Notebookcheck Logo
Recenzja Xiaomi Poco X8

Recenzja smartfona Xiaomi Poco X8 – prawdopodobnie najbardziej opłacalny telefon 2026 roku pod względem czasu pracy na baterii i wyświetlacza

Dobre i niedrogie?

Wraz z Poco X8 Xiaomi po raz kolejny oferuje niedrogi smartfon ze średniej półki, który imponuje jasnym wyświetlaczem AMOLED 120Hz, pojemną baterią i szybkim ładowaniem. Ale w innych obszarach widać oszczędności – a konkurencja nie stoi w miejscu...
Florian Schmitt, 👁 Florian Schmitt (tłumaczenie DeepL / Ninh Duy) Opublikowany 🇺🇸 🇳🇱 ...
5G Android ARM Review Snippet Smartphone

Werdykt w sprawie Xiaomi Poco X8

Poco X8 pozostawia w naszej recenzji dość mieszane wrażenie: dzięki wysokiej wytrzymałości, w tym certyfikatowi IP69K, licznym certyfikatom TÜV i SGS oraz fantastycznemu czasowi pracy na baterii model na 2026 rok wyraźnie pozycjonuje się jako stylowy towarzysz aktywności na świeżym powietrzu. W połączeniu z bardzo jasnym wyświetlaczem AMOLED telefon Xiaomi ma kilka mocnych atutów – trzeba jednak zaakceptować kompromisy w kwestii wydajności.

Xiaomi musiało również obniżyć koszty w przypadku głównego aparatu: jakość zdjęć jest słaba, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Z kolei długoterminowe aktualizacje nadal nie są standardem w całym segmencie średniej klasy. Xiaomi robi pod tym względem dobre wrażenie, a także zapewnia obsługę szerokiego zakresu pasm sieci komórkowych, przydatną podczas korzystania z telefonu za granicą.

Szerokie zastosowanie plastiku w obudowie to kwestia gustu, a ograniczona wydajność i wolny internet również mogą stanowić problem na tle konkurencji.

Jeszcze jedna uwaga: Xiaomi Poco X8 jest bardzo podobny do Redmi Note 17 Pro 5G, ale oferuje inne konfiguracje pamięci z większą ilością RAM-u. Brakuje mu też aparatu szerokokątnego i obsługi eSIM. Z drugiej strony testowany przez nas egzemplarz jest znacznie tańszy od telefonu Redmi.

Za

+ jasny wyświetlacz AMOLED 120 Hz
+ bardzo długi czas pracy na baterii
+ szybkie ładowanie o mocy 67 W
+ wytrzymała konstrukcja z ochroną IP69K
+ sześć lat aktualizacji zabezpieczeń
+ przystępna cena

Przeciw

- niska wydajność
- słaba jakość zdjęć przy słabym oświetleniu
- brak aparatu ultraszerokokątnego
- wolne Wi-Fi i USB
- brak obsługi eSIM i gniazda microSD
- reklamy w systemie operacyjnym
- migotanie PWM

Cena i dostępność

Xiaomi Poco X8 jest już dostępny za nieco mniej niż 340 USD.

Amazon Logo
  • $349.99
    XIAOMI Poco X8 PRO 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (256GB + 8GB) 6.59" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2511FPC34G Liberado (Black)
  • $517.99
    XIAOMI Poco X8 PRO MAX 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (512GB + 12GB) 6.83" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2602BPC18G Liberado (Black)
  • $384.00
    XIAOMI Poco X8 PRO 5G Ai (Compatible with Tmobile Mint Tello & Global) (256GB + 8GB) 6.59" 50MP Gamers Phone NFC Dual sim Unlocked Model 2511FPC34G Liberado (White)

Specyfikacja

Xiaomi Poco X8 (Poco X8 Rodzina)
Procesor
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 8c/8t, 4 x 2.4 GHz ARM Cortex-A78, 4 x 1.9 GHz ARM Cortex-A55, Cortex-A78/A55
Karta grafiki
Qualcomm Adreno 710
Pamięć
8 GB 
Matryca
6.83 cali 19.4:9, 2772 x 1280 pikseli 447 PPI, AMOLED, refleksująca: tak, 120 Hz
Dysk twardy
256 GB UFS 3.1 Flash, 256 GB 
, 213 GB wolne miejsce
Złącza
1 USB 2.0, 1 podczerwień, 1 czytnik linii papilarnych, NFC, Czujnik jasności, czujniki: compass, light, proximity, gyroscope
Łączność
802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 5.1, 2G (850/​900/​1800/​1900), 3G (B1/​B2/​B4/​B5/​B8), 4G (B1/​B2/​B3/​B4/​B5/​B7/​B8/​B18/​B19/​B20/​B26/​B28/​B38/​B40/​B41/​B42/​B48/​B66/​B71), 5G (n1/​n2/​n3/​n5/​n7/​n8/​n20/​n26/​n28/​n38/​n40/​n41/​n48/​n66/​n71/​n77/​n78) , Dual SIM, LTE, 5G, GPS
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 8.6 x 163.5 x 78.3
Akumulator
8340 mAh litowo-jonowy, 67 Watt charging, 22.5 Watt wired reverse charging
Ładowanie
szybkie ładowanie / Quickcharge
System operacyjny
Android 16
Kamera
Główny aparat: 50 MPix f/​1.8, phase shift AF, OIS, Dual LED flash, Videos @1080p/​30fps (camera 1); 2.0MP, depth sensor (camera 2)
Kamera pomocnicza: 16 MPix f/​2.4, Videos @1080p/​30fps
Inne
głośniki: stereo speakers (hybrid), USB-C cable, SIM tool, bumper, 12 miesiące(y) gwarancji, IP68/​IP69K certified, , bez wentylatora, wodoodporny
Waga
223 g
Cena
320 PLN
Uwaga: Producent może używać komponentów pochodzących od różnych dostawców, w tym paneli wyświetlaczy, napędów lub kart pamięci o podobnych specyfikacjach.

 

Obudowa – Dużo plastiku w solidnym telefonie Xiaomi

Telefon Poco ma dość klasyczny design z zaokrąglonymi narożnikami. Biały tył naszego egzemplarza testowego wyróżnia się różnymi fakturami pod przezroczystą warstwą plastiku z widocznymi śrubkami. Pozostałe warianty kolorystyczne, ciemnoszary i pomarańczowy, prezentują nieco bardziej subtelne podejście do tego industrialnego wyglądu.

