Notebookcheck Logo

Przegrzewające się konsole Sony PS5 cierpią z powodu topiących się portów USB podczas wydarzenia e-sportowego

System chłodzenia PS5 może nie nadawać się do wymagających turniejów e-sportowych (Zdjęcie: Martin Katler, edytowane)
System chłodzenia PS5 może nie nadawać się do wymagających turniejów e-sportowych (Zdjęcie: Martin Katler, edytowane)
Kilka przegrzewających się jednostek PS5, które były używane podczas turnieju Evo w Las Vegas w ostatni weekend, najwyraźniej uszkodziło kontrolery kilku uczestników, co doprowadziło do skarg, a nawet wezwania do przejścia z PlayStation 5 firmy Sony na inne platformy do gier, takie jak PC lub konsole Xbox.
Console Gaming Fail

Dzięki wydajnemu chipsetowi AMD 7nm APU opartemu na architekturze Zen 2, konsola Sony PlayStation 5 zwykle nie nagrzewa się zbytnio ani nie hałasuje nawet podczas długich sesji grania, przynajmniej w normalnych warunkach. Jednak niektóre konsole PS5 zostały teraz doprowadzone do granic możliwości termicznych podczas ważnego wydarzenia e-sportowego w Las Vegas w Nevadzie w miniony weekend.

Według doniesień Kotaku i innych mediów, kilku uczestników turnieju Evo 2023, który dotyczy tak zwanych beat'em upów i gier walki, w tym Street Fighter 6 i Mortal Kombat, skarżyło się, że przegrzewające się konsole PlayStation 5 spowodowały istotne uszkodzenia ich sprzętu. Podczas gdy sama konsola Sony byłaby dość łatwa do wymiany, specjalne kontrolery USB używane przez profesjonalnych graczy stały się ofiarami tych przeciążonych PS5.

Na przykład, jeden z konkurentów opisuje dość ciekawą sytuację w poście na Redditw którym stwierdził, że jego "przeciwnik uprzejmie wyjął dla mnie mój przewód, a wraz z nim odbiornik USB PS5", czego nie zauważył, dopóki nie spróbował podłączyć swojego kontrolera PlayStation 5 do następnego meczu. Najwyraźniej problem ten dotyczył tylko tylnych portów USB przegrzewających się systemów PS5, co ma sens, biorąc pod uwagę bliskość wylotu wentylatora konsoli do gier Sony.

W konsekwencji tych incydentów, zdenerwowani uczestnicy weszli na Twittera i zasugerowali przejście z PlayStation 5 na inne platformy do gier, takie jak PC lub Xbox Series X. Samo Sony nie zareagowało jeszcze na tę niefortunną sytuację. Jednak właściciele PS5, którzy używają swojej konsoli w normalny sposób, prawdopodobnie nie będą musieli zbytnio martwić się przegrzaniem i stopieniem portów USB.

Kup Sony PlayStation 5 Disc Edition od 449 USD na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > Przegrzewające się konsole Sony PS5 cierpią z powodu topiących się portów USB podczas wydarzenia e-sportowego
Enrico Frahn, 2023-08- 8 (Update: 2023-08- 8)