Notebookcheck Logo

Samsung ucisza plotki o tworzeniu własnych rdzeni CPU

Samsung nie planuje w najbliższej przyszłości tworzyć niestandardowych rdzeni CPU (image via Samsung)
Samsung nie planuje w najbliższej przyszłości tworzyć niestandardowych rdzeni CPU (image via Samsung)
Ostatnie doniesienia medialne mówiły, że Samsung planuje ponownie rozpocząć rozwój niestandardowych rdzeni procesorów. Firma obaliła te plotki w oświadczeniu i powiedziała, że jedynie zatrudniła nowe talenty do swoich istniejących zespołów.
ARM Business Leaks / Rumors

Ostatni raport koreańskich mediów podkreślał plany Samsunga dotyczące ponownego rozpoczęcia rozwoju niestandardowych rdzeni CPU. Podczas gdy wydawało się to logicznym krokiem po ustanowieniu działu MX dla rozwoju SoC smartfonów, Samsung zamknął te plotki poprzez oświadczenie wydane dla Android Police w którym czytamy:

Niedawny raport medialny, że Samsung utworzył wewnętrzny zespół dedykowany rozwojowi rdzeni CPU, nie jest prawdziwy. W przeciwieństwie do tych doniesień, od dawna mamy wiele wewnętrznych zespołów odpowiedzialnych za rozwój i optymalizację procesorów, jednocześnie stale rekrutując globalne talenty z odpowiednich dziedzin.

Z drugiej strony, producenci OEM są znani z zaprzeczania istnieniu pewnych głośnych produktów tylko po to, aby później je potwierdzić. Samsung prawdopodobnie chce uciszyć wszelkie plotki na ten temat, zanim wymkną się spod kontroli. Poza tym, rdzenie CPU, o których mowa, mają pojawić się dopiero w 2027 roku, więc firma będzie miała mnóstwo czasu na ich właściwe odsłonięcie.

Tymczasem Qualcomm i Nuvia's custom Oryon CPU cores mają wystartować w 2025 roku. Z drugiej strony, Samsung planuje zaprezentować swój nowy, ekskluzywny układ Galaxy-ekskluzywny chip w tym samym roku. Ponadto, istnieje kilka plotek o 10-rdzeniowym Exynos 2400 w przygotowaniu. Oczekuje się, że zadebiutuje on gdzieś w 2024 roku obok serii Galaxy S24.

Kup Samsung Galaxy S23 Ultra na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Samsung ucisza plotki o tworzeniu własnych rdzeni CPU
Anil Ganti, 2023-03- 7 (Update: 2023-03- 7)