Notebookcheck Logo

Valve dyskutuje o opłacalności aktualizacji Steam Deck OLED

Steam Deck prawdopodobnie upiera się przy wyświetlaczu IPS do czasu pojawienia się modelu nowej generacji. (Źródło obrazu: Petar Vukobrat)
Steam Deck prawdopodobnie upiera się przy wyświetlaczu IPS do czasu pojawienia się modelu nowej generacji. (Źródło obrazu: Petar Vukobrat)
Podczas gdy Steam Deck przewyższa swoich rówieśników w wielu dziedzinach, jego wyświetlacz 800p IPS nie dorównuje większości nowoczesnych handheldów do gier. Jeden z programistów stojących za Steam Deck skomentował teraz trudność wyposażenia Steam Deck w inny wyświetlacz, taki jak panel OLED.
Linux / Unix Gaming

Pierre-Loup Griffais, programista z Valve, wypowiedział się na temat przyszłości wyświetlaczy oferowanych wraz ze Steam Deck. Obecnie Steam Deck wyposażony jest w 7-calowy panel IPS, który pracuje w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli w proporcjach 16:10, częstotliwości odświeżania 60 Hz i jasności szczytowej 400 nitów. Nawiasem mówiąc, wywiad Griffais z PC Gamer jest jego drugim w tym miesiącu, po tym jak wraz z Lawrencem Yangiem dyskutował o losach modelu następnej generacji. Ponadto, para nakreśliła inne projekty Steam z The Verge w grudniu.

Teraz Griffais ujawnił PC Gamerowi, że Valve "rozumie ograniczenia" panelu IPS w Steam Deck i że "patrzy na wszystkie aleje" na doświadczenie użytkownika. Dodaje jednak, że zamiana wyświetlacza na inny typ panelu, taki jak OLED, byłaby "czymś, co [Valve] musi zaplanować z wyprzedzeniem", ze Steam Deck zaprojektowanym wokół panelu IPS. Na przykład Valve wybrało ten panel, aby umożliwić grę przy niskich poziomach jasności bez migotania i ograniczyć liczbę klatek na sekundę, aby poprawić żywotność baterii.

Teoretycznie wszystko to byłoby możliwe z panelem OLED, ale Valve musiałoby przerobić wiele części, aby to zrobić. Chociaż programista nie wykluczył, że Valve przyjmie panel OLED dla Steam Deck na pewnym etapie. Niestety, wydaje się mało prawdopodobne, że nastąpi odświeżenie Steam Deck OLED w połowie cyklu, co Nintendo zaoferowało w przypadku Switcha. Prawdziwy next-gen" Deck nie pojawi się jednak przez kolejne kilka lat.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Valve dyskutuje o opłacalności aktualizacji Steam Deck OLED
Alex Alderson, 2023-03-17 (Update: 2023-03-17)