Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Amazfit GTS 4 - Wadliwe piękno

Niedotrzymane obietnice. Elegancka i lekka aluminiowa obudowa, nienaganna jakość wykonania, jasny wyświetlacz OLED, niezawodne połączenia satelitarne, a wszystko to obecnie za mniej niż 170 USD. Amazfit GTS 4 posiada imponujący zestaw funkcji. Niestety, jest to smartwatch, który nie spełnia wszystkich swoich obietnic.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Amazfit reklamuje GTS 4 jako lekkiego i stylowego towarzysza sportowego. Koperta dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, czarnym lub złotym. Czarny smartwatch zawsze dostarczany jest z czarnym paskiem z syntetycznej gumy. Amazfit oferuje złoty zegarek z białym paskiem z gumy syntetycznej lub różową gumą syntetyczną i brązową tkaniną.

Wszystkie metalowe zapięcia uzupełniają kolor obudowy. Nasz recenzowany model jest złoty z białym paskiem. Oprócz paska nie są dostępne żadne dodatkowe opcje, ponieważ Amazon nie oferuje wariantu z kartą SIM, podobnie jak NFC. Cena detaliczna GTS 4 wynosi około 199 USD.

Amazfit GTS 4
Matryca
1.75 cali 13:15, 390 x 450 pikseli 340 PPI, capacitive, OLED, refleksująca: tak, 60 Hz
Dysk twardy
4 GB Flash, 4 GB 
, 2.46 GB wolne miejsce
Złącza
Brightness Sensor, czujniki: gyroscope, barometer, acceleration, BioTracker 4.0,
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.0, GPS
Akumulator
300 mAh litowo-jonowy, Czas pracy (dane producenta): 192 h
Charging
fast charging / Quickcharge
Inne
głośniki: Mono, charging cable, manual, Zepp OS 2.0; 3.19.0.3, 12 miesiące(y) gwarancji, ATM 5; Dualband-GNSS: GPS, Glonass, Beidou, Galileo, fanless, waterproof
Waga
48 g
Cena
200 PLN

 

Obudowa i funkcje - Amazfit oferuje aluminiową ramę

Obudowa Amazfit GTS 4 składa się z aluminium, a obrotowa i wciskana korona ze stali nierdzewnej po prawej stronie urządzenia jest podobno wzorowana na kamieniu szlachetnym. Korona jest ozdobiona logo Amazfit, ale nie ma wbudowanego czujnika. Dolna część smartwatcha składa się z czarnego plastiku. Wyświetlacz chroniony jest nieokreślonym rodzajem szkła.

GTS 4 jest przyjemnie lekki: zegarek waży 48 gramów, łącznie z paskiem z gumy syntetycznej. Bez paska waży 29 gramów. Pasek ma 20 milimetrów szerokości, standardowe zapięcie i można go wymienić bez użycia osobnego narzędzia. Producent oferuje wybór plastikowych i skórzanych pasków zamiennych w swoim sklepie internetowym osklepie internetowym.

Oprócz koronki, obudowa nie posiada żadnych innych przycisków. Jednak mikrofon można znaleźć po lewej i prawej stronie urządzenia. Po lewej stronie znajduje się również głośnik. Zegarek sprawia wrażenie wysokiej jakości i jest dobrze wykonany. Podczas testów nie stwierdzono żadnych zadrapań ani zużycia.

Koronka jest dobrze osadzona i ma dobry punkt nacisku. Jednak wystaje z obudowy, dość znacznie. Wyginanie nadgarstków do tyłu (podobne do amortyzowania upadku) powoduje częste błędy wprowadzania danych, gdy koronka jest skierowana w stronę dłoni. Kierunek noszenia można jednak zmienić w ustawieniach.

Konfiguracja i obsługa - wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji Zepp

Aplikacja Zepp jest niezbędna do skonfigurowania Amazfit GTS 4. Oprogramowanie jest dostępne zarówno dla Android, jak i urządzeń z systemem iOS. Po instalacji nowe urządzenie dodaje się poprzez zeskanowanie kodu QR. W ZeppOS możliwe jest posiadanie wielu zapisanych urządzeń, ale tylko jedno może być aktywne w danym momencie.

