Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Huawei Watch Ultimate - głębokie spojrzenie na high-end

Ultimator. Co pojawia się po Pro i Ultra? Ultimate! Z Watch Ultimate, Huawei celuje w olimpiadę smartwatchy. Głębokość nurkowania do 100 metrów i tryb ekspedycji są na pokładzie. Ale czy dzięki klasycznemu smartwatchowi producentowi udało się dostarczyć idealny pakiet do uprawiania sportu i codziennego użytku?
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Watch Ultimate to nowy flagowy smartwatch Huawei, który imponuje najwyższej jakości materiałami, wyjątkowymi funkcjami sportowymi i dokładnymi danymi zdrowotnymi. Jednak cena za tak dużą wiedzę na temat smartwatcha jest wysoka. Cena wywoławcza recenzowanego modelu w kolorze Voyage Blue z tytanowym paskiem wynosi 799 GBP (Wielka Brytania), co oznacza, że Watch Ultimate znajduje się w tym samym przedziale cenowym, co Apple Watch Ultra.

Alternatywnie, Huawei oferuje Watch Ultimate w kolorze "Discovery Black" z uwodornionym paskiem z gumy nitrylowej, kosztującym 699 funtów. Producent nie oferuje wariantu LTE. Niemniej jednak alternatywne paski pasujące do zapięć Watch Ultimate, wykonane z gumy, skóry lub tkaniny można znaleźć w sklepie internetowym producenta.

Huawei Watch Ultimate
Procesor
unknown
Karta grafiki
unknown
Matryca
1.50 cali 1:1, 466 x 466 pikseli 311 PPI, capacitive, OLED, refleksująca: tak, 60 Hz
Złącza
Brightness Sensor, czujniki: gyroscope, barometer, acceleration, magnetometer, optical heart rate monitor, temperature, depth gauge
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.2, GPS
Akumulator
530 mAh litowo-polimerowy, Czas pracy (dane producenta): 336 h
Charging
wireless charging, fast charging / Quickcharge
System operacyjny
Huawei HarmonyOS
Inne
głośniki: Mono, charging cable, manual, second wristband, elements for the link bracelet, 3.0.0.116, 24 miesiące(y) gwarancji, Dualband-GNSS: GPS, BeiDou, Glonass, Galileo, fanless, ruggedized, waterproof
Waga
76 g
Cena
899 PLN

 

Obudowa i funkcje - Huawei postawił na cyrkon i tytan

Obudowa Watch Ultimate wykonana jest z amorficznego stopu na bazie cyrkonu. Według Huawei materiał ten jest również wykorzystywany w podróżach kosmicznych i mówi się, że jest 4,5 razy bardziej stabilny i 2,5 razy twardszy niż stal nierdzewna. W związku z tym zegarek powinien być szczególnie wytrzymały. Srebrna bransoleta Watch Ultimate składa się ze stopu tytanu i ma nieco jaśniejszy kolor niż koperta. Obie części są matowe.

Niebieski, błyszczący bezel (nieobrotowy) znajduje się na srebrnej części koperty. Ramka jest ozdobiona białymi cyframi i oznaczeniami, które są oddalone od siebie o pięć minut. Jeśli chodzi o wybrany materiał, Huawei mówi o ceramice nano-tech. Wyświetlacz jest chroniony szafirowym szkłem, a spód zegarka, skierowany w stronę ramienia użytkownika, jest wykończony ceramiką.

Obudowa zawiera dwa przyciski i obrotową, wciskaną koronkę. Koronkę można znaleźć w prawym górnym rogu, a oba przyciski znajdują się na dole i w lewym górnym rogu. Wszystkie trzy przyciski można odróżnić po ich frezowaniu. Dodatkowo dolny przycisk jest również wyposażony w czujnik.

Wszystkie przyciski wystają z obudowy i są dobrze zamocowane. Podobnie, punkt nacisku jest również wyraźnie zdefiniowany. Jeśli chodzi o obsługę przycisków i koronki, są one wyjątkowo wysokiej jakości. Po prawej stronie, pod metalową ramką, Huawei zintegrował głośnik. Po lewej stronie znajdują się czujniki nacisku za metalową siatką. Dwa otwory na mikrofony znajdują się na spodzie obudowy, bezpośrednio obok górnego ogniwa bransoletki.

