Notebookcheck Logo

Project Cronos: Nowy przeciek rzuca światło na nadchodzącą technologię gier w chmurze Sony

Project Cronos to nowa technologia Sony do grania w chmurze (zdjęcie od Sony)
Project Cronos to nowa technologia Sony do grania w chmurze (zdjęcie od Sony)
Znawca branży, Tom Henderson, rzucił światło na jedno z nadchodzących przedsięwzięć Sony o nazwie Project Cronos. Ma on na celu ulepszenie usługi gier w chmurze firmy poprzez przejście na technologię PCIe NTB (Non-Transparent Bridge).
Console Gaming Leaks / Rumors

Sony nadal zachowuje stoickie milczenie na temat Project Qswojego pierwszego w historii handhelda z funkcją Remote Play. Na szczęście ostatnie przecieki mówiły o pojemności baterii, a nawet pokazały działający prototyp. Zaufany leaker Tom Hendersonktóry jako pierwszy mówił o Project Q, ma teraz nowe informacje o kolejnym przedsięwzięciu Sony zatytułowanym Project Cronos.

Jest to rzekomo "następna generacja" architektury streamingowej Sony dostosowanej do PlayStation 5. Prace nad Project Cronos rozpoczęły się pięć lat temu, ale zostały zahamowane ze względu na zawiłości związane z dyskiem SSD konsoli, co skłoniło Sony do przeprojektowania technologii od podstaw. Obecnie opiera się on na PCIe NTB (Non-Transparent Bridge), który łączy pamięć wielu systemów za pośrednictwem tej samej sieci PCI-e. Więcej informacji o tym, jak to działa, można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej Nvidii https://docs.nvidia.com/drive/drive_os_5.1.6.1L/nvvib_docs/index.html#page/DRIVE_OS_Linux_SDK_Development_Guide/System%20Programming/sys_components_non_transparent_bridging.html.

W rezultacie serwery Sony (o nazwie kodowej Kura) mogą teraz osiągać prędkości odczytu 5 GB/s przy opóźnieniach poniżej 1 ms. Na papierze powinno to znacznie poprawić wrażenia użytkowników końcowych z gier w chmurze, chociaż duża część z nich będzie prawdopodobnie zależeć od połączenia internetowego. Projekt Cronos ma na celu przyciągnięcie większej liczby użytkowników do usługi PlayStation Cloud firmy Sony, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Dzięki niedawnym promocjom chwalącym się, że można grać w Starfield na telewizorze Samsung Smart TV bez konsoli, Sony bez wątpienia podejmie kampanię reklamową Project Cronos i prawdopodobnie uruchomi ją wraz z Project Q. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie można korzystać z Project Q, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier Sony w chmurze.

Kup Sony PlayStation 5 na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > Project Cronos: Nowy przeciek rzuca światło na nadchodzącą technologię gier w chmurze Sony
Anil Ganti, 2023-08-11 (Update: 2023-08-11)