Notebookcheck Logo

Wyciek Sony A7C II wskazuje na podwyżkę ceny z kompaktową wydajnością A7 IV, podczas gdy A7C R ma kosztować 3699 euro

Sony A7C II ma mieć w większości niezmienioną konstrukcję odziedziczoną po A7C pierwszej generacji. (Źródło obrazu: Sony)
Sony A7C II ma mieć w większości niezmienioną konstrukcję odziedziczoną po A7C pierwszej generacji. (Źródło obrazu: Sony)
Nowy przeciek twierdzi, że nadchodzący kompaktowy aparat bezlusterkowy Sony A7C II doczeka się nieco nieoczekiwanej podwyżki ceny w stosunku do swojego poprzednika. A7C II ma być tak samo wydajny jak pełnowymiarowy A7 IV, z pewnymi oczywistymi wadami wynikającymi z kompaktowej obudowy. 66-megapikselowy A7C R będzie rzekomo dostępny w Europie w cenie 3699 euro.
Camera Leaks / Rumors Launch

Mówi się, że Sony wprowadzi zarówno aktualizację do A7C - A7C II - oraz nową wersję o wyższej rozdzielczości tego samego aparatu w postaci A7C R do końca sierpnia. Jak zwykle, młyn plotek jest pełen szczegółów na temat nowych aparatów, w tym wyciekły zdjęcia A7C II. Teraz SonyAlphaRumors twierdzi, że zaufane źródło podało szczegóły dotyczące cen i wydajności A7C II i zupełnie nowego A7C R

Według anonimowego źródła z USA, które twierdzi, że ma praktyczne doświadczenie z aparatem, korpus A7C II będzie kosztował "kilkaset dolarów mniej" niż obecny Sony A7 IV, co plasuje go poniżej poziomu 2398 USD. Europejskie źródło twierdzi, że A7C II będzie kosztować 2399 euro (~2 608 USD w przeliczeniu), co sugeruje, że cena w USA wyniesie około 2000 do 2200 USD, biorąc pod uwagę 5-10% różnicę między cenami Sony w USA i UE.

A7C II ma być również tak samo wydajny jak A7 IV pod większością względów, ale z lepszym autofokusem i nowymi narzędziami AI do swojej dyspozycji. Inne niedociągnięcia tego kompaktowego aparatu wynikają z mniejszego wizjera elektronicznego, braku drugiego gniazda kart i obecności portu Micro HDMI zamiast pełnowymiarowego.

Reszta specyfikacji A7C II, które wyciekły z http://thenewcamera.com/sony-a7c-ii-more-confirmations/ wskazuje na ten sam 33-megapikselowy pełnoklatkowy sensor, który można znaleźć w A7 IV z procesorem BIONZ XR i AI, pięcioosiową stabilizacją obrazu w korpusie i 759 punktami AF. Dodanie 10-bitowego wideo 4K 60 kl./s z S-Cinetone sprawia, że A7C II może być bardzo wydajną hybrydową kamerą podróżniczą lub do vlogowania.

Jeśli chodzi o kompaktowe rodzeństwo A7C II o wysokiej rozdzielczości, nie wiadomo zbyt wiele o A7C R, poza 66-megapikselowym sensorem. Ten nowy przeciek sugeruje również, że A7C R zostanie wprowadzony na rynek w oszałamiającej cenie 3699 euro (~ 4020 USD w przeliczeniu) z uchwytem ręcznym. Oczekuje się, że Sony wprowadzi na rynek oba nowe aparaty kompaktowe 29 sierpnia 2023 roku.

Kup Sony A7 IV z zestawem obiektywów zmiennoogniskowych 28-70 mm na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > Wyciek Sony A7C II wskazuje na podwyżkę ceny z kompaktową wydajnością A7 IV, podczas gdy A7C R ma kosztować 3699 euro
Julian van der Merwe, 2023-08-21 (Update: 2023-08-21)