Notebookcheck Logo

Windows obsługuje teraz iPhone'y i iMessage dzięki Phone Link

Apple'iMessage jest już dostępny w systemie Windows... poniekąd. (Obraz: logo Windows i logo iMessage)
Apple'iMessage jest już dostępny w systemie Windows... poniekąd. (Obraz: logo Windows i logo iMessage)
Najnowsza aktualizacja Windows Insider przynosi wsparcie dla integracji iPhone'ów i iMessage bezpośrednio z systemem Windows za pośrednictwem aplikacji Phone Link. Jest jednak kilka istotnych wad, takich jak brak historii wiadomości i obsługi multimediów.
Apple iOS iPhone Software Smartphone Windows

Jedną z najlepszych rzeczy w ekosystemie Apple"jest ścisła integracja między urządzeniami. Możesz wysyłać wiadomości do kontaktów w iPhone'a przez iMessage i kontynuować rozmowę na Macbooku tak długo, jak wiadomości używają protokołu Apple'iMessage, cała rozmowa będzie widoczna na wszystkich Twoich urządzeniach Apple. Jednak Microsoft może wybić dziurę w Apple's walled garden, wprowadzając obsługę iMessage w systemie Windows 11.

Integracja jest już dostępna dla niektórych Insiderów Windows poprzez aplikację Phone Link (wersja 1.23012.169.0). Wybrani Insiderzy będą mogli połączyć swoje iPhone'y poprzez aplikację Phone Link, aby zsynchronizować pewne elementy systemu iOS z komputerem z systemem Windows poprzez Bluetooth.

Jedną z tych funkcji jest przesyłanie wiadomości, w tym Apple'system iMessage. Dzięki podglądowi, użytkownicy iPhone'ów będą mogli wysyłać zarówno SMS-y, jak i teksty iMessage przez Windows, a także odbierać przychodzące wiadomości bezpośrednio na pulpicie komputera.

Istnieje, niestety, kilka poważnych wad w obecnym stanie integracji. Na przykład, wiadomości grupowe nie są obsługiwane w SMS lub iMessage. Ponadto, Phone Link nie może ani wysyłać ani odbierać mediów w wiadomościach. Wreszcie, historia wiadomości nie będzie synchronizować nad. Innymi słowy, tylko wiadomości, które będą wyświetlane w Phone Link są te, które są wysyłane lub odbierane po link jest skonfigurowany.

Chociaż iMessage jest prawdopodobnie najbardziej ekscytująca integracja, Phone Link może również obsługiwać połączenia i kontakty.

Ta integracja jest nadal w powijakach, więc będzie interesujące, aby zobaczyć, jak projekt nadal rozwijać w najbliższej przyszłości. Microsoft podjął wspólny wysiłek, aby zaoferować wsparcie dla Apple's usług w systemie Windows, takich jak np iCloud Photo wsparcie, więc jest prawdopodobne, że firma będzie nadal rozwijać integrację iMessage.

Kup odnowiony iPhone 14 w Amazon.

Phone Link z iOS ma pewne wady, jak choćby brak historii wiadomości. (Fot. via Windows Blog)
Phone Link z iOS ma pewne wady, jak choćby brak historii wiadomości. (Fot. via Windows Blog)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Windows obsługuje teraz iPhone'y i iMessage dzięki Phone Link
Sam Medley, 2023-03- 1 (Update: 2023-03- 1)