Notebookcheck Logo

Apple: mniej telefonów iPhone w produkcji

Padła kolejna informacja o ograniczeniu produkcji telefonów o nazwie iPhone.

W gazecie Wall Street Journal pojawiła się informacja jakoby firma Apple miała ograniczyć wolumen produkcji smartfonów iPhone. Ma chodzić o trzy modele, które zapowiedziano we wrześniu 2018 roku.

Tytułowa informacja byłaby średnio wiarygodna, gdyby nie to, że wcześniej już mówiono o ograniczeniu produkcji iPhone'a XR (w zamian na linii produkcyjnej więcej iPhone 8).

O małym zapotrzebowaniu na części dla smartfonów Apple donosi wielu poddostawców tego amerykańskiego producenta. Mowa m.in. o: Japan Display (mniejsze zapotrzebowanie na wyświetlacze), Lumentum Holdings (mniejsze wzięcie na oprogramowanie potrzebne do pracy FaceID), Analog Devices (współpraca z Apple skromniejsza, niż się spodziewano). Gorsze wyniki mogą też odnotować producenci nośników pamięci współpracujący z firmą Apple - firmy Micron i Western Digital.

Oczywiście sytuacja rynkowa może zmienić się diametralnie po podliczeniu wyników związanych z Black Friday i Cyber Monday.

Źródło: Reuters

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Apple: mniej telefonów iPhone w produkcji
Sylwester Cyba, 2018-11-20 (Update: 2018-11-20)