Notebookcheck Logo

Plotka | Sony wprowadzi na rynek 66-megapikselowy A7C R wraz z pełnoklatkowym aparatem kompaktowym A7C II skoncentrowanym na wideo

Sony A7C to niezwykle wydajny aparat kompaktowy, ale istnieje już od ponad trzech lat i wygląda na to, że w tym roku otrzyma dwie aktualizacje. (Źródło obrazu: Sony)
Sony A7C to niezwykle wydajny aparat kompaktowy, ale istnieje już od ponad trzech lat i wygląda na to, że w tym roku otrzyma dwie aktualizacje. (Źródło obrazu: Sony)
Plotki głoszą, że Sony ma wypuścić dwa nowe aparaty bezlusterkowe w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Oprócz zaktualizowanego modelu A7C II, który ma zostać wyposażony w 33-megapikselowy przetwornik obrazu BSI CMOS z modelu A7 IV, Sony rzekomo wprowadzi również na rynek model A7C V, będący wersją kompaktowego, pełnoklatkowego aparatu A7C o wysokiej rozdzielczości.
Camera Leaks / Rumors Launch

Po nieco rozczarowującej premierze Sony APS-C A6700 z drogi, plotki o Sonyzaczęły nabierać kształtu. Plotki, o których mowa, wskazują na dwa znaczące dodatki do rodziny kompaktowych, pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony A7C, zgodnie z Sony Alpha Rumors....

Być może najbardziej ekscytującą częścią tych nowych plotek jest pojawienie się nowego A7C R, który byłby fotograficznym odpowiednikiem A7C II dzięki 61-megapikselowemu sensorowi z A7R V. Nowy sensor A7C R w połączeniu z prawdopodobną aktualizacją procesora obrazu Bionz XR ustawiłby A7C R jako imponująco kompaktową opcję dla fotografów, którzy mogą również chcieć mieć możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości.

A7C R będzie podobno oferować funkcje takie jak 8K 60p i 4K 16-bitowe opcje wideo, z typowym włączeniem S-Log3, a także S-Cinetone dla szerokiego zakresu dynamiki i typowego kinowego wyglądu. Chociaż sensor o wysokiej rozdzielczości w A7C R prawdopodobnie wpłynie negatywnie na wydajność wideo, to i tak powinien poradzić sobie w sytuacjach, w których jakość jest ważniejsza niż uchwycenie szybkiego ruchu.

Druga aktualizacja linii A7C pojawi się w postaci A7C II, odświeżenia kompaktowej, pełnoklatkowej kamery Sony skoncentrowanej na wideo. Na stronie informowaliśmy już o wstępnym wycieku arkusza specyfikacji dla A7C II, ale najbardziej ekscytującym ulepszeniem nowej jednostki jest prawie na pewno czujnik. Nowy A7C II odziedziczy podobno 33-megapikselowy sensor z Sony A7 IV, co stanowi spory krok naprzód w porównaniu z obecną 24,2-megapikselową jednostką.

Oba aparaty mają być wyposażone w pięcioosiowy IBIS, pomimo ich niewielkich rozmiarów, i przewiduje się, że zostaną wprowadzone na rynek przed końcem września. Ta proponowana data premiery jest zgodna z rzeczywistością, ponieważ oryginalny A7C został ogłoszony w połowie września 2020 roku.

Podczas gdy 33-megapikselowy sensor w Sony A7C II z pewnością będzie wystarczający dla większości fotografów, A7C R o wysokiej rozdzielczości prawdopodobnie zdeklasuje go pod względem surowej szczegółowości, co jest szczególnie przydatne w przypadku dużych odbitek, wideo 8K lub sytuacji, w których może być konieczne przycięcie obrazu. Oczywiście oba aparaty będą również wyposażone w legendarne funkcje autofokusa Sony oparte na sztucznej inteligencji.

Sony A7 IV z obiektywem zmiennoogniskowym 28-70 mm można kupić na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Sony wprowadzi na rynek 66-megapikselowy A7C R wraz z pełnoklatkowym aparatem kompaktowym A7C II skoncentrowanym na wideo
Julian van der Merwe, 2023-07-26 (Update: 2023-07-26)