Zegarek jest podłączany po zeskanowaniu kodu. Następnie oprogramowanie prosi o przyznanie różnych uprawnień, które są niezbędne do przekazywania powiadomień, dostępu do kontaktów lub kalendarza. Powiadomienia można następnie dostosować w aplikacji, aby wszystkie lub wybrane aplikacje mogły wysyłać własne powiadomienia do zegarka.

Wiele ustawień można wykonać bezpośrednio na smartwatchu, takich jak ustawienie alarmu, aktywacja zawsze włączonego wyświetlacza lub zmiana tarcz zegarka. Dziesięć tarcz zegarka jest preinstalowanych, a Amazfit oferuje ponad 200 dodatkowych za pośrednictwem aplikacji Zepp. Ustawienia treningowe można również wykonać bezpośrednio na zegarku.

W przypadku innych funkcji użytkownik musi wchodzić w interakcję ze smartfonem. Na przykład jednorazowa konfiguracja asystenta głosowego. Aplikacja Zepp umożliwia również użytkownikowi dostęp do wewnętrznego sklepu z aplikacjami, w którym można znaleźć nie tylko aplikacje do treningu i fitnessu, ale także gry i programy do nauki języków obcych. Niektóre aplikacje są darmowe, a niektóre wymagają płatności. Najbardziej znany program pochodzi od GoPro i pozwala użytkownikowi smartwatcha kontrolować kamerę akcji za pośrednictwem zegarka. Co więcej, ustawienia aplikacji mogą być wykonywane na smartwatchu.

Korzystając z aplikacji Zepp, możliwe jest również przechowywanie plików muzycznych bezpośrednio na zegarku. Aby to zrobić, konieczne jest oddzielne połączenie Wi-Fi między zegarkiem a smartfonem. Muzyka może być następnie odtwarzana przez głośnik zegarka lub podłączone urządzenie Bluetooth. Usługi streamingowe nie są obsługiwane przez smartwatch. GTS 4 nie jest również w stanie kontrolować multimediów na urządzeniach smartfonów, chyba że można nimi sterować za pomocą integracji z Alexą.

GTS 4 jest obsługiwany głównie za pomocą 1,75-calowego pojemnościowego ekranu dotykowego. Dodatkowe funkcje, takie jak szybki dostęp, można uzyskać za pomocą obrotowej i naciskanej korony. Krótkie naciśnięcie korony otwiera przegląd aplikacji, a wynik długiego naciśnięcia można indywidualnie dostosować. W ustawieniach fabrycznych otwarty jest asystent głosowy, ale dostępnych jest wiele innych opcji.

Menu i aplikacje można przewijać, obracając koronkę. Korona może być obracana w sposób ciągły, ale haptyczne sprzężenie zwrotne jest generowane przez silnik wibracyjny.

Przesunięcie tarczy zegarka od góry do dołu otwiera szybkie menu. W tym miejscu można aktywować różne tryby, takie jak Teatr, Uśpienie lub Nie przeszkadzać. Ponadto zegarek wyświetla stan baterii, a także datę i umożliwia szybki dostęp do różnych ustawień.

Przesunięcie palcem w bok prowadzi do ikon, które dostarczają informacji na temat poszczególnych parametrów. Wszystko jest przedstawione w formie karuzeli i może być obracane z obu stron. Układ i zawartość kafelków można modyfikować w aplikacji. W ustawieniach fabrycznych GTS 4 wyświetla przegląd aktywności, tętno, pogodę, status PAI, odtwarzacz muzyki i przegląd dnia. Kliknięcie ikony prowadzi smartwatch do odpowiedniego podmenu.

Przesunięcie palcem od dołu do góry otwiera przegląd powiadomień. Tutaj wszystkie wiadomości i powiadomienia aplikacji są wyświetlane jako indywidualne ikony - kliknięcie otwiera odpowiednią wiadomość.

Telefonowanie i powiadomienia - GTS 4 nie chce wykonywać połączeń

Amazfit reklamuje GTS 4 jako posiadający funkcjonalność telefonu. Wszystkie wymagania sprzętowe są spełnione przez mikrofon i głośnik. Jednak podczas testów nie było możliwe nawiązanie połączenia telefonicznego z zegarkiem za pomocą GooglePixel 5lubPoco X5 5G. Aby to osiągnąć, zegarek został sparowany jako urządzenie multimedialne oprócz istniejącego połączenia Bluetooth. Mimo że parowanie zostało potwierdzone i wykazane jako udane, smartwatch milczał podczas połączeń przychodzących.

