Notebookcheck Logo

Pegatron: ograniczono problemy z kadrą

Firma Pegatron uporała się z dużym problemem, jakim był brak wykwalifikowanych pracowników.

Przypomnę krótko, że tajwańska firma Pegatron to jeden z większych producentów laptopów. Realizował głównie zamówienia składane przez firmę Asus, ale nie tylko.

Czasy się zmieniły i teraz firma Pegatron koncentruje się na współpracy z firmą Apple. Z linii produkcyjnej schodzą telefony iPhone - iPhone XR obecnie a za jakiś czas iPhone XS Max. W czym więc problem? Tej tajwańskiej firmie odebrano część zamówień (udział w całej produkcji iPhone'ów ograniczono do 35%), na czym skorzystała inna tajwańska firma - Foxconn (główny wytwórca sprzętu Apple). Powodem były problemy z wykwalifikowaną kadrą.

Władze firmy Pegatron twierdzą, że problem z pracownikami w dużej mierze wyeliminowano. Do tego stopnia, że pod koniec października 2018 roku realizowano już zlecenia od nowych klientów. Działa to tak, że w Pegatronie w ciągu dwóch może trzech tygodni gwałtownie wzrasta zatrudnienie i mogą zostać przepchnięte nawet duże premiery rynkowe (bez wąskich gardeł na linii produkcyjnej).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Pegatron: ograniczono problemy z kadrą
Sylwester Cyba, 2018-11- 5 (Update: 2018-11- 5)