Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy S24 Ultra nadal cierpi na błąd opóźnienia migawki, ale istnieją obejścia

S24 Ultra wykazuje opóźnienie migawki. (Źródło: Android Authority via YouTube)
S24 Ultra wykazuje opóźnienie migawki. (Źródło: Android Authority via YouTube)
Smartfon Galaxy S24 Ultra jest reklamowany jako najinteligentniejsze i najbardziej zaawansowane urządzenie Samsunga Android do tej pory (i ma odpowiednią cenę); wydaje się jednak, że zrobienie zdjęcia po wyjęciu z pudełka może zająć nawet "jedną trzecią sekundy" dłużej niż w przypadku jednego z jego odpowiedników premium, Google Pixel 8 Pro. Problem ten może skutkować rozmytymi obrazami z niechcianym, niezamierzonym zablokowaniem obiektu - istnieje jednak kilka sposobów na zmniejszenie tego efektu.
5G Android Galaxy S Smartphone Software

S24 Ultra Galaxy S24 Ultra jest reklamowany jako jeden z pierwszych prawdziwie flagowych Smartfonów AI na rynku Android i nadal zaczyna się od znacznie ponad 1000 USD na Amazon dzisiaj (31 marca 2024 r.). Mimo to stwierdzono, że cierpi na opóźnienie migawki tylnej kamery.

Nowy smartfon Samsung rzeczywiście wydaje się, że odziedziczył błąd po przodkach, które obejmują S23 Ultrai może skutkować nieostrym wtargnięciem w idealne ujęcie - kwestia ta jest tym bardziej frustrująca, że urządzenia z serii Pixel lub iPhone'a są kojarzone z praktycznie natychmiastowymi ujęciami po wyjęciu z pudełka.

Właściciele S24 Ultra mogą być w stanie zweryfikować błąd, ustawiając go na statycznym statywie obok rywala, takiego jak Pixel 8 Pro i robiąc zdjęcia urządzenia z włączoną aplikacją stopera (takiego z większym ekranem dla preferencji, takiego jak Pixel Tablet) w sposób jak najbardziej symultaniczny i skorygowany pod kątem dominacji rąk - jak ostatnio zademonstrował przez współpracowniczkę Android Authority, Ritę El Khoury.

El Khoury ustaliła, że S24 Ultra s24 Ultra wynosiło do 340 milisekund (ms) w porównaniu do 8 Pro - a nawet więcej w nieoptymalnych warunkach oświetleniowych. Wygląda to źle dla topowego telefonu Samsunga - z drugiej strony, jego One UI 6 spust migawki jest domyślnie ustawiony na przełączanie na wideo po długim naciśnięciu, co jest głównym winowajcą opóźnienia migawki.

Smartfon można ustawić tak, aby uniknąć tego zachowania za pomocą opcji Quick Tap, która, jak wykazano, zmniejsza opóźnienie migawki do zaledwie 87,75 ms (przy dobrym oświetleniu; w przeciwnym razie w nocy wzrasta do 239 ms) Good Lock z których jedną jest Camera Assistant. Bardziej natychmiastowe obejścia w aplikacji aparatu Samsung obejmują przełączenie na tryb Pro.

Jak na ironię, tryb nocny może również poprawić czas otwarcia migawki, choć głównie w dobrym oświetleniu. Na koniec należy zauważyć, że inne opcje, w szczególności Ekspert RAWmogą w rzeczywistości pogorszyć sytuację ze względu na zwiększone wymagania dotyczące przetwarzania.

Tymczasem nic nie wskazuje na to, że S24 Ultra najnowsza aplikacja aparatu aktualizacja poprawia tę sytuację.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Samsung Galaxy S24 Ultra nadal cierpi na błąd opóźnienia migawki, ale istnieją obejścia
Deirdre O'Donnell, 2024-04- 1 (Update: 2024-04- 1)