Notebookcheck Logo

Galaxy Czas: smartwatche Samsung przybliżają względność planet i czasu

Poszczególne tarcze zegara są dostępne dla planet
Poszczególne tarcze zegara są dostępne dla planet
Samsung oferuje nowe tarcze zegarków dla własnych smartwatchy, które zostały opracowane we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i umożliwiają wyświetlanie danych z Układu Słonecznego w czasie rzeczywistym.
Wearable Smartwatch Software

Tarcze zegara w smartwatchach są zdecydowanie argumentem przemawiającym za smartwatchem, a nie zegarkiem analogowym: tarcze zegara można łatwo wymieniać i dostosowywać do własnych preferencji i potrzeb. Samsung ogłosił wydanie kilku nowych tarcz zegara, które zostały stworzone we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, w oparciu o precyzyjne dane naukowe.

Galaxy Czas ma sprawić, że nasz Układ Słoneczny stanie się szczególnie namacalny. Ale to nie wszystko: nawet względność czasu powinna być nieco łatwiejsza do zrozumienia na własnym nadgarstku dzięki tarczom zegara. Każda z ośmiu planet Układu Słonecznego ma swoją własną tarczę, która odzwierciedla różne prędkości obrotowe planet, a tym samym różne długości dni. Poszczególne tarcze zegara odpowiadają również z grubsza planetom pod względem koloru, z Neptunem pokazanym w kolorze ciemnoniebieskim i Marsem w kolorze czerwonym.

Użytkownicy otrzymają również informacje o planetach, takie jak przebieg planetarnych pór roku, liczba księżyców i odległość między planetami a Słońcem, a także odległość od naszej Ziemi. Dokładna pozycja wyświetlana jest z dokładnością co do sekundy. Nowe tarcze zegara nie są jeszcze dostępne, ale oczekuje się, że zostaną uruchomione przed przejściem na czas letni 31 marca.

Galaxy Czas będzie dostępny w sklepie Google Play od tego dnia. Kompatybilność jest ograniczona do zegarków Galaxy z systemem operacyjnym Wear OS, takich jak Galaxy Watch6.

Każda planeta ma własną tarczę
Każda planeta ma własną tarczę

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 03 > Galaxy Czas: smartwatche Samsung przybliżają względność planet i czasu
Silvio Werner, 2024-03-30 (Update: 2024-03-30)