Poco X8 spełnia normy IP68 i IP69K. TÜV SÜD potwierdza wodoszczelność na głębokości do dwóch metrów przez 72 godziny, a dodatkowo urządzenie ma certyfikat SGS, który ma obejmować odporność na upadki na granit z wysokości do trzech metrów. 

Według producenta akumulator również poddano w laboratorium ekstremalnym warunkom – od minus 40 do plus 75 stopni Celsjusza.

Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8
Recenzja Xiaomi Poco X8

Porównanie rozmiarów

❌
164.4 mm 78.2 mm 8.6 mm 210 g163.5 mm 78.3 mm 8.6 mm 223 g163.45 mm 78.27 mm 8.6 mm 223 g164.2 mm 77.4 mm 7.3 mm 182 g162.33 mm 74.42 mm 8.4 mm 185.5 g148 mm 105 mm 1 mm 1.5 g

Funkcje – telefon Poco z nawet 12 GB pamięci RAM

Telefon jest dostępny z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM, zawsze w parze z 256 GB pamięci masowej UFS 3.1. Nie ma czytnika kart microSD.

Pozostałe funkcje są takie, jakich można się spodziewać w tym przedziale cenowym: na pokładzie znajdują się kompas elektroniczny, NFC, nadajnik podczerwieni i USB OTG. 

Nie ma ani szybkiego portu USB 3 z przewodowym wyjściem wideo, ani WiFi 7. Obraz z ekranu można przesyłać bezprzewodowo za pośrednictwem Miracast. Przewodowy transfer danych jest dość wolny.

Oprogramowanie – Długoterminowe aktualizacje dla przystępnego cenowo telefonu ze średniej półki

Android 16 jest fabrycznie zainstalowany na urządzeniu. W momencie testów poprawki zabezpieczeń pochodzą z sierpnia 2026 r., a zatem są nadal dość aktualne. 

Według Xiaomi Security Center aktualizacji należy spodziewać się mniej więcej co trzy miesiące, aż do 2032 r., czyli przez sześć lat od premiery. Obiecano również pięć nowych wersji Androida, aż do Androida 21. 

Niestety w systemie operacyjnym wciąż pojawiają się reklamy.

Zrównoważony rozwój

Xiaomi nie podaje wiarygodnych danych dotyczących swojego śladu środowiskowego. Producent wskazuje jedynie na swoje działania ESG – opakowania bez plastiku, transport kolejowy i morski o niższej emisji CO₂ oraz program samodzielnych napraw.

Łączność i GNSS – smartfon Xiaomi bez WiFi 7

Xiaomi nie oferuje szybkiego WiFi z obsługą pasma 6 GHz, a jedynie WiFi 5 z podstawowym układem anten. Pozwala to na osiągnięcie prędkości zaledwie około 350 MBit/s. Niektóre konkurencyjne modele w podobnej cenie są pod tym względem znacznie szybsze.

Telefon obsługuje 5G, a także wiele pasm LTE, dzięki czemu dobrze sprawdza się również w podróży. W naszym teście odbiór sygnału jest dobry, ale w trudnych warunkach nie zawsze w pełni stabilny.

Networking
Xiaomi Poco X8
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
335 (min: 305) MBit/s ∼21%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
353 (min: 314) MBit/s ∼20%
Xiaomi Poco X7
802.11 a/b/g/n/ac/ax
iperf3 transmit AXE11000
398 (min: 193) MBit/s ∼61%
iperf3 receive AXE11000
377 (min: 187) MBit/s ∼55%
Nothing Phone (4b)
802.11 a/b/g/n/ac/ax
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
509 (min: 471) MBit/s ∼32%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
435 (min: 391) MBit/s ∼25%
Motorola Moto G77
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit AXE11000
279 (min: 169) MBit/s ∼43%
iperf3 receive AXE11000
342 (min: 251) MBit/s ∼50%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
802.11 a/b/g/n/ac
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
362 (min: 347) MBit/s ∼22%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
340 (min: 319) MBit/s ∼19%
Przeciętny 802.11 a/b/g/n/ac
 
iperf3 transmit AXE11000
337 (min: 10.5) MBit/s ∼51%
iperf3 receive AXE11000
330 (min: 20.1) MBit/s ∼48%
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
343 (min: 304) MBit/s ∼21%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
350 (min: 328) MBit/s ∼20%
Średnia w klasie Smartphone
 
iperf3 transmit AXE11000
655 (min: 52.5) MBit/s ∼100%
iperf3 receive AXE11000
689 (min: 52.2) MBit/s ∼100%
iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U
1615 (min: 316) MBit/s ∼100%
iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U
1763 (min: 328) MBit/s ∼100%
0100200300Tooltip
Xiaomi Poco X8; iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø335 (305-351) MBit/s
Xiaomi Poco X8; iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø353 (314-380) MBit/s

Do pozycjonowania satelitarnego Poco X8 wykorzystuje jednopasmowy GNSS i szybko ustala naszą lokalizację na zewnątrz z dokładnością do około trzech metrów. 

W praktycznym teście porównawczym z Garmin Venu 2 telefon Xiaomi jest dość dokładny, ale konsekwentnie wskazuje naszą pozycję nieco poza przebytą trasą. Odchylenia te mieszczą się jednak w akceptowalnych granicach. 

Smartfon ze średniej półki nadaje się zatem do nawigacji.

Przegląd śledzenia Xiaomi Poco X8
Przegląd śledzenia Xiaomi Poco X8
Śledzenie Xiaomi Poco X8 na rondzie
Śledzenie Xiaomi Poco X8 na rondzie
Śledzenie Xiaomi Poco X8 Bridge
Śledzenie Xiaomi Poco X8 Bridge
Przegląd funkcji monitorowania Garmin Venu 2
Przegląd funkcji monitorowania Garmin Venu 2
Rejestrowanie trasy przez Garmin Venu 2 na rondzie
Rejestrowanie trasy przez Garmin Venu 2 na rondzie
Śledzenie mostka w Garmin Venu 2
Śledzenie mostka w Garmin Venu 2

Funkcje telefoniczne i jakość połączeń – Poco X8 bez eSIM

Poco X8 obsługuje dual SIM z dwiema kartami nanoSIM; eSIM nie jest obsługiwany. 

