Notebookcheck Logo

ROG Ally: Tania obudowa zapewnia znacznie lepsze chłodzenie, sprawia, że gamingowy handheld jest znacznie szybszy i obsługuje dodatkową baterię

ROG Ally: Ta obudowa została zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności
ROG Ally: Ta obudowa została zaprojektowana w celu zwiększenia wydajności
Nowa, alternatywna obudowa dla ROG Ally obiecuje lepsze chłodzenie. Według producenta znajduje to odzwierciedlenie w wyższej wydajności, ponieważ APU podobno wymaga mniejszego dławienia.
Gaming Launch

Asus ROG Ally to potężny handheld do gier, który również zaimponował w naszej recenzjijako gamingowy handheld, jest to, w kategoriach bezwzględnych, bardzo kompaktowy system z potężnym procesorem, więc aspekt chłodzenia nie jest trywialny. HandheldDIY oferuje obecnie mod obudowy dla ROG Ally w ramach kampanii Indiegogo, która podobno oferuje znacznie lepsze chłodzenie niż standardowa obudowa.

Obudowa zastępcza jest wyposażona w liczne otwory, przez które ciepło odpadowe może skuteczniej wydostawać się z obudowy. Rozpraszanie ciepła ma być szczególnie wydajne dzięki rozpraszaczowi ciepła i odpowiednim podkładkom chłodzącym. Według producenta, Modcase ma zmniejszyć temperaturę ROG Ally zarówno przy pełnym, jak i umiarkowanym obciążeniu. Powinno to mieć pozytywny wpływ na obciążenie obliczeniowe: wynik Cinebench R23 pokazuje 15% wzrost w trybie Performance , co jest znaczącym wzrostem i, w zależności od gry, może oznaczać różnicę między umiarkowaną a dobrą grywalnością.

Modcase jest również wyposażony w małą, składaną podstawkę. Dodatkowa bateria powinna być szczególnie łatwa w użyciu i bezpieczna dzięki silikonowemu paskowi. Można również zamówić konfigurowalną, zdejmowaną tabliczkę znamionową. W ramach kampanii crowdfundingowej producent oferuje również kilka akcesoriów, takich jak joysticki Hall o dwóch różnych charakterystykach, ale także alternatywne dodatkowe przyciski. Sam modcase jest obecnie wyceniany na około 29 USD, a jego dostawa ma rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Obowiązuje zwykłe ryzyko finansowe związane z finansowaniem społecznościowym.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > ROG Ally: Tania obudowa zapewnia znacznie lepsze chłodzenie, sprawia, że gamingowy handheld jest znacznie szybszy i obsługuje dodatkową baterię
Silvio Werner, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)