Notebookcheck Logo

Sony bierze stronę z podręcznika Apple dla A6700, porzucając sprzęt do ładowania i pozostawiając użytkowników bez domyślnego sposobu ładowania urządzenia

Sony A6700 to ekscytujący aparat dla entuzjastów, ale niektórzy użytkownicy mogą mieć zastrzeżenia do braku sprzętu do ładowania. (Źródło obrazu: Sony)
Sony A6700 to ekscytujący aparat dla entuzjastów, ale niektórzy użytkownicy mogą mieć zastrzeżenia do braku sprzętu do ładowania. (Źródło obrazu: Sony)
Być może włączenie portu USB typu C było po prostu wymówką dla Sony, aby dostarczyć swój bezlusterkowy aparat A6700 APS-C średniej klasy bez sprzętu do ładowania, ponieważ producent aparatu właśnie to zrobił. Właściciele A6700 będą musieli kupić nie tylko dodatkową baterię, ale także zupełnie inną ładowarkę, jeśli chcą ładować swój aparat i używać go w tym samym czasie.
Camera Fail

Podczas gdy Sony A6700 został ogólnie dobrze przyjętypomimo tego, że był raczej stonowaną aktualizacją linii kompaktowych bezlusterkowców Sony APS-C, nowe doniesienia o wykluczeniu przez Sony jakiegokolwiek sprzętu do ładowania mogą wzbudzić pewne kontrowersje wokół aparatu (za pośrednictwem Sony Alpha Rumors).

Nie jest szczególnie zaskakujące, że Sony wyciąga zarówno ładowarkę, jak i kabel USB typu C z pudełka z aparatem A6700, biorąc pod uwagę, że jego najnowszy flagowy smartfon Xperia 1 V również był dostarczany z samym telefonem w pudełku.

Na szczęście Sony A6700 obsługuje zasilanie USB typu C, chociaż Sony nie określa dokładnie, ile mocy jest w stanie zassać. Zaskakujące jest jednak to, że Sony nie wyprzedziło wiadomości, ogłaszając, że A6700 nie będzie wyposażony w żaden sprzęt do ładowania.

W ciągu ostatnich trzech lat branża smartfonów przyjęła trend wykluczania ładowarek i kabli, w niektórych przypadkach, z opakowań swoich produktów. Posunięcie to spotkało się z więcej niż niewielkim sprzeciwem, ale producenci są uzasadniając ten ruch powołując się na zmniejszone zużycie opakowań i plastiku ze względu na troskę o środowisko.

Jeśli chodzi o smartfony, motywacja ma sens, ponieważ większość z nas ma już ładowarkę USB typu C do poprzedniego telefonu podczas aktualizacji. Niektóre z bardziej bystrych obserwacji na temat braku ładowarek w wielu nowoczesnych urządzeniach jest to, że może to doprowadzić do wzrostu zanieczyszczenia, ponieważ konsumenci kupują oddzielne ładowarki podczas aktualizacji.

Z drugiej strony, wielu fotografów prawdopodobnie i tak kupi dodatkową baterię i ładowarkę - szczególnie dotyczy to fotografów podróżujących i profesjonalnych, którzy niekoniecznie wiedzą, czy będą w stanie uzupełnić energię w miejscu fotografowania.

Kup SmallRig NP-FZ100 Double Slot Battery Charger Set for Sony NP-FZ100 Battery na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Sony bierze stronę z podręcznika Apple dla A6700, porzucając sprzęt do ładowania i pozostawiając użytkowników bez domyślnego sposobu ładowania urządzenia
Julian van der Merwe, 2023-07-27 (Update: 2023-07-27)