Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Google Pixel Watch LTE - debiut z pewnymi ograniczeniami

Miejsce na poprawę. Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają - a może jednak? Od lat krążyły plotki o zegarku Pixel Watch. Teraz wreszcie jest i musi mierzyć się z kilkoma potężnymi konkurentami. W naszym teście dowiadujemy się o jego mocnych i słabych stronach.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Pixel Watch to pierwszy własny smartwatch Google - we współpracy z Fitbitem. Istnieje tylko jeden rozmiar o średnicy 41 mm (~1,61 cala). Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i występuje w trzech kolorach: Champagne Gold, polerowane Silver lub matowe Black. Podczas gdy zegarek jest dostarczany ze sportową opaską w jednym z czterech kolorów, Google oferuje również ponad 20 różnych dodatkowych opasek.

Pixel Watch jest dostępny w wersji Wi-Fi lub LTE z własnym eSIM. Nasz egzemplarz testowy ma czarną obudowę i czarną opaskę, a także obsługuje LTE.

Google Pixel Watch LTE
Procesor
Samsung Exynos 9110 2 x 1.2 GHz, ARM Cortex-A53
Karta grafiki
Pamięć
2048 MB 
Matryca
1.18 cali 1:1, 320 PPI, capacitive, Amoled, refleksująca: tak, 60 Hz
Dysk twardy
32 GB eMMC Flash, 32 GB 
Złącza
NFC, Brightness Sensor, czujniki: gyroscope, barometer, accelerometer, optical heart rate sensor, electrical multipurpose sensor
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.0, LTE, GPS
Akumulator
294 mAh litowo-jonowy, Czas pracy (dane producenta): 24 h
Charging
wireless charging
System operacyjny
Google Wear OS 3
Inne
głośniki: mono, charging cable, manual, second wristband in different size, fanless, waterproof
Waga
62 g
Cena
429 PLN

 

Obudowa i wyposażenie - Google stosuje stal nierdzewną

Obudowa Pixel Watch wykonana jest ze stali nierdzewnej, a przynajmniej jej dolna połowa. Powyżej złączy opaski i w centrum korony, stal przechodzi w szkło, a nad wyświetlaczem wybrzmiewa Corning Gorilla Glas 5.

Kierunek noszenia zegarka można dostosować w aplikacji, w zależności od tego, czy chcemy, aby korona była skierowana w stronę dłoni, czy w stronę ramienia. Wszystko co poniżej odnosi się do noszenia zegarka na lewym ramieniu z koroną skierowaną w stronę ręki. Koronę można obracać i naciskać, a opcjonalnie może ona zapewniać haptyczne sprzężenie zwrotne za pomocą silniczka wibracyjnego. Nad koronką znajduje się dodatkowy przycisk, który prawie nie wystaje z obudowy. Oba elementy obsługi oferują wyraźny punkt nacisku i nie chwieją się.

Podczas testu obudowa nie wykazywała śladów użytkowania, ale na koronie pojawiły się pewne zarysowania.

Google wbudowało dwa mikrofony, jeden pod koroną, a drugi po przeciwnej stronie. Naprzeciwko korony znajduje się również głośnik. Opaski można przełączać bez użycia jakichkolwiek narzędzi - w aplikacji znajdziecie ładny film instruktażowy na ten temat. Szerokość opaski wynosi 20 mm (~0,8 cala), ale ponieważ Google stosuje własny mechanizm, opaski trzeba kupować bezpośrednio u producenta

W pudełku znajdują się dwie opaski o różnej długości wykonane z fluoroelastomeru. Zamiast zapięcia opaska ma trzpień, który zatrzaskuje się w otworach w opasce.

Obudowa zegarka Google Pixel Watch wykonana jest ze stali nierdzewnej.
Obudowa zegarka Google Pixel Watch wykonana jest ze stali nierdzewnej.
Na lewym boku mieści się głośnik i mikrofon.
Po prawej stronie obok korony znajduje się klucz i mikrofon.
W bardzo odblaskowym spodzie mieszczą się czujniki.
W pudełku znajdują się dwie opaski na rękę o różnej długości.

