Notebookcheck Logo

Galaxy Z Fold5: Leaker twierdzi, że byłoby to "niemożliwe" dla foldable, aby wykorzystać 200 MP aparat z Galaxy S23 Ultra

Galaxy Z Fold5 ma podobno posiadać ten sam aparat główny, co obecny Galaxy Z Fold4, na zdjęciu. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Galaxy Z Fold5 ma podobno posiadać ten sam aparat główny, co obecny Galaxy Z Fold4, na zdjęciu. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Leaker @UniverseIce twierdzi, że otrzymał informacje o tym, jaki czujnik aparatu głównego będzie posiadał Galaxy Z Fold5, gdy pojawi się jeszcze w tym roku. Najwyraźniej może to być więcej tego samego dla serii Galaxy Z Fold, z Samsungiem, który nie może wykorzystać ISOCELL HP2 z Galaxy S23 Ultra w swoim składanym smartfonie następnej generacji.
Android Galaxy S Foldable Camera Leaks / Rumors

@UniverseIce skomentował stan hardware'u aparatu, którego należy się spodziewać w ramach Galaxy Z Fold5, kolejnego dużego składanego smartfona Samsunga. Dla odniesienia, Samsung wprowadził na rynek nowy 200 MP sensor w zeszłym miesiącu w Galaxy S23 Ultra, z smartfonami innych firm, takimi jak np Xiaomi 12T Pro osiedlając się na mniejszym ISOCELL HP1. Najwyraźniej byłoby to niemożliwe dla Samsunga, aby użyć ISOCELL HP2 zGalaxy S23 Ultraw Galaxy Z Fold5, prawdopodobnie dlatego, że urządzenie byłoby zbyt cienkie w stanie rozłożonym.

Według leakera, Samsung zachowa główną kamerę, którą zastosował w Galaxy Z Fold4, czyli ten sam, który oferowany jest w Galaxy S22 i Galaxy S22 Plusjak również w nowszym Galaxy S23 oraz Galaxy S23 Plus. W szczególności.Galaxy Z Fold4używa ISOCELL GN3, 50 MP sensor, który ma 1/1,57-calowy format optyczny, rozmiar piksela 1,0 μm i starszy typ piksela Samsung ISOCELL 2.0. Nie jest to jednak koniecznie zła rzecz, gdyż powinno to oznaczać, że Galaxy Z Fold5 dorównuje wydajnością podstawowej kamery m.in.Galaxy S23iGalaxy S23 Plus.

Niestety, nie ma jeszcze słowa o tym, czy Samsung planuje udoskonalić Galaxy Z Fold wydajność aparatu w innych obszarach, takich jak z nowym czujnikiem ultraszerokokątnym. Czujnik teleobiektywu wGalaxy Z Fold4ma nieco szerszy ekwiwalent ogniskowej niż odpowiedniki wGalaxy S22 PlusorazGalaxy S23 Plus, co może być kolejnym źródłem ulepszeń dla Galaxy Z Fold5. Obecnie oczekuje się, że Samsung skupi się na innych obszarach dla tegorocznego Galaxy Z Fold, takich jak lżejszy korpus i zawias waterdrop, który eliminuje szczelinę po zamknięciu, która istnieje w całej gamie Galaxy Z.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Galaxy Z Fold5: Leaker twierdzi, że byłoby to "niemożliwe" dla foldable, aby wykorzystać 200 MP aparat z Galaxy S23 Ultra
Alex Alderson, 2023-03-11 (Update: 2023-03-11)