Notebookcheck Logo

Steam Deck UI jest teraz dostępny na Windowsie bez obejść dzięki najnowszej aktualizacji klienta Steam

Wcześniej Steam wymagał obejść, aby korzystać z Steam Deck UI na Windowsie. (Źródło obrazu: Valve)
Wcześniej Steam wymagał obejść, aby korzystać z Steam Deck UI na Windowsie. (Źródło obrazu: Valve)
Valve udostępniło dużą aktualizację klienta Steam dla systemu Windows. Choć changelog jest stosunkowo długi, główną zmianą jest nowy tryb Big Picture. Starzejący się UI w końcu ustąpił miejsca Steam Deck UI, który zawiera kilka zmian specyficznych dla systemu Windows.
Windows Gaming Software

Valve w końcu zaktualizowało Big Picture Mode na urządzeniach z systemem Windows, dekadę po wydaniu przyjaznego dla telewizji UI. Podsumowując, Valve testowało publicznie beta nowy interfejs Big Picture Mode od listopada 2022 roku. Jak omawialiśmy w tym czasie, nowy Big Picture Mode zapożycza się mocno z Steck Deck UI w SteamOS 3.

Na pierwszy rzut oka Big Picture Mode jest nie do odróżnienia od Steam Deck UI z konsolą podłączoną do zewnętrznego wyświetlacza. Nawiasem mówiąc, stary Big Picture Mode jest nadal dostępny w systemie Windows. Według Valve, można go uruchomić poprzez dodanie '-oldbigpicture'; firma planuje jednak usunąć tę funkcję z przyszłych buildów Steam Client Update.

Najnowsza aktualizacja klienta Steam wprowadza również kilka specyficznych dla Windowsa zmian w Big Picture Mode, takich jak dodanie opcji przełączania głównego monitora i możliwość uruchamiania w trybie okienkowym. Dodatkowo Valve twierdzi, że poprawiono skalowanie UI w wyższych rozdzielczościach oraz że nakładka Big Picture Mode nie jest nieprawidłowo zwymiarowana, gdy Windows jest ustawiony na cokolwiek innego niż 100% skalowania. Pełną aktualizację klienta Steam można znaleźć na stronie Valve.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Steam Deck UI jest teraz dostępny na Windowsie bez obejść dzięki najnowszej aktualizacji klienta Steam
Alex Alderson, 2023-02- 4 (Update: 2023-02- 4)