Notebookcheck Logo

Znacznie mocniejszy niż jego poprzednik: Nowy Asus Zenbook Pro 16X na poziomie wydajności laptopa do gier

Nowy Asus Zenbook Pro 16X jest na poziomie wydajności laptopa do gier
Nowy Asus Zenbook Pro 16X jest na poziomie wydajności laptopa do gier
Asus wyposażył Zenbooka Pro 16X w znaczącą modernizację w postaci karty graficznej Nvidia GeForce RTX 4080. Laptop, który ma zaledwie 18 mm grubości, prawie w pełni wykorzystuje potencjał potężnej jednostki graficznej, ponieważ Asus ustawia TGP na 140 watów. Stawia to ten smukły notebook na równi z wieloma laptopami do gier.
Geforce Review Snippet Laptop / Notebook Intel

 

Zenbook Pro 16X to jeden z flagowych modeli Asusa. Smukły laptop błyszczy niemal przeładowaną konfiguracją urządzeń wejściowych, solidną metalową obudową i niezwykle wydajnym sprzętem. Asus instaluje procesor Intel Core i9-13905H i kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4080. Każdy, kto zakłada, że oba są dławione w 18 mm smukłym 16-calowym laptopie, jest w błędzie. Karta GeForce RTX 4080 może zużywać do 140 watów, a procesor Intela do 130 watów w trybie boost i do 90 watów na stałe. W związku z tym procesor jest powyżej TDP określonego przez Intela, podczas gdy GPU jest nieco poniżej maksymalnej specyfikacji Nvidii wynoszącej 150 watów.

W przeciwieństwie do wielu laptopów do gier, temperatury Zenbooka nie powodują żadnego dyskomfortu. Nawet w naszym teście obciążeniowym laptop pozostał chłodny. Chłodzenie AAS jest niezwykle skuteczne, a także pozostaje na przyjemnym poziomie głośności. Asus osiąga to dzięki specjalnemu rozwiązaniu: gdy laptop jest otwarty, klawiatura również lekko się podnosi, umożliwiając Zenbookowi znacznie skuteczniejsze przedmuchiwanie powietrza przez wiele żeber chłodzących.

 

 

Zenbook nagrzewa otoczenie bardziej niż samego siebie
Zenbook nagrzewa otoczenie bardziej niż samego siebie

W świetle jego potężnych możliwości wydajnościowych, Zenbook ma szeroki zakres możliwych zastosowań. Oprócz klasycznych gier, możliwe są również wszelkiego rodzaju zadania związane z tworzeniem treści. W naszej recenzji testujemy szeroki zakres zadań i podajemy odpowiednie wyniki testów porównawczych.

Zenbook nie przekonuje nas tylko pod względem ceny zakupu, którą Asus ustala na nieco poniżej 2700 USD za konfigurację podstawową. Wykorzystuje ona procesor Intel i9-13900H zamiast Intel Core i9-13905Hw naszej jednostce testowej, a także RTX 4070 zamiast RTX 4080.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Znacznie mocniejszy niż jego poprzednik: Nowy Asus Zenbook Pro 16X na poziomie wydajności laptopa do gier
Marc Herter, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)