Notebookcheck Logo

Apple iPhone obsługuje teraz symulację obiektywów Leica Noctilux, Summilux i Co. dzięki nowej aplikacji Leica Lux

Leica wprowadza liczne symulacje obiektywów do Apple iPhone. (Zdjęcie: Leica)
Leica wprowadza liczne symulacje obiektywów do Apple iPhone. (Zdjęcie: Leica)
Leica wypuszcza profesjonalną aplikację aparatu dla Apple iPhone, która nie tylko daje użytkownikom pełną ręczną kontrolę nad aparatami, ale także dostęp do jedenastu wyglądów Leica i kilku symulacji obiektywów Leica M, z których niektóre są legendarne.
Software iPhone Apple

Leica prezentuje nową aplikację aparatu dla Apple iPhone, która daje użytkownikom modeli takich jak iPhone 15(ok. 920 euro na Amazon) pełną ręczną kontrolę nad przysłoną, czasem otwarcia migawki, czułością czujnika światła, balansem bieli i ostrością. Ponieważ iPhone'y nie mają regulowanej przysłony, jest to tylko symulacja.

Główną atrakcją aplikacji są rozbudowane symulacje obiektywów, zaprojektowane tak, aby nadać zdjęciom wygląd legendarnych obiektywów Leica M. W sumie dostępnych jest pięć obiektywów. W sumie pięć obiektywów jest dostępnych do wyboru w momencie premiery, w tym Leica Noctilux-M 1.2/50 ASPH.(ok. 7,450 euro na Amazon), Noctilux-M 0.95/50 ASPH., Summilux-M 1.4/35 ASPH. i Summilux-M 1.4/28 ASPH. Leica wykorzystuje uczenie maszynowe i wizję komputerową, aby jak najdokładniej symulować obiektywy i ich bokeh.

Ponadto aplikacja zapewnia obecnie dostęp do jedenastu wyglądów Leica, znanych już z aparatów takich jak Leica Q3 lub smartfonów takich jak Xiaomi 14 Ultra, w tym Leica Contemporary, Leica Classic i Leica Black & White. Leica obiecuje bardziej naturalne kolory i kontrasty w porównaniu do standardowej aplikacji aparatu Apple.


Ceny i dostępność

Aplikację Leica Lux można teraz pobrać bezpłatnie z iPhone App Store. Bezpłatna wersja daje dostęp do trybu priorytetu przysłony, symulacji Leica Summilux-M 1.4/28 ASPH. oraz pięciu stylizacji Leica.

Aby korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji, należy wykupić subskrypcję Leica Lux Pro za 7,99 euro miesięcznie. Subskrybenci otrzymują pełną ręczną kontrolę nad ekspozycją, ostrością i balansem bieli, dostęp do wszystkich jedenastu Leica Looks i pięciu symulacji obiektywów, a w przyszłości pojawią się kolejne. Zdjęcia mogą być również zapisywane jako Apple ProRAW w wersji darmowej, ale nieprzetworzone pliki RAW są dostępne tylko dla subskrybentów.

Źródło(a)

Leica

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Apple iPhone obsługuje teraz symulację obiektywów Leica Noctilux, Summilux i Co. dzięki nowej aplikacji Leica Lux
Hannes Brecher, 2024-06- 6 (Update: 2024-06- 6)