Doświadczyliśmy już tego samego problemu z GTR 4 producenta. W przypadku innych zegarków, takich jak Samsung Galaxy Watch5 lub Huawei Watch GT3 Pro, drugie parowanie nie jest konieczne.

Dla kontrastu, GTS 4 pokazuje wiadomości szybko i niezawodnie i może wyświetlać wiele emoji, nawet jeśli nie wszystkie popularne są obsługiwane. Smartwatch nie jest jednak w stanie wyświetlać zdjęć. Użytkownik może odpowiadać na wiadomości za pomocą wstępnie sformułowanych szybkich odpowiedzi lub emotikonów. Odpowiedzi te można również indywidualnie dostosować w aplikacji Zepp. W przeciwieństwie do Samsung Galaxy Watch5 lub Google Pixel Watch, wprowadzanie danych za pomocą klawiatury lub poleceń głosowych nie jest możliwe

.


Asystent głosowy - GTS 4 jest wyposażony w pomoc online i offline

Amazfit GTS 4 oferuje dwóch asystentów głosowych. Z jednej strony Amazfit zdecydował się na Alexę Amazona. Odpowiednie konto Amazon musi zostać utworzone, zanim użytkownik uzyska dostęp do cyfrowego asystenta smartwatcha. Jednak Alexa może być aktywowana tylko ręcznie, ponieważ polecenia głosowe nie są możliwe.

Z drugiej strony, producent wyposażył urządzenie w bezimiennego asystenta offline. Ten pomocnik głosowy może być aktywowany na różne sposoby, na przykład poprzez długie naciśnięcie korony lub za każdym razem, gdy użytkownik podnosi nadgarstek. Aby skorzystać z asystenta offline, należy wypowiedzieć zaufane polecenie.

W tym obszarze oprogramowanie zaimponowało nam doskonałą niezawodnością i krótkim czasem reakcji. Polecenie "ustaw minutnik na 5 minut" jest wypowiadane znacznie szybciej niż otwieranie menu aplikacji i przewijanie do minutnika - to prawdziwy plus. Ponadto te polecenia głosowe - w przeciwieństwie do Alexy - są również możliwe bez parowania zegarka ze smartfonem. Polecenia offline można wydawać w języku niemieckim, chociaż przykładowa strona w aplikacji Zepp jest w języku angielskim, a niemieckie polecenia są wymienione na samym zegarku.

Zdrowie i fitness - zegarek Amazfit łączy się z Google Fit i Strava

Oprócz ustawień, wszystkie zebrane dane i funkcje zdrowotne działają za pośrednictwem aplikacji Zepp. Wszystkie dane zdrowotne są wyświetlane jako ikony na stronie głównej aplikacji. Ikony dostarczają najważniejszych informacji na pierwszy rzut oka. Kliknięcie ikony otwiera odpowiedni obszar i ujawnia dalsze informacje.

Liczbę i kolejność ikon można indywidualnie dostosować do własnych preferencji. Zgodnie z ustawieniami fabrycznymi, w pierwszej kolejności wyświetlane są wykonane kroki, przebyty dystans i spalone kalorie. Następnie wyświetlane są dane dotyczące kroków, tętna, PAI, stresu związanego z historią ćwiczeń, poziomu tlenu we krwi, jakości oddychania związanej ze snem, VO2 max i obciążenia treningowego.

Podczas ćwiczeń z zegarkiem wyświetlana jest wartość VO2 max, a także szacowane obciążenie treningowe z ostatnich siedmiu dni. Obciążenie treningowe jest porównywane z poziomem sprawności. W związku z tym zegarek informuje użytkownika, czy dodatkowy trening byłby korzystny, czy też konieczna jest przerwa.

Ponadto, GTS 4 posiada funkcję "pomiaru jednym dotknięciem". Oprócz danych, które zegarek gromadzi w ciągu dnia, można również zbierać tętno użytkownika, poziom stresu, nasycenie tlenem i oddychanie.

