Notebookcheck Logo

Acemagic AM18: Wydajny mini PC z USB-C, szybkim połączeniem sieciowym i cyberpunkowym designem

Acemagic AM18: Mini PC z szybkim Ethernetem.
Acemagic AM18: Mini PC z szybkim Ethernetem.
Acemagic AM18 to nowy mini PC o atrakcyjnym wyglądzie. Model ten wyposażono w wydajny procesor AMD i dużą ilość pamięci RAM.
Mini PC Launch

 

Acemagic oferuje gamę kompaktowych systemów komputerowych, z których kilka mieliśmy okazję przetestować. AM18 ma na celu zaimponować pewnym projektem wizualnym, choć nie jest to nowość. Posiada dynamiczne oświetlenie RGB, a jego design można podciągnąć pod termin "cyberpunk".

Mini PC jest wyposażony w procesor

AMD Ryzen 7 7840HS. Chociaż nie jest to najnowocześniejszy procesor, nadal jest potężny z ośmioma rdzeniami, przy czym co najmniej jeden rdzeń może taktować z częstotliwością do 5,1 GHz, jeśli spełnione są wymagania termiczne. Nic dziwnego, że do tego celu wykorzystywane jest aktywne chłodzenie, dlatego też zainstalowano wentylator. Mierzy on 9 cm średnicy i pracuje z prędkością od 500 do 1500 obrotów na minutę.

 

Dwa moduły pamięci DDR5 o prędkości 5600 MHz i łącznej pojemności 32 GB są preinstalowane, a dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB tworzy pamięć wewnętrzną. Dodatkowa pamięć masowa, np. w postaci 2,5-calowego dysku SSD lub dysku twardego, nie może zostać zainstalowana.

Do połączenia z siecią przewodową dostępny jest port Ethernet o maksymalnej szybkości przesyłania danych 2,5 Gbit/s, a także port Gigabit. Obsługiwane są WiFi 6 i Bluetooth 5.2, a także możliwe jest podłączenie trzech ekranów o wysokiej rozdzielczości przez HDMI, DisplayPort i USB-C.

Acemagic AM18 jest dostępny bezpośrednio od producenta w cenie 599 USD. Możliwą alternatywą może być Minisforum UM780 XTX.

USB 4 jest dostępny
USB 4 jest dostępny

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Acemagic AM18: Wydajny mini PC z USB-C, szybkim połączeniem sieciowym i cyberpunkowym designem
Silvio Werner, 2024-04- 1 (Update: 2024-04- 1)