Notebookcheck Logo

Steam Deck: Valve w końcu sprawia, że potężny handheld do gier można swobodnie zamawiać

Steam Deck można wreszcie zamówić bez długiego okna rezerwacyjnego. (Źródło obrazu: Valve)
Steam Deck można wreszcie zamówić bez długiego okna rezerwacyjnego. (Źródło obrazu: Valve)
Valve potwierdziło, że do zamówienia Steam Deck nie jest już potrzebna rezerwacja. Nadal dostępny w cenie od 399 USD, Steam Deck powinien zostać wysłany w ciągu dwóch tygodni od zamówienia.
Gaming Gadget

Valve ogłosiło zmianę w zamawianiu Steam Deck, przyspieszyło proces zamówień wstępnych w okresie letnim. Dostępny od lipca 2021 roku, często zajmował Valve dziewięć miesięcy lub więcej, aby zrealizować wczesne zamówienia wstępne. Po wysłaniu wczesnych jednostek, Valve otworzyło system listy oczekujących na większość roku. W rezultacie ceny używanych egzemplarzy poszybowały w górę, odzwierciedlając problemy z dostępnością kart graficznych AMD Radeon RX i NVIDIA GeForce RTX do komputerów stacjonarnych.

Teraz Valve potwierdziło, że może zrealizować każde zamówienie na Steam Deck w ciągu 1-2 tygodni od jego złożenia. Nawiasem mówiąc, poprawa dostępności zbiega się z premierą oficjalnej stacji dokującej Steam Deck, o której szczegóły pisaliśmy omówiliśmy osobno. Dla kontekstu, Valve twierdzi, że sprzedało już ponad milionów sztuk Steam Deck, ponad dwukrotnie więcej niż seria Steam Machine osiągnęła w ciągu swojego trzyletniego życia.

Na szczęście Valve utrzymało ceny Steam Deck, gdzie konsola nadal zaczyna się od 399 dolarów z dyskiem eMMC 64 GB. Alternatywnie Valve sprzedaje urządzenie z dyskiem SSD NVMe 256 GB za 529 USD lub 649 USD, jeśli potrzebujemy 512 GB pamięci masowej. Należy pamiętać, że wszystkie urządzenia Steam Deck posiadają slot M.2 2230, nawet wersja z dyskiem eMMC. Steam Deck można kupić za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej Valve.

Stacja dokująca Steam Deck kosztuje 89 USD (źródło obrazu: Valve)
Stacja dokująca Steam Deck kosztuje 89 USD (źródło obrazu: Valve)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Steam Deck: Valve w końcu sprawia, że potężny handheld do gier można swobodnie zamawiać
Alex Alderson, 2022-10- 8 (Update: 2022-10- 8)