Dane fitness - w tym dane dotyczące snu - mogą być automatycznie synchronizowane z Google Fit. Ponadto można nawiązać połączenie z kontami takimi jak Strava, Relive i adidas Running. Dodatkowo, podczas sesji treningowych smartwatch może udostępniać dane treningowe przez Bluetooth innym urządzeniom lub maszynom, takim jak te znajdujące się w komercyjnej lub domowej siłowni.

 
 

Cele związane z aktywnością - Amazfit zdecydował się na PAI

W aplikacji Zepp cele związane z aktywnością są wyświetlane i zmieniane w sekcji "Zdrowie". Tutaj można wprowadzić docelowe wartości kroków, wagi, spalonych kalorii i godzin snu. Oprócz liczby kroków, smartwatch informuje również użytkownika o dystansie pokonanym w ciągu dnia, liczbie spalonych kalorii, godzinach spędzonych w pozycji stojącej i poziomie stresu.

Co więcej, aplikacja Zepp koncentruje się na centralnej wartości, zaprojektowanej w celu zapewnienia wglądu w osobistą aktywność - zwaną PAI. PAI oznacza osobistą inteligencję aktywności lub wskaźnik monitorowania aktywności osobistej. Wartość ta obejmuje takie czynniki, jak wiek, płeć, tętno spoczynkowe i tętno podczas aktywności sportowej.

Wartość PAI reprezentuje osobistą aktywność w ciągu ostatnich siedmiu dni. Według Zepp, wartość ta powinna być zawsze wyższa niż 100 i powinna pomóc stworzyć szczegółowy obraz aktywności fizycznej użytkownika, który wykracza poza zwykłe liczby kroków i zarejestrowane dane. Ponadto smartwatch przypomina użytkownikowi o regularnym ruchu, zwłaszcza jeśli zauważy długi okres bezczynności, taki jak siedzenie przy biurku.

Tętno, rytm serca i nasycenie krwi tlenem

Amazfit reklamuje również GTS 4 jako posiadający nowy czujnik zdrowia "BioTracker 4.0", który może rejestrować parametry ciała przez 24 godziny na dobę. Częstotliwość pomiarów można ustawić w aplikacji Zepp. Aby móc lepiej ocenić dane, porównaliśmy je z urządzeniem referencyjnym.

Do pomiarów pulsu zabraliśmy GTS 4 na wycieczkę rowerową wraz z paskiem na klatkę piersiową Polar H10. Jeśli chodzi o tętno spoczynkowe, oba urządzenia były bardzo podobne do siebie z odchyleniem wynoszącym zaledwie 1,35 procent. Wykonaliśmy trzy pomiary podczas ćwiczeń, tym razem ze znacznym odchyleniem. Średnio wartości GTS 4 i paska na klatkę piersiową Polar różniły się o 35,25 procent. Wartości smartwatcha były znacznie niższe niż te zmierzone za pomocą pasa piersiowego, co czyni go nieodpowiednim do celów treningowych.

GTS 4 radził sobie lepiej, jeśli chodzi o pomiar poziomu tlenu we krwi, a pulsoksymetr Braun 1 służył tutaj jako urządzenie referencyjne. Podczas gdy referencyjna oferta firmy Braun wyświetlała pomiary nasycenia na poziomie 97 procent, GTS 4 zarejestrował wartości nasycenia między 96 a 99 procent. GTS 4 nie zapewnia pomiarów ciśnienia krwi.

Pomiary pulsu za pomocą Amazfit GTS 4
Pomiary pulsu za pomocą Amazfit GTS 4
Pomiary pulsu za pomocą paska na klatkę piersiową Polar H10
Pomiary pulsu za pomocą paska na klatkę piersiową Polar H10

Śledzenie snu - GTS 4 mierzy intensywnie i inteligentnie się budzi

Amazfit GTS 4 zapewnia rozbudowane śledzenie snu. Smartwatch zapewnia przegląd różnych faz snu: lekkiego, głębokiego i REM. Okresy snu są przy tym przedstawiane zarówno graficznie, jak i liczbowo. Możliwe jest wyświetlanie wartości dla pojedynczych dni, tygodni lub miesięcy. Bieżące wartości dzienne są wyświetlane bezpośrednio na smartwatchu i w razie potrzeby mogą być automatycznie aktualizowane każdego ranka. Dostęp do szczegółów jest możliwy tylko po otwarciu aplikacji Zepp.