Huawei twierdzi, że obudowa ma rozmiar 48,5 milimetra, a Watch Ultimate zdecydowanie można nazwać dużym zegarkiem. Jednak pod względem wagi koperta jest akceptowalna przy 76 gramach i 121 gramach, odpowiednio z tytanowym paskiem i bez niego. Paski są zgodne z 22-milimetrowym standardem, są łatwe do wymiany i nie wymagają żadnych specjalnych narzędzi.

Huawei dołączył kilka dodatkowych tytanowych ogniw do Watch Ultimate, aby pomóc dostosować zegarek do nadgarstka użytkownika. Zawartość pudełka obejmuje również dwa gumowe paski o różnych rozmiarach przeznaczone do użytku sportowego.

Konfiguracja i obsługa - tylko z aplikacją Huawei Health

Podobnie jak w przypadku innych smartwatchy Huawei, instalacja aplikacji Huawei Health jest konieczna, aby móc skonfigurować i obsługiwać Watch Ultimate. Aplikacji nie można znaleźć w Playstore ze względu na ograniczone relacje handlowe między Google i Huawei. Konieczne jest obejście za pośrednictwem Huawei AppGallery - własnego sklepu z aplikacjami Huawei. Po jej zainstalowaniu można pobrać aplikację Huawei Health. Podobnie, aplikacja otrzymuje aktualizacje za pośrednictwem AppGallery.

Aplikacja Zdrowie jest dostępna nie tylko dla Android, ale także dla urządzeń z systemem iOS.

Po instalacji Watch Ultimate jest natychmiast rozpoznawany i parowany. Wymagane są różne autoryzacje, takie jak telefonowanie i odbieranie wiadomości.

Aplikacja zdrowotna podzielona jest na pięć kategorii: Zdrowie, Trening, Odkrywanie, Urządzenia i Konto. "Zdrowie" zapewnia przegląd różnych parametrów zdrowotnych w postaci kart. Karty pokazują najważniejsze informacje w każdej kategorii, takie jak tętno, sen, stres, nasycenie krwi tlenem i temperatura skóry. Możliwe jest dostosowanie, które dane są wyświetlane i w jakiej kolejności.

Ustawienia zegarka można wprowadzić w sekcji "Urządzenie". Ponadto sekcja ta oferuje również opcję przesyłania muzyki i aplikacji do zegarka. Usługa płatności Huawei Wallet jest również wymieniona tutaj, ale obecnie jest niedostępna w Niemczech. Muzykę przechowywaną na smartfonie użytkownika można łatwo skopiować na zegarek. Odchudzona AppGallery oferuje dodatkowe oprogramowanie dla zegarka. Oferta ta obejmuje aplikacje sportowe innych firm, kalkulatory, kalendarze i usługi przesyłania wiadomości, a także rozwiązanie mapowe Huawei, Petal Maps.

Wiele ustawień zegarka można dokonać za pośrednictwem smartfona, na przykład jak często należy żądać danych dotyczących parametrów zdrowotnych i które aplikacje mogą wysyłać powiadomienia lub ustawiać alarm. Inne funkcje można wykonać tylko bezpośrednio za pomocą smartfona, takie jak zawsze włączony wyświetlacz, jasność wyświetlacza lub przypisanie przycisków.

Huawei Watch Ultimate jest sterowany za pomocą 1,5-calowego ekranu dotykowego, dwóch przycisków oraz obrotowej i wciskanej korony. Naciśnięcie korony otwiera przegląd aplikacji zegarka. Aplikacje prezentowane są w formie siatki, a obracanie koronki powiększa lub zmniejsza wyświetlany obszar.

Krótkie naciśnięcie dolnego przycisku otwiera menu treningowe. Długie naciśnięcie otwiera Celię, asystentkę głosową Huawei. Lewy górny przycisk otwiera nowy tryb ekspedycji. Długie naciśnięcie nie ma tutaj żadnej funkcji. Przypisanie dolnego przycisku można wykonać za pomocą zegarka, ale nie innych przycisków. Obracanie przycisku można wykonać w menu w celu przewijania. Ponadto przyciski mają inne funkcje w podmenu lub "Treningu", takie jak wstrzymywanie lub kontynuowanie sesji treningowej.

