Notebookcheck Logo

Apple: własne modemy 5G?

Plotka niesie, że firma Apple ruszyła z poszukiwaniem i zatrudnianiem specjalistów od układów scalonych odpowiedzialnych za łączność bezprzewodową.

W tytule pojawiło się określenie "modem 5G", ale w odniesieniu do telefonu bardziej na miejscu jest termin "chipset". Normalnie dostawcą takich wyspecjalizowanych układów są firmy Qualcomm (obecnie w sporze z Apple w związku z zaległymi opłatami licencyjnymi) i Intel (współcześnie dostawca części dla firmy Apple).

Patrząc na oferty pracy, w firmie Apple będzie się coś działo w dziedzinie układów scalonych odpowiedzialnych za łączność, AI i sieci neuronowe.

Komentarz do sprawy może być tylko jeden. To bardzo prawdopodobne, że tak właśnie będzie. Tym bardziej po sukcesie firmy Apple, jeśli idzie o procesory (właściwie to SoC) montowane w tabletach iPad Pro. W firmie Intel ścieżka rozwoju wyglądała podobnie - rozwijane są kolejne dziedziny specjalizacji (a to WiFi, a to WiMAX, itp.).

Kalendarz premier rynkowych pozostaje bez zmian. Firma Apple planuje wprowadzenie telefonów iPhone z obsługą sieci 5G w 2020 roku.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-11-16 (Update: 2018-11-16)