Notebookcheck Logo

Intel: zwiększenie efektywności produkcji

W odpowiedzi na sytuację rynkową w firmie Intel podjęto kolejne kroki ku zwiększeniu mocy przerobowych w już istniejących zakładach produkcyjnych.

Zakłady produkcyjne firmy Intel mieszczące się w Wietnamie i Irlandii wezmą na siebie nowe zadania, czyli testowanie produktów przed sprzedażą oraz ich pakowanie (pudełko, dołączanie wentylatora, itp.).

Działania zakładu produkcyjnego w Wietnamie będą koordynowane bezpośrednio z Malezji, czyli najważniejszego ośrodka firmy Intel w tamtej części świata (Azja Płd.-Wsch.). Przy okazji wyszło na jaw, że taki procesor z Wietnamu trafia do Malezji i potem do sieci dystrybucyjnej na całym świecie. Proces ten w oryginale nazywa się Fab, Sort and Assembly Test Manufacturing.

W Irlandii natomiast mogą powstać nawet 4 tys. nowych miejsc pracy. Pierwsza transza inwestycji ma opiewać na 50 mln euro a w długim terminie może być to kwota sięgająca zawrotnych 2 mld USD.

Spekuluje się, że tego typu działania mogą mieć związek z szykowaniem gruntu pod uruchomienie produkcji wydajnych kart grafiki w 2020 roku.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 10 > Intel: zwiększenie efektywności produkcji
Sylwester Cyba, 2018-10-23 (Update: 2018-10-23)