Konfiguracja i obsługa - aplikacja Pixel plus Fitbit

Gdy włączysz Pixel Watch, smartfon w pobliżu pokaże odpowiednie powiadomienie - podobnie jak robi to Apple. Następnie smartfon poprosi o zainstalowanie aplikacji Google Pixel Watch. To oprogramowanie pozwala na ustawienie i skonfigurowanie smartwatcha. Dla systemu iOS aplikacja nie jest dostępna, więc nie można podłączyć Pixel Watch do iPhone'a.

Po zalogowaniu się za pomocą konta Google, proces konfiguracji prowadzi użytkownika przez kilka kroków, pokazując również różne animowane samouczki, na przykład dotyczące regulacji zegarka, wymiany opasek czy udzielania instrukcji obsługi.

W naszym teście Pixel Watch wykazał się dużym wahaniem podczas procesu łączenia z m.in Google Pixel 5. Musieliśmy kilkakrotnie przebiegać przez proces konfiguracji, aż w końcu oba urządzenia połączyły się ze sobą. Proces połączenia zSony Xperia 5 IVdziałał lepiej, ale tutaj również widzieliśmy kilka komunikatów o błędach.

Gdy proces konfiguracji zostanie wreszcie zakończony, aplikacja imponuje przejrzystą strukturą. Wyświetlana jest aktualnie skonfigurowana tarcza zegarka, a także stan naładowania baterii i status urządzenia. Istnieje również szybki dostęp do dodatkowych tarcz zegarka i widoków - kafelki, które można uzyskać z boku menu głównego.

Dodatkowe ustawienia w aplikacji dotyczą powiadomień, które są wyświetlane na zegarku, ustawień wyświetlacza, takich jak zawsze włączony wyświetlacz czy gesty, a także ustawień komunikacji mobilnej, przynajmniej w modelu LTE.

Sam zegarek pozwala głównie na konfigurację tego, co widzimy. Bezpośrednio na urządzeniu można wybrać i skonfigurować tarcze zegarka. Można też aktywować zawsze włączony wyświetlacz i dodatkowe gesty, takie jak aktywacja zegarka po podniesieniu ręki. Rzeczy takie jak zmiana głośności i jasności wyświetlacza lub aktywacja połączeń danych można wykonać bezpośrednio na zegarku.

Z drugiej strony, dane fitness i wszystko, co dotyczy funkcji sportowych zegarka, nie ma miejsca w aplikacji Pixel Watch. Te parametry są zbierane i konfigurowane w aplikacji Fitbit, którą również trzeba osobno zainstalować.

Obsługa Pixel Watch odbywa się zarówno za pomocą 1,18-calowego ekranu dotykowego, jak i dwóch przycisków. Naciśnięcie korony otwiera przegląd wszystkich programów dostępnych w zegarku, które są wyświetlane w formie listy. Możesz ją przewijać za pomocą gestu machnięcia lub obracając koronkę.

Naciśnięcie koronki w każdym programie lub menu powoduje powrót do tarczy zegarka. Drugi klawisz otwiera menu, w którym wyświetlanych jest siedem ostatnio uruchomionych programów. Kolejne naciśnięcie klawisza powoduje powrót do poprzedniego ekranu. Przeciągnięcie od lewej krawędzi w kierunku środka powoduje powrót do ostatniego ekranu w menu lub programie, podobnie jak w smartfonie. Nie można zmienić funkcji klawiszy.

Zaczynając od tarczy zegarka, przeciągnięcie od góry wyświetli krótkie menu dające dostęp do Google Wallet, funkcji latarki oraz różnych trybów, takich jak tryb samolotowy, tryb kinowy czy tryb uśpienia.

Przeciągnięcie od dołu do góry otworzy menu powiadomień, które pokazuje listę z podglądem wszystkich powiadomień. Kliknięcie powiadomienia spowoduje następnie wyświetlenie pełnego powiadomienia.

Przesunięcie w bok od tarczy zegarka przynosi "widoki", jak nazywa je Google. Są to oddzielne kafelki, które albo wyświetlają jakieś istotne informacje, takie jak liczba zrobionych kroków, przegląd tętna, następne spotkanie lub czas, w którym spałeś.