Dostępne są również VoLTE, VoNR i VoWiFi. 

Jakość połączeń jest dobra, a głośność słuchawki jest zawsze wystarczająca, by wyraźnie słyszeć rozmówcę.

Aparaty – Telefon ze średniej półki nie ma aparatu szerokokątnego

Nagrywanie przednią kamerą
Nagrywanie przednią kamerą

Xiaomi idzie na skróty w kwestii aparatów: podczas gdy poprzednik miał jeszcze aparat szerokokątny i aparat makro, teraz z tyłu znajduje się tylko 50-megapikselowy aparat główny i niewielki czujnik głębi, który sam nie może robić zdjęć.

Poco X8 potrafi robić przyzwoite zdjęcia przy dobrym oświetleniu, ale ostrość często nie jest optymalna, a jasne obszary szybko ulegają prześwietleniu. Przy słabym oświetleniu ograniczony zakres dynamiczny jest wyraźnie widoczny w jasnych i ciemnych obszarach. Robienie zdjęć bez dodatkowego źródła światła jest niemal niemożliwe.

Przedni aparat robi natomiast przyzwoite selfie, ale krawędzie na jasnym tle mają nieco sztuczną poświatę.

Porównanie zdjęć

Wybierz jedną z dostępnych scen i porównuj powiększone fragmenty zdjęć. Jeden klik w oknie "kliknij aby powiększyć" rozpoczyna cały proces. Lewy klik w oknach poniżej otwiera oryginalne zdjęcia w nowym oknie przeglądarki. Zdjęcia wykonane urządzeniem z niniejszej recenzji można zobaczyć w większym oknie poniżej.

PflanzeUmgebungLow Light
orginal image
kliknij aby powiększyć
ColorChecker
7.8 ∆E
9.5 ∆E
13.4 ∆E
7.8 ∆E
14.2 ∆E
7.3 ∆E
4.1 ∆E
16.3 ∆E
6.6 ∆E
4.6 ∆E
6.7 ∆E
3.7 ∆E
11.9 ∆E
4.4 ∆E
10.2 ∆E
5.9 ∆E
9.4 ∆E
11.2 ∆E
6.9 ∆E
6.2 ∆E
8.5 ∆E
7.9 ∆E
6.7 ∆E
9.2 ∆E
ColorChecker Xiaomi Poco X8: 8.35 ∆E min: 3.67 - max: 16.27 ∆E
ColorChecker
28.1 ∆E
48.8 ∆E
39.3 ∆E
33.3 ∆E
43.5 ∆E
58.1 ∆E
48.4 ∆E
33.2 ∆E
36.4 ∆E
28.4 ∆E
60 ∆E
58.8 ∆E
29.4 ∆E
44.7 ∆E
32.1 ∆E
69.5 ∆E
38 ∆E
40 ∆E
69.7 ∆E
66.3 ∆E
49.8 ∆E
35.9 ∆E
23.9 ∆E
13.9 ∆E
ColorChecker Xiaomi Poco X8: 42.89 ∆E min: 13.91 - max: 69.71 ∆E

Akcesoria i gwarancja – Poco bez zasilacza w Europie

W Europie w pudełku znajdują się kabel USB-C, narzędzie do wyjmowania karty SIM i etui ochronne. W innych regionach dołączana jest również kompatybilna ładowarka.

Niestety telefony Xiaomi w Europie są objęte jedynie 12-miesięczną gwarancją.

Urządzenia wejściowe i obsługa – Niedrogi telefon z Androidem i czytnikiem linii papilarnych

Częstotliwość próbkowania dotyku wynosząca 240 Hz zapewnia telefonowi Poco szybką reakcję na dotyk. W grach częstotliwość próbkowania można jeszcze zwiększyć.

Czytnik linii papilarnych jest ukryty pod ekranem i umieszczony dość nisko, ale po wstępnej konfiguracji odblokowuje telefon dość niezawodnie i może służyć do kontrolowania dostępu do innych aplikacji.

Dostępne jest również rozpoznawanie twarzy. W naszych testach także działa ono niezawodnie, nawet przy słabym oświetleniu. Ponieważ jednak opiera się wyłącznie na rozpoznawaniu 2D za pomocą przedniego aparatu, nie jest aż tak bezpieczne.

Wyświetlacz – Bardzo jasny OLED w telefonie ze średniej półki z funkcją ściemniania DC

Przechwytywanie subpikselowe
Przechwytywanie subpikselowe

Wyświetlacz to jeden z najmocniejszych atutów Poco X8: panel OLED pracuje z częstotliwością odświeżania do 120 Hz i osiąga około 1 000 cd/m2 w realistycznym pomiarze APL – to odczuwalna zaleta podczas korzystania na zewnątrz w świetle słonecznym.

Smartfon Xiaomi przoduje również pod względem komfortu dla oczu. Oprócz konwencjonalnego migotania PWM z częstotliwością około 125 Hz wykorzystuje reklamowane przez Xiaomi przyciemnianie PWM o wysokiej częstotliwości do 3 840 Hz. Osoby wrażliwe na migotanie powinny jednak pamiętać o składowej o niskiej częstotliwości 120 Hz – przy tej częstotliwości nie można wykluczyć pieczenia oczu lub bólów głowy podczas długotrwałego użytkowania. 

Dla porównania: nieco ponad połowa wszystkich przetestowanych przez nas urządzeń reguluje jasność całkowicie bez PWM; tam, gdzie stosuje się PWM, średnia częstotliwość jest znacznie wyższa.

