Notebookcheck Logo

One UI 6.1 jest obwiniany za zmniejszenie prędkości ładowania o 40% w niektórych telefonach Samsung Galaxy

Aktualizacja One UI 6.1 najwyraźniej ogranicza prędkość ładowania starych telefonów Galaxy (Źródło zdjęcia: Samsung)
Aktualizacja One UI 6.1 najwyraźniej ogranicza prędkość ładowania starych telefonów Galaxy (Źródło zdjęcia: Samsung)
Użytkownicy forów społecznościowych Samsunga donoszą, że aktualizacja One UI 6.1 zmniejszyła prędkość ładowania ich telefonów. Dwa z takich raportów twierdzą, że prędkość ładowania spadła o 40%. Jednak w teście Sammobile Samsung Galaxy S23 ładował się dobrze po aktualizacji.
Android Smartphone

Samsung oficjalnie udostępnił One UI 6.1 dla ostatniej generacji urządzeń Galaxy. Nowa aktualizacja przynosi sporą liczbę funkcji, które obejmują Galaxy AI. Wygląda jednak na to, że nowy niestandardowy Android nie radzi sobie dobrze na poprzednich flagowych telefonach. Wiele osób na forum społeczności Samsunga donosi, że prędkość ładowania ich urządzeń została ograniczona.

Na przykład, jeden z raportów pochodzi z telefonu Galaxy Z Fold 5 (512 GB obecnie 1,519.99 USD na Amazon), który twierdzi, że telefon ładuje się z mocą 15 watów, mimo że jest podłączony do 25-watowej ładowarki Samsung. Jest to wyraźna redukcja o 40%. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Inny użytkownik który posiada Samsung Galaxy S23 Ultra(dostępny na Amazon) zgłosił to samo. W obu przypadkach użytkownicy twierdzą, że problem pojawił się po aktualizacji ich smartfonów do One UI 6.1.

Po zapoznaniu się z tymi doniesieniami, Sammobile wziął na siebie odpowiedzialność za sprawdzenie, czy One UI 6.1 faktycznie dławi telefony ostatniej generacji. Serwis przetestował Samsunga Galaxy S23, zaktualizował go do najnowszego oprogramowania i podłączył do 120-watowej ładowarki PPS. Po przeanalizowaniu odczytów napięcia i natężenia prądu z zewnętrznego miernika, Sammobile stwierdził, że że aktualizacja nie jest odpowiedzialna za wolniejsze prędkości ładowania.

W teście gniazdko wykazało, że Galaxy S23 ładował się z normalną prędkością, czyli 20 watów. Tak, to wciąż o 5 watów mniej niż reklamowana przez prędkość szybkiego ładowania telefonu telefonu, ale urządzenie czasami ładuje się z mocą 25 watów. Sammobile zauważa również, że prędkość ładowania pozostała taka sama nawet przed aktualizacją smartfona do One UI 6.1.

A co z raportami użytkowników? Sammobile twierdzi, że użytkownicy prawdopodobnie nie są świadomi, że prędkość ładowania spada wraz ze wzrostem procentowego poziomu naładowania baterii. Oznacza to, że użytkownicy prawdopodobnie uzyskują wolniejsze prędkości, ponieważ ładują swoje urządzenia z prawie pełną baterią. Możliwe jest również, że aplikacja, z której korzystają, czyli Electron, może nie pokazywać prawidłowych odczytów.

Galaxy Test ładowania S23 z aktualizacją One UI 6.1 (źródło obrazu: Sammobile)
Galaxy Test ładowania S23 z aktualizacją One UI 6.1 (źródło obrazu: Sammobile)

Źródło(a)

Sammobile (link powyżej) via: PhoneArena

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > One UI 6.1 jest obwiniany za zmniejszenie prędkości ładowania o 40% w niektórych telefonach Samsung Galaxy
Abid Ahsan Shanto, 2024-04- 3 (Update: 2024-04- 3)