Przeciągnięcie od góry do dołu prowadzi do szybkiego menu i dostępu do budzika, blokady ekranu lub latarki. Przeciągnięcie od prawej do lewej przewija ikony oprogramowania. Ustawienia fabryczne obejmują tętno, nasycenie krwi tlenem, przegląd aktywności, pogodę, cykl księżycowy i sen. Naciśnięcie przeglądu otwiera podmenu z odpowiedniego motywu. Zawartość i kolejność ikon można dostosować w ustawieniach.

Przesunięcie od lewej do prawej prowadzi użytkownika do asystenta Huawei Today. Tutaj znajduje się dostęp do asystenta głosowego, pogody i bieżącego odtwarzania multimediów. Oprócz muzyki opartej na zegarku wyświetlane są inne formy multimediów, którymi można sterować za pomocą smartfona. Pozwala to zegarkowi kontrolować film, który jest przesyłany strumieniowo na telewizorze. Przesunięcie palcem od dołu do góry otwiera przegląd wiadomości.

Telefon i powiadomienia - Watch Ultimate wykonuje połączenia bez problemu

Huawei Watch Ultimate ma głośniki i mikrofon, co oznacza, że ma niezbędny sprzęt do wykonywania i odbierania połączeń. Jednak dzięki własnej karcie SIM zegarek musi być zawsze podłączony do sparowanego smartwatcha. Jakość głosu zegarka jest przyjemnie dobra. Użytkownik jest również łatwo rozumiany, nawet jeśli zegarek nie jest trzymany blisko ust, na przykład po umieszczeniu go obok kierownicy samochodu. Głośnik jest wystarczająco głośny do rozmów w cichym otoczeniu i nie jest w żaden sposób zniekształcony.

Możliwe jest inicjowanie połączeń bezpośrednio na smartwatchu. Zegarek nie wyświetla jednak wszystkich kontaktów, które są na nim zapisane. W aplikacji Huawei Health można zapisać maksymalnie dziesięć kontaktów. Ponadto Watch Ultimate może wyświetlać listę połączeń. Kontakty i numery wymienione tutaj można wywołać, klikając je.

Watch Ultimate niezawodnie wyświetla powiadomienia, pokazując nie tylko tekst, ale także wiele emotikonów. Nie można jednak wyświetlać zdjęć i wiadomości głosowych.

Po otwarciu przeglądu wiadomości oprogramowanie wyświetla przychodzące powiadomienia, posortowane według aplikacji. Krótkie dotknięcie otwiera odpowiednio czaty aplikacji, ale dłuższe czaty są skracane, a jeśli chodzi o e-maile, zegarek wyświetla tylko nadawcę i temat.

Odpowiedzi są możliwe tylko w formie emotikonów i wstępnie sformułowanych krótkich odpowiedzi. Te krótkie odpowiedzi można dostosować w aplikacji Zdrowie. Natomiast wprowadzanie danych głosowych lub za pomocą klawiatury nie jest możliwe.

Asystent głosowy - tylko w smartfonach Huawei

W swoim Watch Ultimate Huawei zdecydował się na własnego asystenta głosowego, Celię. Można go aktywować za pomocą Asystenta Huawei, Dzisiaj lub długiego naciśnięcia przycisku, ale otwarcie funkcji za pomocą komunikatu głosowego nie jest możliwe. Asystent działa jednak tylko po sparowaniu ze smartfonem z EMUI 10.1 lub nowszym. Ogranicza to zatem funkcję do użytkowników smartfonów Huawei. W testach połączenie z Honor Magic4 Lite zakończyło się sukcesem.

Po sparowaniu odpowiedniego smartfona polecenia głosowe są szybko wprowadzane w życie, a asystent głosowy działa również z niemiecką wersją językową. Niemniej jednak funkcjonalność Celii jest ograniczona w porównaniu do Asystenta Google lub Amazon Alexa. Odpowiedzi przekazywane są zarówno przez głośnik, jak i wyświetlacz.

Zdrowie i kondycja - Huawei mierzy EKG i stwardnienie tętnic

Sprawność i dane są gromadzone i wyświetlane w aplikacji Huawei Health. W razie potrzeby aplikacja może stale mierzyć tętno, poziom stresu, nasycenie krwi tlenem i temperaturę skóry.