1019
cd/m²
1021
cd/m²
999
cd/m²
1038
cd/m²
1019
cd/m²
1008
cd/m²
1116
cd/m²
1007
cd/m²
1022
cd/m²
podświetlenie ekranu
testowany z X-Rite i1Pro 3
maksimum: 1116 cd/m² (Nits) średnia: 1027.7 cd/m² Minimum: 1.04 cd/m²
rozświetlenie: 90 %
na akumulatorze: 1019 cd/m²
kontrast: ∞:1 (czerń: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 3.59 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 2.2 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
134.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.249
CCT: 6916 K
Xiaomi Poco X8
AMOLED, 2772x1280, 6.8"
Xiaomi Poco X7
AMOLED, 2712x1220, 6.7"
Nothing Phone (4b)
Super AMOLED, 2344x1080, 6.8"
Motorola Moto G77
AMOLED, 2772x1272, 6.8"
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
OLED, 2772x1280, 6.8"
Display
-57%
-74%
-14%
1%
APL18 Peak Brightness (cd/m²)
4009
1156
-71%
1160
-71%
3521
-12%
4034
1%
HDR Peak Brightness (cd/m²)
4421
2563
-42%
1030
-77%
3704
-16%
4440
0%
Response Times
-56%
-29%
-34%
-49%
Response Time Grey 50% / Grey 80% * (ms)
0.8 ?(0.4, 0.4)
1.44 ?(0.7075, 0.7315)
-80%
0.95 ?(0.46, 0.491)
-19%
1.6 ?(0.8, 0.8)
-100%
1.6 ?(0.782, 0.8195)
-100%
Response Time Black / White * (ms)
0.8 ?(0.4, 0.4)
1.6 ?(0.877, 0.7265)
-100%
1.28 ?(0.6045, 0.678)
-60%
1.1 ?(0.5, 0.6)
-38%
1.3 ?(0.667, 0.632)
-63%
PWM Frequency (Hz)
125.3
120
480
103
120
PWM Amplitude * (%)
16
14.08
12%
17.34
-8%
10
37%
13.42
16%
Screen
31%
7%
47%
5%
Brightness middle (cd/m²)
1019
1156
13%
1148
13%
1558
53%
1053
3%
Brightness (cd/m²)
1028
1150
12%
1526
48%
1063
3%
Brightness Distribution (%)
90
98
9%
96
7%
98
9%
Black Level * (cd/m²)
Colorchecker dE 2000 *
3.59
1.1
69%
1.9
47%
0.79
78%
2.9
19%
Colorchecker dE 2000 max. *
6.86
3.1
55%
4.7
31%
2.97
57%
4.9
29%
Greyscale dE 2000 *
2.2
1.6
27%
3.6
-64%
1.3
41%
3
-36%
Gamma
2.249 98%
2.22 99%
2.24 98%
2.24 98%
2.24 98%
CCT
6916 94%
6304 103%
6856 95%
6489 100%
6747 96%
Całkowita średnia (program / ustawienia)
-27% / -9%
-32% / -23%
-0% / 14%
-14% / -11%

* ... im mniej tym lepiej

Migotanie ekranu / PWM (modulacja szerokości impulsu)

ℹ
Aby przyciemnić ekran, niektóre notebooki po prostu w krótkich odstępach czasu włączają i wyłączają podświetlenie — jest to metoda zwana modulacją szerokości impulsu (PWM). W idealnym przypadku ta częstotliwość cykli powinna być niewykrywalna dla ludzkiego oka. Jeśli wspomniana częstotliwość jest zbyt niska, użytkownicy o wrażliwych oczach mogą odczuwać zmęczenie lub bóle głowy, a nawet całkowicie zauważyć migotanie.
Wykryto migotanie ekranu/wykryto PWM 125.3 Hz
Amplitude: 16 %

Podświetlenie wyświetlacza miga z częstotliwością 125.3 Hz (najgorszy przypadek, np. przy użyciu PWM) .

Częstotliwość 125.3 Hz jest bardzo niska, więc migotanie może powodować zmęczenie oczu i bóle głowy po dłuższym użytkowaniu.

Dla porównania: 52 % wszystkich testowanych urządzeń nie używa PWM do przyciemniania wyświetlacza. Jeśli wykryto PWM, zmierzono średnio 7579 (minimum: 5 - maksimum: 343500) Hz.

minimalna jasność
minimalna jasność
25% jasności
25% jasności
50% jasności
50% jasności
75% jasności
75% jasności
100% jasności
100% jasności

Seria pomiarów przy stałym poziomie powiększenia i różnych ustawieniach jasności (Choć krzywa amplitudy przy minimalnej jasności wygląda na płaską, wynika to ze skalowania. Ramka informacyjna pokazuje powiększony przebieg amplitudy przy minimalnej jasności.) 

Niewielkie różnice w kolorach to coś, z czym trzeba się pogodzić w codziennym użytkowaniu, choć ustawienia pozwalają na pewne korekty. Te ledwo zauważalne różnice będą jednak prawdopodobnie przeszkadzać głównie profesjonalistom.

CalMAN Skala szarości
CalMAN Skala szarości
Dokładność odwzorowania kolorów CalMAN
Dokładność odwzorowania kolorów CalMAN
Gama barw CalMAN
Gama barw CalMAN
Nasycenie CalMAN
Nasycenie CalMAN

Wyświetl czasy reakcji

ℹ
Czasy reakcji wyświetlacza pokazują, jak szybko ekran może zmieniać kolor z jednego koloru na drugi. Długi czas reakcji może powodować powstawanie powidoków i sprawiać, że poruszające się obiekty będą niewyraźne (duchy). Gracze szybkich tytułów 3D powinni zwrócić szczególną uwagę na szybki czas reakcji.
   ↔    Czas reakcji od czerni do bieli
0.8 ms ... wzrost ↗ i spadek ↘ łącznie↗ 0.4 ms wzrost
↘ 0.4 ms upadek
W naszych testach ekran wykazuje bardzo szybką reakcję i powinien bardzo dobrze nadawać się do szybkich gier.
Dla porównania, wszystkie testowane urządzenia wahają się od 0.1 (minimum) do 240 (maksimum) ms. » 3 % wszystkich urządzeń jest lepszych.
Oznacza to, że zmierzony czas reakcji jest lepszy od średniej wszystkich testowanych urządzeń (19.6 ms).
   ↔    Czas reakcji 50% szarości do 80% szarości
0.8 ms ... wzrost ↗ i spadek ↘ łącznie↗ 0.4 ms wzrost
↘ 0.4 ms upadek
W naszych testach ekran wykazuje bardzo szybką reakcję i powinien bardzo dobrze nadawać się do szybkich gier.
Dla porównania, wszystkie testowane urządzenia wahają się od 0.13 (minimum) do 636 (maksimum) ms. » 3 % wszystkich urządzeń jest lepszych.
Oznacza to, że zmierzony czas reakcji jest lepszy od średniej wszystkich testowanych urządzeń (30.7 ms).

Wydajność – czy Poco X8 to niedrogi zabójca flagowców?

