Notebookcheck Logo

Valve komentuje Steam Deck 2, Steam Controller 2 i Steam Machines, jednocześnie odrzucając handheldy AMD Ryzen 7 6800U

Valve może skupić się na żywotności baterii i usprawnieniach wyświetlacza dla Steam Deck drugiej generacji. (Źródło obrazu: Alexander Andrews)
Valve może skupić się na żywotności baterii i usprawnieniach wyświetlacza dla Steam Deck drugiej generacji. (Źródło obrazu: Alexander Andrews)
Valve potwierdziło szczegóły dotyczące swoich planów wydania nowszych wersji Steam Deck i Steam Controller. Firma ujawniła również aktualizacje sprzętowe dla obecnego Steam Deck, które w przeciwnym razie pozostałyby niezauważone.
Gaming Console Leaks / Rumors

The Vergeudało się wyłowić kilka szczegółów od Valve na temat nadchodzącego sprzętu. Podczas gdy Valve otwarcie mówiło o swoim planie wprowadzenia na rynek "nowych wersji Steam Deck", Lawrence Yang i Pierre-Loup Griffais, odpowiednio projektant UX i deweloper, dostarczyli więcej informacji na temat kierunku podróży firmy na najbliższe lata.

Z jednej strony Griifais nakreślił, że Valve nie skupia się na wprowadzaniu ulepszeń wydajnościowych przy drugiej generacji Steam Deck:

W tej chwili fakt, że wszystkie Steam Decks mogą grać w te same gry i że mamy jeden cel dla użytkowników, aby zrozumieć, jakiego poziomu wydajności oczekiwać, gdy grasz, a dla deweloperów, aby zrozumieć, co celować... jest wiele wartości w posiadaniu tej jednej specyfikacji.... Myślę, że będziemy optować za utrzymaniem jednego poziomu wydajności przez trochę dłuższy czas i będziemy patrzeć na zmianę poziomu wydajności tylko wtedy, gdy będzie można uzyskać znaczący zysk.

W skrócie, Valve nie uważa m.in Ryzen 7 6800U oraz Radeon 680M wystarczającego skoku wydajnościowego w stosunku do APU Aerith w Steam Deck. Chociaż ani Griffais, ani Yang nie odrzucili możliwości użycia przez Valve innego, niestandardowego APU, wydaje się, że Steam Deck 2 zostanie wypuszczony z tym samym APU, co jego poprzednik. Z poprawą wydajności poza tabelą, Valve skupia się na wprowadzeniu lepszego czasu pracy na baterii i ulepszonej technologii wyświetlania do Steam Deck w modelu drugiej generacji.

Z drugiej strony, Valve chciałoby również zobaczyć powrót Steam Machines i Steam Controller. Ostatecznie Valve jest zbyt zajęte Steam Deck, by skupić się na innych projektach, ale "już testuje dodatkowe koncepcje w salonie". W obu przypadkach Valve rozważyłoby współpracę z firmami trzecimi, aby dostarczyć Steam Controller 2 i nowe Steam Machines.

Ponadto para potwierdziła, że Valve pracuje również nad ulepszeniem obecnego Steam Deck. W szczególności, najnowsza rewizja urządzenia zawiera nowy klej, aby uprościć wymianę baterii, wadę konstrukcyjną, którą iFixit zasygnalizował w swoim teardown Steam Deck. Co więcej, Valve dostarcza również nowsze modele Steam Deck z ulepszoną obudową wentylatora, która ma na celu zmniejszenie hałasu wentylatora. Niestety, nie wiadomo kiedy Valve ogłosi jakiś nowy sprzęt, a tym bardziej drugą generację Steam Deck.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Valve komentuje Steam Deck 2, Steam Controller 2 i Steam Machines, jednocześnie odrzucając handheldy AMD Ryzen 7 6800U
Alex Alderson, 2022-12-18 (Update: 2022-12-18)