Widoki pozwalają również na rozpoczęcie działań, takich jak uruchomienie timera lub rozpoczęcie jednostki treningowej. Często kliknięcie widoku prowadzi do odpowiedniego programu. Kolejność i zawartość widoków możesz skonfigurować indywidualnie w aplikacji.

Zegarek obsługuje NFC, więc można go wykorzystać do płatności zbliżeniowych dzięki Google Wallet. Niestety, w przeciwieństwie do smartfona, zegarek nie pozwala na przechowywanie danych PayPal. Pozytywną cechą jest to, że za pomocą zegarka można uzyskać dostęp do inteligentnego domu poprzez aplikację Google Home. Jednak w porównaniu do aplikacji na smartfonie, funkcje są bardzo ograniczone. Wyświetlane są temperatury i można włączyć światła za pomocą smartwatcha, ale do zmiany temperatury lub jasności trzeba użyć smartfona.

W aplikacji Pixel Watch nie ma żadnego widżetu, ale są dwa widżety Fitbit. Jeden wyświetla liczbę wykonanych kroków, a drugi można skonfigurować. Kliknięcie go prowadzi bezpośrednio do akcji aplikacji, takiej jak dodanie posiłku czy dostosowanie treningu.

Połączenia telefoniczne i powiadomienia - zegarek Google z bardzo dobrą jakością głosu

Pixel Watch błyszczy pod względem funkcji telefonu. Jakość głosu jest bardzo dobra, szczególnie w przypadku rozmówcy, a nasz głos jest przekazywany wyraźnie. W cichym otoczeniu nie widać różnicy w stosunku do smartfona. Głośnik w zegarku mógłby być jednak głośniejszy.

Kolejnym pozytywnym punktem jest pełny dostęp zegarka do wszystkich kontaktów na smartfonie. Pozwala to na rozpoczynanie połączeń bezpośrednio z zegarka, a w wersji LTE także na prowadzenie rozmów niezależnie od podłączonego smartfona. Połączenia przychodzące są pokazywane na wyświetlaczu i można je również bezpośrednio odbierać.

Dobrze działa też wyświetlanie powiadomień. W naszym teście powiadomienia z komunikatorów, poczty czy z innych aplikacji są wyświetlane niezawodnie i w pełnej długości. Zegarek może wyświetlać również obrazy lub Emojis, a także można na nim odpowiadać. Wejścia można tworzyć za pomocą poleceń głosowych lub pełnej klawiatury Qwerty. Podczas gdy korzystanie z klawiatury jest możliwe, trzeba mieć delikatny dotyk na bardzo małym wyświetlaczu.

Na Pixel Watch można tworzyć wejścia za pomocą komend głosowych lub klawiatury.
Na Pixel Watch można tworzyć wejścia za pomocą komend głosowych lub klawiatury.
Klawiatura Qwerty działa, ale jest bardzo mała.
Klawiatura Qwerty działa, ale jest bardzo mała.

Asystent głosowy - Asystent Google jest zintegrowany

Asystent Google jest integralną częścią Pixel Watch. Wydawanie komend głosowych jest zawsze możliwe, o ile poprzedzimy je słowami "Okay Google" lub "Hey Google" - opcję tę można skonfigurować w aplikacji. Alternatywnie, długie naciśnięcie górnego klawisza również otworzy asystenta głosowego. Mikrofony dobrze wykonują swoją pracę, a w większości przypadków polecenia są rozumiane poprawnie i szybko realizowane.

Alexa firmy Amazon nie jest dostępna w Sklepie Play dla Wear OS i odpowiednio nie można jej zainstalować na zegarku.

Zdrowie i fitness - Pixel Watch wykorzystuje Fitbit

Wszystkie dane dotyczące zdrowia ze smartwatcha gromadzone są w aplikacji Fitbit. Google rezygnuje z instalacji Google Fit na zegarku, ale aplikację można zainstalować samodzielnie ze Sklepu Play.