Nie odnotowaliśmy żadnej poprawy wydajności względem poprzednika mimo nowego SoC; jest wręcz przeciwnie: Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ma niewielką moc obliczeniową, ale nadal całkiem nieźle radzi sobie na tle wielu telefonów w podobnej cenie.

Codzienne użytkowanie Poco X8 nie jest całkowicie wolne od przycięć, a telefon szybko wydaje się przeciążony, zwłaszcza przy nieco bardziej wymagających zadaniach lub wielozadaniowości.

Geekbench 7.0
Single-Core
Średnia w klasie Smartphone
  (514 - 4055, n=41, ostatnie 2 lata)
1568 Points +78%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
983 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
883 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (881 - 883, n=2)
882 Points 0%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
881 Points 0%
Multi-Core
Średnia w klasie Smartphone
  (1368 - 11622, n=41, ostatnie 2 lata)
5435 Points +103%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
3163 Points +18%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
2680 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (2622 - 2680, n=2)
2651 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
2622 Points -2%
Geekbench 6.7
Single-Core
Średnia w klasie Smartphone
  (196 - 4733, n=186, ostatnie 2 lata)
1861 Points +93%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
1088 Points +13%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
1030 Points +7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
1012 Points +5%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (964 - 1014, n=3)
997 Points +3%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
964 Points
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
802 Points -17%
Multi-Core
Średnia w klasie Smartphone
  (830 - 12854, n=186, ostatnie 2 lata)
5651 Points +106%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
3169 Points +15%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
2908 Points +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
2898 Points +5%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (2748 - 2930, n=3)
2859 Points +4%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
2748 Points
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
2022 Points -26%
PCMark for Android - Work 3.x
Średnia w klasie Smartphone
  (4507 - 28557, n=129, ostatnie 2 lata)
14893 Points +25%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
13406 Points +12%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (11939 - 14722, n=3)
12885 Points +8%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
11993 Points 0%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
11939 Points
Antutu v11 - Score
Średnia w klasie Smartphone
  (519159 - 4450644, n=46, ostatnie 2 lata)
2413796 Points +194%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
948782 Points +15%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
848400 Points +3%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (822196 - 848400, n=3)
831206 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
822196 Points
CrossMark - Overall
Średnia w klasie Smartphone
  (376 - 2856, n=105, ostatnie 2 lata)
1230 Points +41%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
873 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
759 Points -13%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (610 - 873, n=2)
742 Points -15%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
502 Points -42%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
Points -100%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
Points -100%
BaseMark OS II
Overall
Średnia w klasie Smartphone
  (1885 - 16690, n=111, ostatnie 2 lata)
7917 Points +62%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
4891 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (4611 - 4891, n=3)
4738 Points -3%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
4725 Points -3%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
4611 Points -6%
System
Średnia w klasie Smartphone
  (4117 - 21153, n=111, ostatnie 2 lata)
11496 Points +28%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
9076 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
9004 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (8570 - 9076, n=3)
8883 Points -1%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8774 Points -3%
Memory
Średnia w klasie Smartphone
  (2760 - 24052, n=111, ostatnie 2 lata)
9351 Points +43%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
6540 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (5133 - 6540, n=3)
5827 Points -11%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
5133 Points -22%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
4732 Points -28%
Graphics
Średnia w klasie Smartphone
  (1046 - 61797, n=111, ostatnie 2 lata)
24556 Points +256%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8570 Points +24%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
6902 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (6753 - 6913, n=3)
6856 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
6753 Points -2%
Web
Średnia w klasie Smartphone
  (1062 - 2587, n=111, ostatnie 2 lata)
1734 Points +23%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
1408 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
1401 Points 0%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (1343 - 1431, n=3)
1394 Points -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
1343 Points -5%
UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI
Średnia w klasie Smartphone
  (2895 - 66164, n=97, ostatnie 2 lata)
18833 Points +141%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
8359 Points +7%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (7819 - 8777, n=3)
8176 Points +5%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
7933 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
7819 Points
AImark - Score v3.x
Średnia w klasie Smartphone
  (293 - 307528, n=65, ostatnie 2 lata)
14242 Points +2499%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
567 Points +3%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (548 - 567, n=3)
558 Points +2%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
548 Points
Geekbench AI
Single Precision NPU 1.7
Średnia w klasie Smartphone
  (80 - 6997, n=135, ostatnie 2 lata)
539 Points +291%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
230 Points +67%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
217 Points +57%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
138 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
134 Points -3%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (123 - 138, n=3)
131.7 Points -5%
Half Precision NPU 1.7
Średnia w klasie Smartphone
  (80 - 55067, n=135, ostatnie 2 lata)
1757 Points +1173%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
330 Points +139%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
218 Points +58%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
148 Points +7%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
138 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (122 - 148, n=3)
136 Points -1%
Quantized NPU 1.7
Średnia w klasie Smartphone
  (124 - 71367, n=135, ostatnie 2 lata)
2664 Points +580%
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4, Adreno 810, 8192
500 Points +28%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
392 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
390 Points -1%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (346 - 392, n=3)
376 Points -4%
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400, Mali-G57 MP2, 8192
203 Points -48%
AI Benchmark
Score V5
Średnia w klasie Smartphone
  (46.4 - 3334, n=16, ostatnie 2 lata)
393 Points
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
88.8 Points
Score V6
Średnia w klasie Smartphone
  (55.6 - 22780, n=77, ostatnie 2 lata)
6143 Points +1826%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
  (311 - 337, n=3)
322 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 8192
319 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4, Adreno 710, 6144
311 Points -3%
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300, Mali-G615 MP2, 12288
234 Points -27%

Poco X8 nie wyróżnia się również w benchmarkach graficznych. Większość gier powinna działać na tym telefonie, ale granie w bardziej wymagające tytuły nie należy do szczególnie przyjemnych.

