Notebookcheck Logo

Valve przenosi Steam Deck UI na Windows z uaktualnionym trybem Big Picture

Steam Deck UI jest dostępny na Windowsie po zarejestrowaniu się w becie Steam Client. (Źródło obrazu: Valve)
Steam Deck UI jest dostępny na Windowsie po zarejestrowaniu się w becie Steam Client. (Źródło obrazu: Valve)
Tryb Steam Big Picture otrzymał sporą aktualizację, odsuwając go od swojego najnowszego układu. W jego miejsce pojawia się Steam Deck UI, który zawiera nowe funkcje i poprawioną nawigację podczas korzystania z kontrolera.
Windows Gaming Software

Valve ogłosiło dużą aktualizację dla trybu Steam Big Picture, który firma wprowadziła 10 lat temu. Jak sama nazwa wskazuje, Valve zaprojektował Big Picture, aby ułatwić korzystanie ze Steam na telewizorach i za pomocą kontrolera gier. Następnie Valve wydał Steam Deck UI, prawdopodobnie zaktualizowaną wersję Big Picture z lepszą integracją kontrolera gier.

We wpisie na blogu Valve ogłosiło, że Big Picture skutecznie połączyło się ze Steam Deck UI. Obecnie ograniczona do Steam Client beta, aktualizacja pozwala ludziom cieszyć się Steam Deck UI bez posiadania samego Steam Deck. Według Valve, aktualizacja została przeniesiona do wersji beta Steam Client, aby ludzie mogli pomóc jej wygładzić wszelkie nierówności w doświadczeniu użytkownika. Mimo to, firma jest pewna, że zaktualizowany UI jest wystarczająco blisko, aby wypuścić go do publicznych beta testerów.

Bez zaskoczenia, nowy tryb Big Picture działa jak Steam Deck UI, ze zmienionym układem ekranu głównego i nowym uniwersalnym wyszukiwaniem. Dodatkowo Valve zintegrowało nowy konfigurator kontrolera, zaktualizowaną nakładkę w grze, a także nowe menu systemowe i szybkiego dostępu. Po włączeniu się do bety klienta Steam, możecie uruchomić nowy tryb Big Picture dodając '-gamepadui' do swojego skrótu startowego Steam.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Valve przenosi Steam Deck UI na Windows z uaktualnionym trybem Big Picture
Alex Alderson, 2022-11- 2 (Update: 2022-11- 2)