Fitbit wyświetla różne parametry organizmu, takie jak tętno czy wartości snu, a także ukończone treningi

Dodatkowo aplikacja pozwala na zapisywanie posiłków, ilości wypitej wody oraz wagi.

Sam zegarek wyświetla podsumowanie zebranych danych o ruchu w ciągu dnia i danych o śnie w nocy w rubryce "Fitbit today".

Cele aktywności - Zarządzanie stresem i ćwiczenia mindfulness

Oprogramowanie oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak ćwiczenia mindfulness (tylko w języku angielskim), zarządzanie stresem i dzienny wskaźnik kondycji. Pokazuje liczbę zrobionych kroków, pokonane piętra, przebiegnięty dystans i spalone kalorie. Wyświetla również minuty strefowe, czyli czas, jaki spędziłeś w poszczególnych zakresach tętna. Strefy są podzielone na "spalanie tłuszczu", "cardio" i "najwyższą wydajność"

Zegarek nakłania też do tego, by co godzinę wstać i się poruszać. Na dziesięć minut przed upływem godziny bez ruchu zegarek wyświetli wyskakujące powiadomienie. Zegarek prosi o wykonanie co najmniej 250 kroków co godzinę.

Poziom stresu nie jest początkowo wyświetlany, ale najpierw zegarek musi zarejestrować Twój stan z kilku dni. Podobnie wartości dla częstości oddechu i zmienności rytmu serca są również wyświetlane dopiero po zakończeniu kilku nocy ze śledzeniem snu.

Tętno, zmienność i nasycenie krwi tlenem - zegarek Pixel Watch mierzy dokładnie

Aby sprawdzić pomiary tętna w zegarku Google, porównaliśmy wartości z pomiarami z urządzenia referencyjnego, pasa piersiowego Polar H10. Czujniki zegarka Pixel Watch robią wrażenie. W tętnie spoczynkowym oba urządzenia różnią się tylko o jedno uderzenie na minutę, co odpowiada odchyleniu 1,5%. Oprogramowanie wyświetla rozwój tętna w ciągu dnia, oferując również ocenę sprawności kardio.

Wyniki są również podobne w przypadku tętna wysiłkowego. W ciągu trzech pomiarów podczas wycieczki rowerowej odchylenie wynosi średnio 2%. Podczas gdy w jednym z pomiarów występuje większa różnica, pozostałe dwie wartości są niemal identyczne.

Mimo że Pixel Watch zawiera również czujnik SpO2, w momencie przeprowadzania tego testu nie jest on jeszcze aktywny i nie można z niego korzystać. Zegarek oferuje również pomiar EKG w celu rozpoznania migotania przedsionków. Wyniki są wyświetlane tylko krótko na zegarku zaraz po pomiarze, a aplikacja Fitbit nie przechowuje ich. Nie ma pomiaru ciśnienia krwi.

Pomiar tętna w zegarku Google Pixel Watch
Pomiar tętna w zegarku Google Pixel Watch
Pomiar tętna za pomocą pasa piersiowego Polar H10
Pomiar tętna za pomocą pasa piersiowego Polar H10

Śledzenie snu - Pixel Watch bez inteligentnego alarmu

Śledzenie snu w Pixel Watch jest rozbudowane i odbywa się za pomocą aplikacji Fitbit. Zegarek mierzy czasy lekkiego snu, snu REM i głębokiego snu. Czasy te są wyświetlane jako wartości, a także wykresy graficzne.

Oprogramowanie raportuje również indeks snu, jako wartość, jak również w formie oceny. Wartości mogą być raportowane dla poszczególnych dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Zegarek ocenia również, jak spokojny był sen, wykorzystując np. tętno podczas snu. Rejestrowana jest również niespokojność w postaci trajkotania i obracania się, która jest łączona z nasyceniem krwi tlenem. Wszystkie te informacje są wyświetlane w aplikacji. Sam zegarek pokazuje również ogólny czas snu, indeks snu i okresy czasu w każdej z faz snu.

Niestety, Pixel Watch nie wykorzystuje zebranych danych do stworzenia inteligentnego alarmu. Mimo że zegarek potrafi obudzić użytkownika za pomocą dźwięku i wibracji, to godzina jest stała i nie uwzględnia faz snu.

