Notebookcheck Logo

Intel: iPhone ważniejszy od innych

Współpraca między firmami Intel i Apple może odbić się na dostawach układów scalonych dla pomniejszych odbiorców.

W branży komputerowej fenomen sukcesu takich produktów, jak Apple iPhone czy Apple iPad, wzbudza chęć pójścia w ich ślady z własnymi urządzeniami. Oznacza to też tyle, że bycie dostawcą podzespołów do jednego z tak popularnych gadżetów jest dobrym biznesem. Na tyle intratnym i prestiżowym, że może doprowadzić do zepchnięcia innych kontrahentów w kolejce oczekujących na zamówione części.

Z Tajwanu nadeszła informacja, że firmy Asus i Acer mogą mieć problem z ograniczonymi dostawami modemów i innych kluczowych podzespołów ze strony firmy Intel. Winne są dostawy na rzecz firmy Apple, a konkretnie uczestnictwo w łańcuchu dostaw dla smartfonów o nazwie iPhone (chodzi o modem produkowany w litografii 14 nm, czyli część zapewniająca łączność bezprzewodową za pośrednictwem sieci komórkowej; odpowiada m.in. za jakość rozmów i stabilność transmisji danych).

Dodać należy, że stawka jest wysoka, bo w firmie Intel chcą za wszelką cenę uniknąć sytuacji, w której sprzęt sieciowy dostarczy firma Qualcomm (znana z udanych modemów 4G). W szczególności odnosi się to do odbiorcy tak dużego, jak firma Apple.

Źródło: Nikkei

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Intel: iPhone ważniejszy od innych
Sylwester Cyba, 2018-11- 2 (Update: 2018-11- 2)