania tego tekstu, @chunvn8888twierdzi, że Galaxy Z Fold5 będzie o 9-12 g lżejszy od swojego poprzednika, który ważył 263 g. W związku z tym Galaxy Z Fold5 może ważyć od 251 do 254 g. Dla porównania, Pixel Fold Pixel Fold jest podobno być cięższy niżGalaxy Z Fold4. Mimo to, Galaxy Z Fold5 nie dorówna Oppo Find N2, który waży zaledwie 233 g. Innymi słowy, Galaxy Z Fold5 będzie nosił co najmniej 7,7% więcej masy niż najlżejszy obecnie składany smartfon z dużym ekranem.

Źródło(-a)

@UniverseIce (1) (2) & @chunvn8888 (1) (2), @Vetrox360 - Image credit

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Samsung finalizuje prace nad specyfikacjami Galaxy Z Fold5 i Galaxy Z Flip5, ponieważ pojawiają się informacje o zmniejszonej wadze
Alex Alderson, 2023-03-10 (Update: 2023-03-10)