Oprogramowanie nie tylko dostarcza te dane, ale także je porządkuje. Odbywa się to za pomocą kodu kolorystycznego i opisu, takiego jak "Normalny" lub "Ostrożnie". Oprócz faz snu, zegarek gromadzi również informacje dotyczące tętna użytkownika podczas snu, jakości oddychania i częstości oddechów.

Ponadto GTS 4 mierzy częstotliwość zasypiania i budzenia się użytkownika. Oprogramowanie zaleca największy poziom ciągłości, ponieważ powinno to zapewnić lepszą regenerację. Krzywa dla obu wartości, jak również okresowa częstotliwość procentowa, jest wyświetlana i szacowana. Ponadto użytkownik może stworzyć własny, spersonalizowany plan snu na poszczególne dni tygodnia.

Wszystkie zebrane parametry składają się na wynik snu - optymalny wynosi 100. Wynik snu jest wyświetlany zarówno w aplikacji Zepp Appa, jak i bezpośrednio na smartwatchu. Dodatkowo wynik jest porównywany z wynikami innych użytkowników.

Z przyjemnością informujemy, że Amazfit wykorzystuje zebrane dane do swojego inteligentnego budzika, który ma pomóc użytkownikowi obudzić się z lekkiej fazy snu w ciągu 30-minutowego okna czasowego.

Nagrywanie treningu - zawodne automatyczne nagrywanie w GTS 4

GTS 4 obsługuje śledzenie ponad 150 różnych rodzajów sportów. Użytkownik może dostosować każdy sport indywidualnie na smartwatchu. Ponadto GTS 4 oferuje dodatkowe funkcje dla różnych rodzajów sportów, dzięki czemu trening można rozpocząć od określonego celu, takiego jak efekt treningu, dystans, czas lub spalone kalorie.

Oprócz tego smartwatch może emitować alarmy treningowe, jeśli określone tętno lub długość kroku jest poniżej lub powyżej zamierzonego celu. Możliwe jest również otrzymanie statusu treningu po określonym dystansie lub czasie, a smartwatch dostarcza informacji o aktualnym tętnie, pokonanym dystansie i średniej prędkości.

Amazfit reklamuje również, że GTS 4 może automatycznie rozpoznać osiem różnych rodzajów sportów i rozpocząć rejestrowanie danych. Obsługiwane sporty obejmują chodzenie, jazdę na rowerze, a także pływanie lub ćwiczenia na wioślarzu lub orbitreku.

Niestety, automatyczne rozpoznawanie jest zauważalnie opóźnione. Podczas wędrówek może to być około 30 minut i 3 kilometry. Również podczas jazdy na rowerze w mieście smartwatch zazwyczaj rozpoczyna rejestrowanie po dotarciu do celu. W testach Amazfit GTR 4działał znacznie lepiej niż modele innych producentów, takie jakFitbit Sense 2 lubSamsung Galaxy Watch5 były znacznie bardziej niezawodne.

Zebrane dane treningowe można śledzić retrospektywnie na samym smartwatchu lub za pomocą aplikacji Zepp. Oprogramowanie zapewnia informacje dotyczące czasu treningu, średniego tętna, średniej prędkości, maksymalnej prędkości oraz przyrostu lub utraty wysokości. Tętno i prędkość są nawet przedstawiane graficznie. W zależności od rodzaju sportu dostarczane są dodatkowe informacje, takie jak długość kroku.

Obszar pulsu jest podzielony na różne strefy przez aplikację Zepp. Ponadto smartwatch szacuje efekt treningu i w razie potrzeby zaleca przerwy. Podczas treningu na zewnątrz smartwatch rejestruje pokonaną trasę. Trasy można wyeksportować jako plik GPX. Możliwe jest również importowanie tras, a GTS obsługuje pliki GPX, TCX i KML. Trasy te można ukończyć po zaimportowaniu ich do sekcji sportowej aplikacji Zepp.

Najwyraźniej GTS 4 może identyfikować trening siłowy, a także analizować jego wpływ na określone grupy mięśni, chociaż nie wypróbowaliśmy tej funkcji podczas testów. Podobnie, nie ukończyliśmy żadnego treningu opartego na torze. Zegarek Amazfit oferuje również interwałowe plany treningowe dla poszczególnych dyscyplin sportowych.