Odpowiednie wartości są nie tylko mierzone i dzielone na godziny, ale także oceniane. Z jednej strony odbywa się to za pomocą kolorów, a z drugiej wartości liczbowych. Poziomy stresu są wyświetlane w postaci wartości od 1 do 99 i podzielone na kategorie: niski, normalny, średni i wysoki. Oprogramowanie podaje również średnią dzienną i wartości maksymalne. W kategorii stresu możliwa jest kalibracja i test stresu.

Wartości dla każdej kategorii mogą być wyświetlane nie tylko dla godzin lub dni, ale także tygodni, miesięcy i lat.

Jedną ze specjalnych funkcji Watch Ultimates jest pomiar twardnienia tętnic, który może pomóc w identyfikacji stwardnienia tętnic. Wyniki są podawane w m/s i zgodnie z wiekiem użytkownika. Pomiary można rozszerzyć, wypełniając kwestionariusz. Huawei twierdzi jednak, że wartości nie powinny być wykorzystywane jako diagnoza medyczna.

Do tego pomiaru, podobnie jak w przypadku pomiarów EKG, używany jest czujnik wewnątrz prawego dolnego przycisku. Przycisk ten jest dotykany palcem wskazującym użytkownika. Funkcja EKG w Watch Ultimate jest certyfikowana medycznie, w przeciwieństwie do pomiarów twardnienia tętnic.

Dodatkowo aplikacja Zdrowie oferuje zintegrowane kursy fitness. Wybór jest dość duży i waha się od gimnastyki i rozciągania po ćwiczenia relaksacyjne do biura, utratę tłuszczu, zajęcia biegowe, budowanie mięśni, a także skakanie na skakance. Kursy są podzielone na różne poziomy trudności. Filmy są w większości bezpłatne i wszystkie działają na sparowanym smartfonie. Po rozpoczęciu treningu smartwatch automatycznie zaczyna rejestrować parametry fitness.

Synchronizacja z Google Fit nie jest możliwa bez aplikacji innych firm.

Cele związane z aktywnością - wypełnianie liści koniczyny za pomocą smartwatcha

Huawei wykorzystuje dwa systemy do dostarczania informacji dotyczących codziennych celów. Z jednej strony znajdują się znane okręgi z informacjami dotyczącymi kroków, czasu spędzonego w ruchu i czasu stania. Zegarek określa również liczbę spalonych kalorii w ciągu dnia i ustawia odpowiednią wartość dzienną w stosunku do średnich wartości z poprzedniego tygodnia.

Dodatkowo oprogramowanie dostarcza informacji w postaci liści koniczyny zdrowia. Te trzy liście reprezentują związek między ruchem, stresem i snem. Liście rosną w zależności od tego, jak dobrze osiągnięto cele dla odpowiedniej kategorii. Ich kolory zmieniają się wraz z osiągnięciem każdego celu. Ta reprezentacja prowadzi również przez cały dzień, wskazując najbardziej odpowiedni czas na wstawanie, oddychanie, aktywność, cele kroków i idealne okna snu.

Tętno, rytm serca i nasycenie krwi tlenem

Huawei Watch Ultimate może mierzyć tętno użytkownika i nasycenie krwi tlenem. Aby móc lepiej ocenić zmierzone dane, porównaliśmy je z pomiarami z urządzenia referencyjnego. Aby zmierzyć tętno, zabraliśmy Watch Ultimate na wycieczkę rowerową wraz z paskiem na klatkę piersiową Polar H10.

Wartości zmierzone przez Watch Ultimate były imponujące. W obszarze pomiarów tętna spoczynkowego wyniki obu urządzeń różniły się tylko o jedno uderzenie na minutę. Zmierzyliśmy aktywny puls w trzech różnych odstępach czasu. Średnia różnica między pomiarami wyniosła zaledwie 0,03 procent.

Pomiary nasycenia krwi tlenem były równie imponujące. Naszym urządzeniem referencyjnym w tej dyscyplinie był pulsoksymetr Braun 1. Odchylenie między urządzeniami od średniej z trzech pomiarów wyniosło zaledwie 1,37 procent. Pomiary Watch Ultimate były zawsze wyższe niż te uzyskane na urządzeniach referencyjnych.

