Notebookcheck Logo

Netflix zaprzestanie obsługi starszych urządzeń Apple TV w połowie 2024 r

Telewizor drugiej generacji Apple. (Źródło: Wikimedia Commons)
Telewizor drugiej generacji Apple. (Źródło: Wikimedia Commons)
Netflix utrzymał wsparcie dla Apple TV boxów, które mają do 14 lat - ale nie dłużej. Strumieniowa transmisja filmów i programów telewizyjnych ogłosiła, że nie będzie już obsługiwać drugiej lub trzeciej generacji tych urządzeń, przyspieszając tym samym koniec ich cyklu życia.
Accessory Apple ARM Smart Home Software

Apple TV sprzęt jest reklamowany jako najlepszy i najbardziej płynny sposób konsumowania strumieniowanych treści treściz 4K/UHD i Dolby Vision-oparte na spuściźnie poprzedników, takich jak 720p 2. generacji.

Został on zaprezentowany przez Steve'a Jobsa w 2010 roku jako urządzenie zasilane przez A4 opartą na ARM, podobnie jak najnowocześniejsza seria Odpowiednik z serii M odpowiednik. Niemniej jednak jest on również klasyfikowany jako przestarzały przez giganta z Cupertino.

Pomimo tego, wciąż jest technicznie użyteczny jako streaming urządzenie, dzięki aplikacji App Store-niezależnej wersji aplikacji Netflix aplikacji Netflix.

Jednak ten stosunkowo wyjątkowy UX jest teraz również przeznaczony na złom, wraz z ogłoszeniem, że aplikacja zostanie wycofana pod koniec lipca 2024 roku.

Zmiana ta wpłynie również na jej następcę trzeciej generacji (lub 2012), który również działa na Apple TV Oprogramowanie oparte na iOS zamiast tvOS jego następców.

Pozostawia to również Apple TV HD (lub 4. generacji) jako ostatniego członka swojej serii, który jest zarówno oficjalnie Netflix-obsługiwany i tylko 1080p.

W międzyczasie ich następcy przeszli do specyfikacji takich jak Gigabit Ethernet, HDMI 2.1do 128 GB pamięci wewnętrznej pamięci masowej i dostępność na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Netflix zaprzestanie obsługi starszych urządzeń Apple TV w połowie 2024 r
Deirdre O'Donnell, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)