3DMark / Wild Life Extreme Unlimited
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
957 Points +26%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
842 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
759 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
741 Points -2%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
382 Points -50%
3DMark / Wild Life Extreme
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
960 Points +25%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
846 Points +11%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
765 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
744 Points -3%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
386 Points -50%
3DMark / Wild Life Unlimited Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
3770 Points +28%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
3129 Points +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
2977 Points +1%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
2941 Points
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
1377 Points -53%
3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
352 Points +30%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
346 Points +28%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
271 Points
3DMark / Steel Nomad Light Score
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
353 Points +30%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
344 Points +27%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
271 Points
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
86 fps +6%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
84 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
81 fps
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
117 fps +4%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
115 fps +2%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
113 fps
GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
60 fps +30%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
48 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
46 fps
GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
81 fps +21%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
68 fps +1%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
67 fps
GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
39 fps +22%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
34 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
32 fps
GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
56 fps +14%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
51 fps +4%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
49 fps
GFXBench / Car Chase Onscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
23 fps +44%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
17 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
16 fps
GFXBench / Car Chase Offscreen
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
33 fps +22%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
27 fps
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
24 fps -11%
GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
26 fps +100%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
17 fps +31%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
14 fps +8%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
13 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
8.6 fps -34%
GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
18 fps +50%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
15 fps +25%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
13 fps +8%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
12 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
5.9 fps -51%
GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
43 fps +105%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
28 fps +33%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
23 fps +10%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
21 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
12 fps -43%
GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
47 fps +42%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
40 fps +21%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
38 fps +15%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
33 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
15 fps -55%
GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
7.8 fps +44%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
6.5 fps +20%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
5.7 fps +6%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
5.4 fps
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
2.5 fps -54%
Jetstream 2
2.0 Total
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
156.129 Points
Średnia w klasie Smartphone (63.9 - 423, n=114, ostatnie 2 lata)
154.1 Points -1%
Nothing Phone (4b) (Chrome 153)
147.238 Points -6%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (118.3 - 156.1, n=3)
131.3 Points -16%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
119.362 Points -24%
Motorola Moto G77 (Chrome 145)
98.2 Points -37%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
87.225 Points -44%
2.2 Total
Średnia w klasie Smartphone (2 - 480, n=105, ostatnie 2 lata)
204 Points +41%
Nothing Phone (4b) (Chrome 153)
170.221 Points +17%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
145.019 Points
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (126.5 - 145, n=3)
134.3 Points -7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
126.463 Points -13%
Speedometer 2.0 - Result 2.0
Średnia w klasie Smartphone (49.3 - 733, n=71, ostatnie 2 lata)
223 runs/min +136%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
136 runs/min +44%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (94.6 - 136, n=3)
114.5 runs/min +21%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
107 runs/min +13%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
94.6 runs/min
Speedometer 3 - Score 3.0
Średnia w klasie Smartphone (3.06 - 56.5, n=80, ostatnie 2 lata)
14.5 runs/min +107%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
9.56 runs/min +37%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7 - 9.56, n=3)
7.89 runs/min +13%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
7 runs/min
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
6.88 runs/min -2%
WebXPRT 4 - Overall
Średnia w klasie Smartphone (56 - 278, n=88, ostatnie 2 lata)
132.5 Points +19%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
122 Points +10%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (111 - 122, n=3)
116.3 Points +5%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
111 Points
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
100 Points -10%
Octane V2 - Total Score
Średnia w klasie Smartphone (6015 - 160221, n=132, ostatnie 2 lata)
50840 Points +29%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
39336 Points
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
39091 Points -1%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (34926 - 39336, n=3)
37784 Points -4%
Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163)
31245 Points -21%
Mozilla Kraken 1.1 - Total
Xiaomi Poco X7
1312.2 ms * -35%
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (973 - 1093, n=3)
1025 ms * -5%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151)
1008.1 ms * -4%
Xiaomi Poco X8 (Chrome 155)
973.1 ms *
Średnia w klasie Smartphone (216 - 2718, n=119, ostatnie 2 lata)
859 ms * +12%

* ... im mniej tym lepiej

Xiaomi Poco X8Xiaomi Poco X7Nothing Phone (4b)Motorola Moto G77Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5GPrzeciętny 256 GB UFS 3.1 FlashŚrednia w klasie Smartphone
AndroBench 3-5
-46%
-26%
-48%
-0%
-5%
17%
Sequential Read 256KB (MB/s)
2052.5
947.4
-54%
952.54
-54%
522.1
-75%
2098.67
2%
1777 ?(950 - 3497, n=128)
-13%
Sequential Write 256KB (MB/s)
1986.1
915.23
-54%
860.56
-57%
494.6
-75%
1981.23
0%
Random Read 4KB (MB/s)
264.1
100.16
-62%
253.22
-4%
217.2
-18%
266.38
1%
Random Write 4KB (MB/s)
263.1
226.88
-14%
293.92
12%
206.2
-22%
251.83
-4%

Emisje – Poco X8 niemal nie ogranicza wydajności pod obciążeniem

Temperatura

Temperatury powierzchni przy długotrwałym obciążeniu są odczuwalne, ale nie krytyczne – zmierzyliśmy maksymalnie nieco poniżej 42 °C. 

Na plus: Poco X8 tylko nieznacznie ogranicza wydajność w testach obciążeniowych 3DMark, dzięki czemu maksymalna dostępna moc może być utrzymywana nawet przez długi czas.

w stresie
41.8 °C39.9 °C37.5 °C
41.9 °C39.9 °C37.8 °C
41.6 °C40.9 °C38.1 °C
maks. w ogóle: 41.9 °C
średnia: 39.9 °C
37.3 °C38.7 °C38 °C
38.7 °C38.9 °C41.2 °C
37.5 °C38.1 °C40.5 °C
maks. w ogóle: 41.2 °C
średnia: 38.8 °C
zasilacz  42.1 °C | temperatura otoczenia 20.8 °C | Fluke t3000FC (calibrated), Voltcraft IR-260
(-) Średnia temperatura górnej części przy maksymalnym obciążeniu wynosi 39.9 °C / 104 F, w porównaniu do średniej 33 °C / ###class_avg_f# ## F dla urządzeń w klasie Smartphone.
(±) Maksymalna temperatura w górnej części wynosi 41.9 °C / 107 F, w porównaniu do średniej 35.4 °C / 96 F , począwszy od 21.9 do 247 °C dla klasy Smartphone.
(±) Dno nagrzewa się maksymalnie do 41.2 °C / 106 F, w porównaniu do średniej 34.1 °C / 93 F
(+) W stanie bezczynności średnia temperatura górnej części wynosi 24.4 °C / 76 F, w porównaniu ze średnią temperaturą urządzenia wynoszącą 33 °C / ### class_avg_f### F.