Pomiary pulsu za pomocą paska na klatkę piersiową Polar H10
Pomiary pulsu za pomocą paska na klatkę piersiową Polar H10
Pomiary pulsu za pomocą Huawei Watch Ultimate
Pomiary pulsu za pomocą Huawei Watch Ultimate

Śledzenie snu - Heath Ultimate bez inteligentnego budzika

Huawei Watch Ultimate może rejestrować różne fazy snu. Rozróżnia sen głęboki, lekki i REM. Dodatkowo smartwatch niezawodnie rejestruje fazy czuwania. Poszczególne fazy są prezentowane graficznie na osi czasu. Ponadto czas każdej fazy jest podawany jako liczba, a następnie oceniany jako niski, normalny lub wysoki. Na podstawie tych parametrów oprogramowanie oblicza wynik punktowy w połączeniu z oceną gwiazdkową snu poprzedniej nocy.

Dane te mogą dotyczyć nocy, tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Jednak te szczegółowe informacje są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji zdrowotnej. W przeciwnym razie na samym smartwatchu można uzyskać tylko całkowity sen z poprzedniej nocy.

Za pomocą sparowanego smartfona możliwe jest również rejestrowanie odgłosów snu, takich jak rozmowa podczas snu. Nie jest to możliwe za pośrednictwem samego smartwatcha. Aplikacja oferuje różne dźwięki, które pomagają użytkownikowi zasnąć. Niestety, smartwatch nie oferuje alarmu opartego na danych dotyczących snu.

 
 

Nagrywanie treningowe - Huawei nie radzi sobie z automatycznym nagrywaniem

Watch Ultimate obsługuje śledzenie ponad 100 rodzajów sportów. Dla każdego sportu można ustawić cel, taki jak określony dystans, który należy osiągnąć. Ponadto smartwatch może wyświetlać stany pośrednie po określonych czasach lub dystansach, takie jak bieżące tętno, średnia prędkość podczas poprzedniego kilometra lub bieżące obciążenie treningowe. Z jednej strony ten tymczasowy raport jest wyskakującym powiadomieniem na wyświetlaczu, a także komunikatem głosowym za pośrednictwem głośnika lub sparowanych słuchawek.

Na smartwatchu można nie tylko ustawiać cele, ale także tworzyć kursy i plany treningowe. W samym zegarku zapisanych jest łącznie 13 treningów biegowych. Można tworzyć i realizować dodatkowe, spersonalizowane plany treningowe.

Watch Ultimate ma jednak dwie specjalne funkcje sportowe: nurkowanie i tryb ekspedycji. Watch Ultimate jest przeznaczony i zatwierdzony do nurkowania na większych głębokościach. Według Huawei może przetrwać 24 godziny bez uszkodzeń na głębokości 100 metrów i jest zgodny z normą ISO 22810 dla sprzętu do nurkowania. Zegarek obsługuje różne tryby, takie jak nurkowanie z akwalungiem, nurkowanie techniczne i nurkowanie swobodne.

Watch Ultimate może wskazywać współczynnik gradientu (wartość GF), stosować algorytm dekompresji Bühlmanna, a także ustawić 20 przypomnień do monitorowania nurkowania. Po nurkowaniu smartwatch sugeruje czas zakazu lotu. Ze względu na brak doświadczenia w nurkowaniu i sprzętu, nie byliśmy w stanie przetestować tego obszaru. Jednak Watch Ultimate przetrwał rozległe kąpiele w wodzie morskiej bez żadnych skarg. Producent zaleca przepłukanie zegarka słodką wodą po kontakcie z wodą morską.

Kolejną specjalną funkcją jest tryb ekspedycji. Smartwatch rejestruje aktywność użytkownika i oprócz czystych danych treningowych, dostarcza dodatkowych informacji dotyczących pozycji i stanu zegarka, takich jak poziom naładowania baterii. Dodatkowo, korzystając z interfejsu użytkownika, można ustawić proste znaczniki w różnych kolorach. Znaczniki te można później kontrolować, na przykład punkt początkowy wędrówki. Specjalny tryb ciemny ma poprawić czytelność w słabych warunkach oświetleniowych i oszczędzać baterię.

Smartwatch może również automatycznie rozpoznawać i rejestrować sesje treningowe, przynajmniej podczas chodzenia, joggingu, wiosłowania i na orbitreku. Niestety, jazda na rowerze nie jest obsługiwana. W przeciwieństwie do poprzednich smartwatchy Huawei, automatyczne nagrywanie w Watch Ultimate jest zawodne.