Nagrywanie treningów - Fitbit z dobrym automatycznym śledzeniem

Treningi są uruchamiane bezpośrednio na smartwatchu, nie jest to możliwe za pośrednictwem aplikacji. Oprogramowanie wymienia 41 różnych typów treningów, które można konkretnie śledzić.

Wyświetlacz na zegarku jest dobrze zorganizowany, a ważne parametry, takie jak czas, dystans, tętno i średnia prędkość, są wyświetlane w sposób łatwo widoczny. Nie ma jednak graficznego wyświetlania tętna. Cztery obszary ekranu treningowego można modyfikować, ale opcja do tego jest dość ukryta.

Na smartwatchu można podejrzeć ostatnio ukończony trening, a aplikacja Fitbit pokazuje wszystkie treningi i więcej szczegółów. O ile podstawowa wersja wystarcza do śledzenia, o tyle subskrypcja Premium, której 6 miesięcy jest wliczone w cenę zakupu Pixel Watch, oferuje również treningi wideo.

Automatyczne rozpoznawanie treningów działa dobrze. Nie tylko Pixel Watch automatycznie rozpoznaje spacer, bieg czy jazdę na rowerze, rozpoczynając nagranie, ale także trening na trenażerze crossowym, aerobik, pływanie czy gry zespołowe, takie jak piłka nożna. Użytkownik może dostosować liczbę określającą, ile minut danej aktywności jest konieczne, zanim rozpocznie się automatyczne śledzenie.

GPS i nawigacja - Google Maps jest zintegrowane, ale nie jest niezależne

Pixel Watch obsługuje Mapy Google.
Pixel Watch obsługuje Mapy Google.
Nawigacja jest pokazywana za pomocą strzałek lub jako mapa.
Nawigacja jest pokazywana za pomocą strzałek lub jako mapa.

Pixel Watch potrafi samodzielnie stworzyć połączenie satelitarne. Połączenie jest nawiązywane w ciągu kilku sekund, a podczas naszego testu nie było żadnych spadków.

Nawigacja za pomocą Map Google jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli rozpoczniemy trasę na smartfonie, to powiadomienia o nawigacji zobaczymy również na zegarku. Mogą być one wyświetlane w postaci strzałek lub jako ścieżka na mapie. Nawigację można też uruchomić bezpośrednio na smartwatchu, ale do tego konieczne jest połączenie ze sparowanym smartfonem, mimo że zegarek ma własny GPS i połączenie LTE.

Podczas wycieczki rowerowej z naszym urządzeniem referencyjnym, Garmin Venu 2, dla porównania, połączenie GNSS zegarka Pixel Watch jest przekonujące. Zakręty są rozpoznawane dobrze, a trasa jest rejestrowana niezawodnie. Jednak zegarek Garmin nadal dokładniej rejestruje trasę.

Trasa badania GNSS: wokół jeziora
Trasa badania GNSS: wokół jeziora
Trasa testowa GNSS: punkt zwrotny
Trasa testowa GNSS: punkt zwrotny
Trasa testowa GNSS: przegląd
Trasa testowa GNSS: przegląd

Wyświetlacz - Panel Pixel jest jasny, ale mały

Struktura subpikselowa
Struktura subpikselowa

Wyświetlacz w Google Pixel Watch jest atrakcyjny. W naszym pomiarze z aktywnym czujnikiem jasności osiąga on maksymalną jasność 1 066 cd/m². Dzięki temu wyświetlacz smartwatcha jest zawsze czytelny, nawet w świetle słonecznym. Po dezaktywacji czujnika osiąga jeszcze do 623 cd/m².

Rozdzielczość 320 ppi jest w porządku, ale w zależności od treści, wciąż widać jakieś pojedyncze piksele. Z drugiej strony wyświetlacz cieszy typowymi dla OLED-ów idealnymi wartościami czerni, wyrazistymi kolorami i świetnymi kontrastami

Niestety panel jest po prostu bardzo mały i ma szerokie ramki. Jednak w większości ekranów Google bardzo dobrze to ukrywa w oprogramowaniu i konstrukcji ekranów. Większość tła jest czarna, a przejścia między wyświetlaczem a ramkami praktycznie nie widać. Dopiero podczas pisania na klawiaturze lub przeglądania zawartości przeglądarki widać naprawdę, jak mała jest powierzchnia użytkowa.