GPS i nawigacja - Amazfit GTS 4 precyzyjnie nawiguje

Amazfit wyposażył GTS 4 w dwuzakresowe połączenie GNSS i obiecuje wyjątkowo precyzyjne pomiary. Podczas testów zabraliśmy GTS 4 ze sobą na wycieczkę rowerową wraz z naszym urządzeniem referencyjnym, Garmin Venu 2. Zarejestrowana trasa była bardzo precyzyjna, a promienie były również dokładnie wyświetlane.

Nie doświadczyliśmy również żadnych rozłączeń podczas testu, a smartwatch bardzo szybko połączył się z siecią satelitarną. Oprócz tego Amazfit oferuje nawigację po trasie i nawigację powrotną w Sports, a punkty trasy można zapisywać podczas treningu.

Ponadto smartwatch obsługuje nawigację za pośrednictwem Google Maps. W przypadku uruchomienia nawigacji za pośrednictwem smartfona, na zegarku pojawiają się powiadomienia push, które dostarczają informacji w postaci strzałek i odległości dotyczących nadchodzących zmian kierunku.

Pomiar GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiar GNSS: Opłynięcie jeziora
Pomiary GNSS: Punkt zwrotny
Pomiary GNSS: Punkt zwrotny
Pomiary GNSS: Podsumowanie
Pomiary GNSS: Podsumowanie

Wyświetlacz - Amazfit dostarczył jasny panel OLED

Amazfit wyposażył GTS 4 w 1,75-calowy panel OLED. Wyświetlacz jest kwadratowy i płaski, a między panelem a metalową ramą znajduje się widoczna krawędź. Panel zaimponował nam dobrą rozdzielczością 390 x 450 pikseli, dzięki czemu wyświetlane treści są krystalicznie czyste. Maksymalna jasność wyświetlacza wynosząca 471 cd/m² jest również dobra. Zmierzyliśmy te wartości przy włączonym czujniku światła otoczenia.

Jeśli czujnik jest wyłączony, GTS 4 zarządza 424 nitami, czyli nieco więcej niż siostrzany model tego samego producenta, GTR 4.GTR 4. W jasnym świetle słonecznym czytelność jest również dobra, chociaż przy 920 cd/m², aSamsung Galaxy Watch5 jest prawie dwa razy jaśniejszy. Typowe dla OLED, poziomy czerni są idealne, a odwzorowanie kolorów po wyjęciu z pudełka jest nieco wyblakłe. Balans kolorów można ustawić zgodnie z osobistymi preferencjami użytkownika w Profilach.

Zawsze włączony wyświetlacz jest dobrze zaimplementowany. Style można dostosowywać, a funkcje takie jak stoper lub wykrywanie ruchu można wstrzymać, aby uniknąć oświetlania sypialni w nocy.

Jednak czułość panelu na dotyk daje pewne powody do krytyki. Dane wejściowe czasami nie są rozpoznawane i wymagają wielu prób wprowadzenia. Zjawisko to dotyczy całego wyświetlacza i nie ogranicza się tylko do jednego obszaru. Ponadto Amazfit wykorzystuje PWM do regulacji jasności. Zmierzyliśmy stałą częstotliwość 120 Hz.

Amazfit GTS 4Amazfit GTR 4Fitbit Sense 2Xiaomi Watch S1Samsung Galaxy Watch5
Response Times
PWM Frequency
120
119.4
0%
1868
1457%
60
-50%
Screen
-10%
-6%
95%
Brightness middle
471
423
-10%
444
-6%
920
95%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
-5% / -5%
1457% / 1457%
-6% / -6%
23% / 23%

* ... im mniej tym lepiej

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 120 Hz

The display backlight flickers at 120 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 120 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17900 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Wydajność i czas pracy na baterii - GTS 4 działa płynnie

Niestety producent nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących wbudowanego SiP ani pamięci masowej. Jednak po wyjęciu z pudełka dostępne jest tylko 2,46 GB pamięci, która może być wykorzystana na aplikacje, lokalnie przechowywaną muzykę lub trasy.

Ponieważ na zegarku nie można zainstalować przeglądarki, nie są możliwe żadne pomiary porównawcze. Do codziennego użytku wydajność jest absolutnie wystarczająca, a wejścia są implementowane płynnie. Jeśli system jest obciążony próbą wielu szybkich wejść, prędkość wyświetlania spada, na przykład podczas przewijania. Podczas testów nie doświadczyliśmy żadnych awarii systemu.