Aplikację Huawei Health można połączyć z kontami takimi jak Strava, Adidas Running i Komoot.

GPS i nawigacja - Zegarek Ultimate nawiguje niedokładnie

Aby zmierzyć połączenie satelitarne, zabraliśmy Watch Ultimate na wycieczkę rowerową wraz z urządzeniem referencyjnym, Garmin Venu 2, Wyniki były zaskakujące, ponieważ chociaż Watch Ultimate jest biegły w osiąganiu podwójnego połączenia GNSS ze wszystkimi popularnymi sieciami satelitarnymi, nagrywanie jest bardzo niedokładne. Kierunek jest rozpoznawany, ale wyświetlane promienie ledwo korelują z trasami.

Ponadto nawiązanie połączenia z siecią zajmuje stosunkowo dużo czasu. W testach doświadczyliśmy również dwóch przerw w połączeniu. Jest to tym bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak bardzo Huawei polega na łączności GNSS Watch Ultimate, na przykład w trybie ekspedycji.

Ukończone trasy mogą być eksportowane przez oprogramowanie jako pliki gpx, tcx lub kml. Co więcej, pliki gpx mogą być importowane i uzupełniane jako sesje treningowe.

Pomiary GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiary GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiary GNSS: Punkt zwrotny
Pomiary GNSS: Punkt zwrotny
Pomiary GNSS: Podsumowanie
Pomiary GNSS: Podsumowanie

Wyświetlacz - Watch Ultimate posiada wyświetlacz LTPO OLED

Reprezentacja subpikseli
Reprezentacja subpikseli

Wyświetlacz w Watch Ultimate to prawdziwa uczta dla oczu. Panel to 1,5-calowy LTPO AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Wyświetlane treści są prezentowane ostro i są otoczone cienką ramką.

Ponadto panel jest odpowiednio jasny. Zmierzyliśmy maksymalną jasność 638 cd/m² z aktywnym czujnikiem światła otoczenia. Bez czujnika panel zarządza 545 nitami. Minimalna jasność wynosi 10,19 cd/m². W codziennym użytkowaniu, a także podczas uprawiania sportu, wyświetlacz jest czytelny, niezależnie od pory dnia. Stabilność kąta widzenia jest bardzo dobra.

Zmierzone wartości reprezentują wyższą maksymalną jasność niż coś takiego jakHuawei Watch GT 3 ProjednakSamsungi Galaxy Watch5pro lubGoogle Pixel Watch stają się jeszcze jaśniejsze. Nasze pomiary wykazały również PWM przy średniej częstotliwości 60 Hz z ekstremalnymi wartościami 28 i 155 Hz.

Huawei oferuje zawsze włączony wyświetlacz, który jest bardzo ekonomiczny dzięki technologii LTPO. W codziennym użytkowaniu wyświetlacz zaimponował nam wieloma szczegółami i dobrą czytelnością. Rodzaj AoD można dostosować, a dodatkowo funkcję można ograniczyć do określonych godzin, aby wyświetlacz nie oświetlał sypialni w nocy.

Jeśli zegarek jest używany z AoD, akcelerometr zapewnia niezawodną aktywację wyświetlacza, gdy użytkownik obraca nadgarstek.

Huawei Watch UltimateGoogle Pixel Watch LTEHuawei Watch GT 3 ProSamsung Galaxy Watch5 ProSamsung Galaxy Watch5Xiaomi Watch S1
Response Times
PWM Frequency
60
60
0%
60
0%
Screen
67%
-8%
27%
44%
-30%
Brightness middle
638
1066
67%
584
-8%
813
27%
920
44%
444
-30%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
67% / 67%
-8% / -8%
14% / 14%
22% / 22%
-30% / -30%

* ... im mniej tym lepiej

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 60 Hz

The display backlight flickers at 60 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 60 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17900 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Wydajność i czas działania - Huawei skąpi informacji

Niestety Huawei nie podał żadnych informacji dotyczących zainstalowanego SiP. Podobnie brakuje szczegółów, jeśli chodzi o pamięć wbudowaną. Ponieważ na Watch Ultimate nie można zainstalować przeglądarki, pomiary porównawcze nie są możliwe. W codziennym użytkowaniu wydajność systemu jest przekonująca i nie występują zacięcia podczas obsługi interfejsu użytkownika. Przełączanie się między mapami i aplikacjami odbywało się bez problemów i czasu oczekiwania.