Testy obciążeniowe 3DMark

3DMark
Wild Life Stress Test Stability
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
99.8 % 0%
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
99.5 % 0%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.5 %
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
99.4 % 0%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.4 % 0%
Wild Life Extreme Stress Test
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
99.6 % 0%
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.6 %
Motorola Moto G77
Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash
98.7 % -1%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
92 % -8%
Steel Nomad Light Stress Test Stability
Xiaomi Poco X8
Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash
99.4 %
Nothing Phone (4b)
Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash
98.7 % -1%
Xiaomi Poco X7
Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash
98.6 % -1%
05101520Tooltip
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø4.64 (4.63-4.64) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.4.1: Ø5.06 (5.05-5.07) %
Motorola Moto G77 Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø2.3 (2.28-2.31) %
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Extreme Stress Test; 1.1.14.3: Ø4.6 (4.26-4.64) %
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø17.6 (17.6-17.7) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø18.7 (18.7-18.8) %
Nothing Phone (4b) Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash; Wild Life Stress Test Stability: Ø22.3 (22.2-22.3) %
Motorola Moto G77 Mali-G57 MP2, Dimensity 6400, 256 GB UFS 2.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø8.28 (8.26-8.3) %
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Wild Life Stress Test Stability; 0.0.0.0: Ø17.5 (17.4-17.5) %
Xiaomi Poco X8 Adreno 710, SD 6s Gen 4, 256 GB UFS 3.1 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.0.6.2: Ø2.06 (2.05-2.07) %
Xiaomi Poco X7 Mali-G615 MP2, Dimensity 7300, 512 GB UFS 2.2 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.1.1.3: Ø2.56 (2.54-2.57) %
Nothing Phone (4b) Adreno 810, SD 6 Gen 4, 128 GB UFS 2.2 Flash; Steel Nomad Light Stress Test Stability; 1.0.6.2: Ø2.6 (2.58-2.62) %
Mapa cieplna z przodu
Mapa cieplna z przodu
Mapa cieplna tylnej strony
Mapa cieplna tylnej strony

Głośniki

Na dole znajduje się niewielki głośnik, który wraz z głośnikiem słuchawki tworzy system dźwięku stereo Poco X8. Muzyka nie brzmi jednak zbyt żywo, ponieważ w dźwięku nadmiernie dominują wysokie tony i brakuje mu pełni.

Zewnętrzne głośniki lub słuchawki, które można podłączyć przez port USB-C lub Bluetooth, często brzmią lepiej. Niestety Poco X8 obsługuje jedynie starszy standard Bluetooth 5.1, przez co brakuje wielu funkcji z nowszych wersji, takich jak Bluetooth LE Audio dla aparatów słuchowych czy Channel Sounding do lokalizowania urządzeń.

Z drugiej strony Xiaomi oferuje szeroki wybór kodeków Bluetooth, więc jest duża szansa, że po podłączeniu urządzenia audio do telefonu uzyskamy dobrą jakość dźwięku.

dB(A) 0102030405060708090Deep BassMiddle BassHigh BassLower RangeMidsHigher MidsLower HighsMid HighsUpper HighsSuper Highs202.813.9256.58.73110.38.64014.113.15017.715.46320.511.58019.110.910013.715.712512.62016014.13020020.639.525021.245.53152248.740022.451.550022.757.363021.464.780018.265.6100016.670.5125018.375.6160018.675.2200017.577.2250014.677.7315013.674.9400013.274.9500013.667.3630014.361.1800014.866.11000015.269.4125001673.81600016.662.2SPL29.485.6N155.7median 16.6median 65.6Delta3.313.836.943.436.438.724.129.834.12839.533.326.725.414.21318.319.715.616.317.926.413.537.913.94515.951.712.752.317.958.524.865.624.771.921.581.118.579.826.976.821.676.720.574.626.670.923.469.432.774.334.973.837.369.831.364.831.865.330.756.541.887.13.163.6median 21.6median 65.67.112.8hearing rangehide median Pink NoiseXiaomi Poco X8Motorola Moto G77
Wykres częstotliwości (pola wyboru można zaznaczyć i odznaczyć, aby porównać urządzenia)
Xiaomi Poco X8 analiza dźwięku

(+) | głośniki mogą odtwarzać stosunkowo głośno (85.6 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | prawie brak basu - średnio 32.4% niższa od mediany
(±) | liniowość basu jest średnia (12.8% delta do poprzedniej częstotliwości)
Średnie 400 - 2000 Hz
(±) | wyższe średnie - średnio 7.4% wyższe niż mediana
(±) | liniowość środka jest średnia (7.5% delta do poprzedniej częstotliwości)
Wysokie 2–16 kHz
(±) | wyższe maksima - średnio 5.9% wyższe od mediany
(±) | liniowość wysokich wartości jest średnia (7.4% delta do poprzedniej częstotliwości)
Ogólnie 100 - 16.000 Hz
(±) | liniowość ogólnego dźwięku jest średnia (27.5% różnicy w stosunku do mediany)
W porównaniu do tej samej klasy
» 72% wszystkich testowanych urządzeń w tej klasie było lepszych, 5% podobnych, 23% gorszych
» Najlepszy miał deltę 11%, średnia wynosiła ###średnia###%, najgorsza wynosiła 136%
W porównaniu do wszystkich testowanych urządzeń
» 84% wszystkich testowanych urządzeń było lepszych, 3% podobnych, 13% gorszych
» Najlepszy miał deltę 4%, średnia wynosiła ###średnia###%, najgorsza wynosiła 136%

Motorola Moto G77 analiza dźwięku

(+) | głośniki mogą odtwarzać stosunkowo głośno (87.1 dB)
Bas 100 - 315 Hz
(-) | prawie brak basu - średnio 32.8% niższa od mediany
(-) | bas nie jest liniowy (17.2% delta do poprzedniej częstotliwości)
Średnie 400 - 2000 Hz
(±) | wyższe średnie - średnio 9.8% wyższe niż mediana
(±) | liniowość środka jest średnia (9.6% delta do poprzedniej częstotliwości)
Wysokie 2–16 kHz
(±) | wyższe maksima - średnio 5.7% wyższe od mediany
(±) | liniowość wysokich wartości jest średnia (7% delta do poprzedniej częstotliwości)
Ogólnie 100 - 16.000 Hz
(-) | ogólny dźwięk nie jest liniowy (31.6% różnicy w stosunku do mediany)
W porównaniu do tej samej klasy
» 82% wszystkich testowanych urządzeń w tej klasie było lepszych, 2% podobnych, 16% gorszych
» Najlepszy miał deltę 11%, średnia wynosiła ###średnia###%, najgorsza wynosiła 136%
W porównaniu do wszystkich testowanych urządzeń
» 91% wszystkich testowanych urządzeń było lepszych, 2% podobnych, 8% gorszych
» Najlepszy miał deltę 4%, średnia wynosiła ###średnia###%, najgorsza wynosiła 136%

Czas pracy na baterii – Niedrogi telefon z Androidem i dużą baterią

Spożycie energii

Poco X8 nie jest szczególnie energooszczędny, z wyjątkiem pracy pod bardzo dużym obciążeniem.

