Notebookcheck Logo

Samsung ulepsza ochronę przed wypaleniem dla smartfonów Galaxy z One UI 6.1

Samsung ponownie wprowadził Pixel Shift wraz z aktualizacją do One UI 6.1. (Zdjęcie: Samsung)
Samsung ponownie wprowadził Pixel Shift wraz z aktualizacją do One UI 6.1. (Zdjęcie: Samsung)
Wraz z One UI 6.0 Samsung usunął ważną funkcję ochrony wyświetlacza OLED smartfonów Galaxy. Najwyraźniej nie było to zamierzone lub Samsung szybko zmienił zdanie, ponieważ funkcja powraca w One UI 6.1.
Galaxy S Smartphone Android

Jak zauważyli użytkownicy Reddit zauważyli kilka miesięcy temu, aktualizacja do One UI 6.0 dezaktywowała Pixel Shift na pasku stanu, ale wydaje się, że funkcja ta została ponownie aktywowana w samą porę na premierę Galaxy S24. Jak pokazuje test przeprowadzony przez Toranji pixel Shift jest ponownie aktywny na pasku stanu po wprowadzeniu One UI 6.1 na urządzeniach takich jak Galaxy S23, Galaxy Z Fold5 lub Galaxy Z Flip5.

Pixel Shift przesuwa ikony na pasku stanu o kilka pikseli w regularnych odstępach czasu, zamiast zawsze utrzymywać je w dokładnie tej samej pozycji. Ponieważ ikony te są zwykle wyświetlane w kolorze białym, powodują one duże obciążenie panelu OLED, co może skutkować wypaleniem po dłuższym użytkowaniu, zwłaszcza gdy jasność ekranu jest wysoka. Po wypaleniu tych ikon w panelu, pozostają one widoczne nawet wtedy, gdy wyświetlana jest inna zawartość, taka jak zdjęcia lub gry w trybie pełnoekranowym.

Pixel Shift zmienia zawartość ekranu stosunkowo wolno, więc użytkownicy raczej nie zauważą tej funkcji podczas pracy. Samsung nie potwierdził, dlaczego funkcja ta została wyłączona w One UI 6.0. Obecnie wiele wskazuje na to, że było to po prostu niedopatrzenie, ponieważ Pixel Shift był nadal aktywny dla innych elementów na ekranie, takich jak opcjonalne przyciski nawigacyjne u dołu ekranu. Pixel Shift to tylko jedna z wielu funkcji zaprojektowanych w celu ochrony wyświetlacza OLED smartfona przed trwałym uszkodzeniem, chociaż większość funkcji jest zaprogramowana tak, aby przyciemniać jasne, statyczne treści po pewnym czasie.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Samsung ulepsza ochronę przed wypaleniem dla smartfonów Galaxy z One UI 6.1
Hannes Brecher, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)