Pamięć zegarka może być wykorzystywana na aplikacje, muzykę i trasy.

Żywotność baterii

Huawei obiecuje 14 dni pracy na baterii dla swojego Watch Ultimate, ale jest to liczba, której nie byliśmy w stanie osiągnąć w testach. Przy wszystkich pomiarach i aktywowanym AoD, Smartwatch wyczerpał się po sześciu dniach ciągłego użytkowania. Od czasu do czasu zegarek musi śledzić sesję treningową. Przy takim samym użytkowaniu, ale z wyłączonym ciągłym śledzeniem, możliwe jest 10 dni ciągłego użytkowania.

Natomiast czasy ładowania The Watch Ultimate są dokładnie takie, jak twierdzi Huawei. Smartwatch przechodzi od 0 do 100 po godzinie ładowania. W testach korzystaliśmy z dołączonej bezprzewodowej podkładki ładującej w połączeniu z 24-watową ładowarką. Dzięki standardowi Qi, zegarek może być ładowany za pomocą innych ładowarek lub może być również używany do ładowania smartfonów obsługujących odwrotną łączność bezprzewodową.

Za

+ doskonała jakość wykonania najwyższej jakości materiałów
+ najwyższej jakości materiały
+ dokładne pomiary danych zdrowotnych

Przeciw

- niedokładne połączenie GNSS
- niewiarygodne nagrywanie treningu
- brak wersji LTE

Werdykt - smartwatch klasy premium z zaskakującymi słabościami

Recenzja Huawei Watch Ultimate. Recenzja urządzenia dostarczona przez Huawei Niemcy.
Recenzja Huawei Watch Ultimate. Recenzja urządzenia dostarczona przez Huawei Niemcy.

Dzięki Watch Ultimate Huawei chciałby zaoferować najlepszy smartwatch. Pod względem materiałów, jakości wykonania i wzornictwa producent zrobił wszystko dobrze. Zegarek jest wyjątkowo wysokiej jakości i świetnie się go nosi.

Podobnie Watch Ultimate błyszczy w codziennym użytkowaniu dzięki solidnej wydajności, doskonałemu, dużemu wyświetlaczowi, niezawodnym powiadomieniom, a także doskonałej funkcjonalności telefonu. Naszym jedynym życzeniem byłaby wirtualna klawiatura, aby poszczególne odpowiedzi i wiadomości e-mail były wyświetlane w całości.

Jeśli chodzi o trening, Watch Ultimate zaimponował nam konfigurowalnym wyświetlaczem, wieloma różnymi obsługiwanymi sportami i nowym niemieckim wyjściem głosowym. Nowy tryb nurkowania jest wyjątkowym punktem sprzedaży, przede wszystkim w związku z jego klasyfikacją dla głębokości do 100 metrów. Przydatność trybu ekspedycji jest obecnie raczej skromna, ponieważ GPS Watch Ultimate nie działa niezawodnie, tym samym pozbawiając ten tryb jego największej siły.

Krucha łączność satelitarna jest największą słabością Watch Ultimate, ale błyszczy on w każdej innej kategorii.

Dodatkowe punkty krytyki to zawodne automatyczne nagrywanie sesji treningowych i brak inteligentnego budzika.

Jeśli możesz żyć z tymi ograniczeniami, otrzymasz wspaniały inteligentny zegarek, który jednak ma swoją cenę.

Samsung Galaxy Watch5 Pro oferuje więcej aplikacji i jaśniejszy wyświetlacz, ale ma też krótszą żywotność baterii. Huawei Watch GT 3 Pro

jest podobnie elegancki, ale nieco mniejszy.</p>

Cena i dostępność

W UE, recenzowany wariant Watch Ultimate ma cenę wywoławczą RRP wynoszącą 899 euro i można go kupić w sklepie internetowym Huawei lub alternatywnie na Amazon UK za 799 funtów.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Huawei Watch Ultimate - głębokie spojrzenie na high-end
Benedikt Winkel, 2023-06-21 (Update: 2023-06-21)