Żywotność baterii - Amazfit dotrzymał obietnic

Bateria GTS 4 ma pojemność 300 mAh, a Amazfit obiecuje czas pracy wynoszący osiem dni przy średnim użytkowaniu. Nie udało nam się osiągnąć tej liczby podczas testów, jeśli wszyscy użytkownicy są aktywni. Gdy wszystkie pomiary były stale aktywne, trening był śledzony automatycznie, a zawsze włączony wyświetlacz był używany przez cały dzień, zegarek nie poradził sobie z pięcioma dniami użytkowania. W tym czasie nie przeprowadziliśmy również żadnych dużych sesji treningowych.

Przy tym samym scenariuszu użytkowania, ale z wyłączonym AoD, GTS 4 zarządzał obiecanymi przez producenta ośmioma dniami, zanim bateria się wyczerpała. Smartwatch jest ładowany za pomocą dołączonej podkładki ładującej. Dwa metalowe styki dostarczają energię do urządzenia, a magnes utrzymuje zegarek we właściwej pozycji. Ładowanie bezprzewodowe nie jest możliwe.

Kabel do ładowania nie jest dołączony, ale dzięki 24-watowej ładowarce, GTS 4 można naładować do 55 procent po 30 minutach. Po godzinnym ładowaniu bateria zegarka osiągnęła 95 procent. Te wartości ładowania zostały osiągnięte przy zawsze włączonym wyświetlaczu, ponieważ smartwatch nie wyłącza tej funkcji podczas procesu ładowania.

Za

+ dokładne połączenie satelitarne Satellitenverbindung
+ dobra jakość wykonania, wygoda noszenia
+ jasny wyświetlacz OLED
+ liczne dostępne ustawienia oprogramowania

Przeciw

- funkcja telefonu jest obecnie bezużyteczna
- niedokładny pomiar pulsu

Werdykt - GTS 4 w większości przypadków robi wrażenie

Recenzja Amazfit GTS 4: Urządzenie do recenzji dostarczone przez Amazfit Germany.
Recenzja Amazfit GTS 4: Urządzenie do recenzji dostarczone przez Amazfit Germany.

Amazfit GTS 4 oferuje dużo światła i cienia. Z jednej strony jest wygodny w noszeniu i cudownie lekki. Ponadto jest bezbłędnie wykonany i wyposażony w wiele funkcji. Aplikacja Zepp oferuje różnorodne ustawienia i opcje dostosowywania.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o pomiary pulsu podczas treningu, GTS 4 wyświetla bezużyteczne wartości, a tym samym dyskwalifikuje się jako poważny towarzysz aktywności sportowej. W momencie testowania obiecane funkcje telefoniczne są również bezużyteczne.

To prawdziwa szkoda, ponieważ poza tym GTS 4 jest imponujący w wielu obszarach, takich jak szybkie i precyzyjne połączenie GPS, importowanie i eksportowanie tras, niezawodne powiadomienia i przyzwoity czas pracy baterii. Nasze doświadczenie z GTR 4 (który walczył z tymi samymi problemami) od tego samego producenta pokazuje, że nie mieliśmy do czynienia z cytryną.

Jeśli Amazfit będzie w stanie wyeliminować obie prace w toku, połączenia telefoniczne i pomiar pulsu, dzięki aktualizacji, to bez wahania polecilibyśmy GTS 4.

Alternatywą może być spojrzenie na coś takiego jak Fitbit Sense 2. Oferuje on znacznie więcej opcji ustawień, działającą funkcję telefonu i lepsze automatyczne śledzenie. Ponadto cena Samsung Galaxy Watch5 znacznie spadła, co czyni go godnym porównaniem. Oferuje jaśniejszy wyświetlacz i znacznie więcej aplikacji, ale będzie wymagał częstszego sięgania po ładowarkę.

Cena i dostępność

Amazfit oferuje obecnie GTS 4 we własnym sklepie internetowym. Dla wszystkich wariantów kolorystycznych, RRP wynosi 169,99 dolarów. Jednak smartwatch można również kupić u innych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Amazfit GTS 4 - Wadliwe piękno
Benedikt Winkel, 2023-05-29 (Update: 2023-05-29)