Wydajność i Runtime - Dobra wydajność zegarka Pixel Watch na co dzień

W Pixel Watch zastosowano m.in Exynos 9110 jako SoC. Układ ten jest cokolwiek nowy, ale wydajność zegarka jest nadal dobra. W codziennym użytkowaniu nie napotkamy żadnych zacięć czy czasu oczekiwania przy otwieraniu aplikacji, a wejścia są realizowane szybko.

Wyniki w benchmarkach też są w porządku. Pixel Watch zawsze można znaleźć w środku pola, dostarczając podobnych wartości jak np Samsung Galaxy Watch5.

Co dziwne, Google nie oferuje w Sklepie Play przeglądarki Chrome dla Wear OS. Przeglądarka Samsunga odmówiła pracy na smartwatchu, a dziwna przeglądarka, z której korzystaliśmy, potrzebowała kilku prób, aby uruchomić benchmarki

Ci, którzy chcą korzystać z przeglądarki na smartwatchu powinni poszukać innego smartwatcha, tak jak jest obecnie.

Octane V2 - Total Score
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Qualcomm Snapdragon Wear 4100, 1024 (Odd Browser 1.0.5)
3290 Points +66%
Average Samsung Exynos 9110
  (1981 - 2171, n=2)
2076 Points +5%
Samsung Galaxy Watch5
Samsung Exynos W920, 1536 (Samsung Browser 1.2.)
1990 Points 0%
Google Pixel Watch LTE
Samsung Exynos 9110, 2048 (Odd Browser 1.0.5)
1981 Points
Oppo Watch 46 mm LTE
Qualcomm Snapdragon Wear 3100, 1024 (Free Browser for Wear OS 0.8.40)
1730 Points -13%
Apple Watch Series 8
Apple S8, 1024 (Safari Watch OS 9)
838 Points -58%
Sunspider - 1.0 Total Score
Oppo Watch 46 mm LTE
Qualcomm Snapdragon Wear 3100, 1024 (Web Browser for Wear OS 1.1.201123)
4139 ms * -43%
Google Pixel Watch LTE
Samsung Exynos 9110, 2048 (Odd Browser 1.0.5)
2903 ms *
Average Samsung Exynos 9110
  (2661 - 2903, n=2)
2782 ms * +4%
Samsung Galaxy Watch5
Samsung Exynos W920, 1536 (Samsung Browser 1.2.)
2730 ms * +6%
Apple Watch Series 8
Apple S8, 1024 (Safari Watch OS 9)
1867.3 ms * +36%
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Qualcomm Snapdragon Wear 4100, 1024 (Odd Browser 1.0.5)
1461 ms * +50%
Mozilla Kraken 1.1 - Total
Apple Watch Series 8
Apple S8, 1024 (Safari Watch OS 9)
71340.2 ms * -268%
Samsung Galaxy Watch5
Samsung Exynos W920, 1536 (Samsung Browser 1.2.)
20047 ms * -3%
Google Pixel Watch LTE
Samsung Exynos 9110, 2048 (Odd Browser 1.0.5)
19381 ms *
Average Samsung Exynos 9110
  ()
19381 ms * -0%
Oppo Watch 46 mm LTE
Qualcomm Snapdragon Wear 3100, 1024 (Free Browser for Wear OS 0.8.40)
17098 ms * +12%

* ... im mniej tym lepiej

Czas pracy na baterii - Pixel Watch wytrzymuje jeden lub dwa dni

Google jest szczery, obiecując, że Pixel Watch wytrzyma 24 godziny - i tak też się dzieje. Nawet przy włączonym zawsze włączonym wyświetlaczu, stałym pomiarze tętna, wszystkich możliwych powiadomieniach i godzinnej sesji treningowej, bateria wciąż wytrzymuje wystarczająco długo, by śledzić sen. Jednak zegarek potrzebuje też kilku dni, aż osiągnie pełną sprawność.

