Notebookcheck Logo

iPhone z obsługą sieci 5G w 2020?

Wczesne doniesienia z branży elektroniki użytkowej mówią o tym, że smartfony iPhone z obsługą sieci 5G mogą pojawić się dopiero w 2020 roku.

To, jak szybko dana firma reaguje na trendy rynkowe, decyduje jej być albo nie być. Dobrym przykładem jest tu fińska firma Nokia, która dawno temu miała problem z przeskoczeniem na sieć kolejnej generacji (decydujący w tym wypadku był wybór dostawcy chipsetu). Oczywiście firma Apple jest zbyt duża na taki scenariusz a tytułowa informacja to tylko plotka.

Niemniej owa plotka głosi, że aparaty iPhone zdolne łączyć się z siecią 5G pojawią się dopiero w 2020 roku. To nie aż tak odległy termin, ale konkurencja w większości celuje w rok 2019. Taka nowinka techniczna pozwala zachęcić klientów do zapłacenia więcej za rynkową nowość a przede wszystkim jest bodźcem do pozbycia się starego sprzętu.

Wcześniej pisałem, że dostawcą modemów na potrzeby iPhone'ów, została firma Apple. Mowa o modelach Intel XMM 8161 (litografia 10 nm) współpracującym z siecią 5G oraz o Intel XMM 8060 mającym wejść na rynek wcześniej i mającym przetrzeć szlak związany z 5G.

Pojawiają się dwa problemy. Pierwszy to litografia Intel 10 nm, która na linię produkcji seryjnej wejdzie nie wcześniej, niż pod koniec 2019 roku. Drugi problem jest poważniejszy i ma związek z przegrzewaniem się wymienionych wcześniej modemów. Takie bolączki elektroniki eliminuje się długo albo nie jest to możliwe wcale. Częściej sprowadza się do wymuszenia rozbudowania układu chłodzenia.

Wrócę do tematu, kiedy pojawią się oficjalne doniesienia w tej sprawie.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > iPhone z obsługą sieci 5G w 2020?
Sylwester Cyba, 2018-11- 3 (Update: 2018-11- 3)