Notebookcheck Logo

Project Q: W sieci pojawiają się rzeczywiste zdjęcia nadchodzącego handhelda Sony

Project Q zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku (zdjęcie za pośrednictwem Reddit)
Project Q zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku (zdjęcie za pośrednictwem Reddit)
Potwierdzono, że Project Q, pierwszy handheld Sony po PS Vita, będzie korzystał z nieodłączanego kontrolera. Będzie on również działał pod kontrolą mocno zmodyfikowanej wersji Android. Oczekuje się, że Sony wprowadzi go na rynek w 2023 roku.
Console Gaming Leaks / Rumors

Osoby poszukujące nowszych konsol PlayStation mają do dyspozycji PlayStation 5 Pro, PlayStation 5 Slim oraz wariant z odłączanym napędem dyskowym na które czekamy z niecierpliwością. W międzyczasie, po stronie handheldów, trzeba zadowolić się Project Q, gloryfikowaną maszyną do streamingu, o której Sony milczało od czasu jej ujawnienia na początku tego roku. Teraz na Reddit pojawiło się kilka rzeczywistych zdjęć Projektu Q.

Projekt Q to zasadniczo 8-calowy ekran umieszczony pomiędzy dwiema połówkami czegoś, co wygląda jak kontroler DualSense. W przeciwieństwie do innych urządzeń do gier opartych na chmurze, takich jak Razer Edgekontroler nie jest odłączany i stanowi część urządzenia. Może to być problematyczne, ponieważ trzeba będzie przejść przez uciążliwy proces naprawy w przypadku dryfowania któregokolwiek z drążków.

Prototyp Project Q wydaje się działać na zmodyfikowanej wersji Android (co potwierdzają przyciski nawigacyjne) i ciekawie będzie zobaczyć, jakie będzie ostateczne oprogramowanie. Nie ma słowa o wnętrznościach Project Q, ale prawdopodobnie będzie on działał na gotowym SoC opartym na Arm z wystarczającą mocą do obsługi strumieniowania gier.

Niestety, nie ma żadnego materiału filmowego przedstawiającego Project Q z uruchomionymi grami. Teaser Sony sugerował, że może grać w gry w rozdzielczości 1080p 60 FPS. Jednak jego żywotność baterii wynosi zaledwie cztery godzinyto trochę mało jak na urządzenie, które nie renderuje gier natywnie. Z drugiej strony, jest to gloryfikowana maszyna Remote Play, która podobno kosztuje mniej niż Nintendo Switch OLED a nie pełnoprawny zamiennik konsoli.

Kup bezprzewodowy kontroler DualSense Edge na Amazon

Projekt Q działający pod adresem Android (zdjęcie za pośrednictwem Reddit)
Projekt Q działający pod adresem Android (zdjęcie za pośrednictwem Reddit)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Project Q: W sieci pojawiają się rzeczywiste zdjęcia nadchodzącego handhelda Sony
Anil Ganti, 2023-07-23 (Update: 2023-07-23)