Bez zawsze włączonego wyświetlacza smartwatch jest znacznie wydajniejszy, zużywając tylko 30% baterii przy 12 godzinach użytkowania w ciągu dnia. Bez żadnych sesji treningowych lub intensywnego użytkowania może również wytrzymać dwa dni i noce bez ładowania.

Jeśli zegarek jest używany niezależnie od smartfona, zużycie baterii jest znacznie wyższe. Po 12 godzinach korzystania z własnego połączenia komunikacji mobilnej, smartwatch sam się wyłącza.

Ładowanie smartwatcha odbywa się bezprzewodowo poprzez standard Qi. Osiąga on jednak tylko 5-watową moc ładowania. Dzięki temu pełne naładowanie od 5 do 100% zajmuje godzinę i osiem minut. Można go również ładować poprzez odwrócone ładowanie bezprzewodowe za pomocą smartfona, ale ze względu na zaokrąglony spód, zegarek może się wtedy łatwo zsunąć ze smartfona.

Pixel Watch jest ładowany bezprzewodowo poprzez standard Qi, ale tylko z mocą 5 W.
Pixel Watch jest ładowany bezprzewodowo poprzez standard Qi, ale tylko z mocą 5 W.

Za

+ spójna konstrukcja
+ płynne działanie
+ Sterowanie inteligentnym domem
+ funkcja telefonu

Przeciw

- tylko jeden rozmiar
- obsługa wymaga dwóch aplikacji
- proces konfiguracji może być trudny

Werdykt - Google rozpoczęło działalność

Testowanie zegarka Google Pixel Watch. Jednostka testowa dostarczona przez Google Niemcy.
Testowanie zegarka Google Pixel Watch. Jednostka testowa dostarczona przez Google Niemcy.

Po wielu latach oczekiwania, Pixel Watch został wreszcie wprowadzony na rynek. Google zrobiło kilka rzeczy dobrze: design jest spójny, a haptyka i wygląd są atrakcyjne. To samo tyczy się również wykonania - UI działa płynnie mimo nieco wiekowego chipsetu

Zegarek nie jest jednak żadną epifanią. Pixel Watch to nie jest THE smartwatch, po który warto sięgnąć, nawet nie jest to THE smartwatch z Wear OS, który stoi jako przykład dla innych producentów. Nie ma dyscypliny, w której zegarek Google'a by się wyróżniał. Wyświetlacz jest atrakcyjny, ale bardzo mały i ma niewielkie ramki. Wydajność jest dobra, ale nie wybitna. Bateria pozwala przetrwać zegarkowi cały dzień, ale nic więcej. Design jest atrakcyjny, ale jest tylko jeden rozmiar.

Z wyjątkiem integracji Smart Home, Pixel Watch nie ma żadnych cech, które sprawiają, że wyróżnia się, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sugerowaną cenę detaliczną.

Pixel Watch nie jest złym smartwatchem, ale brakuje mu innowacyjnego potencjału, na który wielu liczyło.

Mamy nadzieję, że trudności podczas konfiguracji, brak pomiarów tlenu we krwi czy nawigacja bez połączenia ze smartfonem zostaną naprawione i dostarczone za pośrednictwem późniejszej aktualizacji. Jeśli chcesz mieć większy wybór w kwestii rozmiaru, a jednocześnie uzyskać dostęp do wielu aplikacji dzięki Wear OS, to oferuje to również np. Samsung z Galaxy Watch5, a dodatkowy runtime zapewnia również Galaxy Watch5 Pro

Cena i dostępność

Pixel Watch w testowanej wersji z LTE kosztuje 400 dolarów, a cena wersji WLAN bez opcji eSIM wynosi 350 dolarów. Google sprzedaje zegarek we własnym sklepie internetowym https://store.google.com/us/config/google_pixel_watch?hl=en-US, ale jest też dostępny u innych sprzedawców, np. Amazonlub BestBuy.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Google Pixel Watch LTE - debiut z pewnymi ograniczeniami
Benedikt Winkel, 2022-12- 1 (Update: 2022-12- 1)