Telefon można ładować z mocą do 67 watów i okazał się on w pełni kompatybilny z ładowarkami w naszym laboratorium testowym.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.2 W
luzdarkmidlight 1.2 / 1.8 / 2.3 W
obciążenie midlight 4.8 / 8.1 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Metrahit Energy
Xiaomi Poco X8
8340 mAh
Xiaomi Poco X7
5110 mAh
Nothing Phone (4b)
5200 mAh
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
8340 mAh
Przeciętny Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4
 
Średnia w klasie Smartphone
 
Power Consumption
21%
5%
-4%
-2%
0%
Idle Minimum * (Watt)
1.2
1.09
9%
1.01
16%
1.27
-6%
1.235 ?(1.2 - 1.27, n=2)
-3%
Idle Average * (Watt)
1.8
1.28
29%
2
-11%
1.98
-10%
1.89 ?(1.8 - 1.98, n=2)
-5%
Idle Maximum * (Watt)
2.3
1.31
43%
2.09
9%
2.3
-0%
2.3 ?(2.3 - 2.3, n=2)
-0%
Load Average * (Watt)
4.8
3.25
32%
4.62
4%
Load Maximum * (Watt)
8.1
8.62
-6%
8.73
-8%
8.42 ?(8.1 - 8.73, n=2)
-4%

* ... im mniej tym lepiej

Pobór mocy: Geekbench (150 cd/m²)

012345678Tooltip
Xiaomi Poco X8; Geekbench 5.5 Power Consumption 150cd: Ø4.04 (1.273-8.02) Watt
Xiaomi Poco X8; Idle 150cd/m2: Ø1.857 (1.633-4) Watt

Pobór mocy: GFXbench (150 cd/m²)

012345Tooltip
Xiaomi Poco X8; Idle 150cd/m2: Ø1.857 (1.633-4) Watt
Xiaomi Poco X8; 2560x1440 3DMark Steel Nomad Light Unlimited: Ø3.56 (3.24-5.27) Watt

Czas pracy baterii

Jedną z największych zalet Poco X8 jest czas pracy na baterii: W teście baterii przy korzystaniu z Wi-Fi telefon osiąga imponujący czas pracy wynoszący niemal 30 godzin – wynik, który wyznacza standard w tym przedziale cenowym. Niektóre telefony w podobnej cenie działają zaledwie 60% tego czasu.

Wydajność akumulatora
WiFi Websurfing
29h 29min
Xiaomi Poco X8
8340 mAh
Xiaomi Poco X7
5110 mAh
Nothing Phone (4b)
5200 mAh
Motorola Moto G77
5200 mAh
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
8340 mAh
Czasy pracy
-41%
-25%
-32%
-1%
WiFi v1.3 (h)
29.5
17.5
-41%
22
-25%
20
-32%
29.2
-1%
Reader / Idle (h)
50
Load (h)
5.2

Ocena ogólna Notebookcheck

To imponujące, co Xiaomi oferuje w Poco X8 pod względem ekranu i czasu pracy na baterii w tak atrakcyjnej cenie.

Z drugiej strony zauważalne są też oszczędności w zakresie wydajności i jakości aparatu.

Recenzja Xiaomi Poco X8. Egzemplarz do recenzji udostępniło Xiaomi Deutschland.
Recenzja Xiaomi Poco X8. Egzemplarz do recenzji udostępniło Xiaomi Deutschland.

Xiaomi Poco X8 - 16/10/2026 v8
Florian Schmitt

Wykonanie
87%
Klawiatura
67 / 75 → 89%
Myszka
91%
Komunikacja
42 / 69 → 61%
Waga
88 / 50-100 → 75%
Akumulator
96%
Wyświetlacz
89%
Wydajność w grach
12 / 55 → 22%
Wydajność w programach użytkowych
61 / 85 → 72%
AI Performance
10%
Temperatura
89%
Hałas
100%
Głośniki
74 / 90 → 82%
Kamerka
60%
Średnio
64%
76%
Smartphone - Ważona średnia
CO2 Emissions
No Data
Materials
25%
Packaging
90%
Power Use
95.2%
Repairability
30%
Software Updates
91.7%
Recycle Logo Total Sustainability Score: 55.3%

Porównanie możliwych alternatyw

Obraz
Model / recenzja
Cena
Waga
napęd
Ekran
1.
75.8%
Xiaomi Poco X8
Xiaomi Poco X8
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 710 ⎘
8 GB Pamięć, 256 GB UFS 3.1
Cena katalogowa: 320€223 g256 GB UFS 3.1 Flash6.83"
2772x1280
447 PPI
AMOLED
2.
77.7%
Xiaomi Poco X7
Xiaomi Poco X7
MediaTek Dimensity 7300 ⎘
ARM Mali-G615 MP2 ⎘
12 GB Pamięć, 512 GB UFS 2.2
185.5 g512 GB UFS 2.2 Flash6.67"
2712x1220
446 PPI
AMOLED
3.
76.5%
Nothing Phone (4b)
Nothing Phone (4b)
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 810 ⎘
8 GB Pamięć, 128 GB UFS 2.2
Cena katalogowa: 329€210 g128 GB UFS 2.2 Flash6.77"
2344x1080
381 PPI
Super AMOLED
4.
76.7%
Motorola Moto G77
Motorola Moto G77
Mediatek Dimensity 6400 ⎘
ARM Mali-G57 MP2 ⎘
8 GB Pamięć, 256 GB UFS 2.1
Cena katalogowa: 300€182 g256 GB UFS 2.1 Flash6.78"
2772x1272
450 PPI
AMOLED
5.
76.7%
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G
Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘
Qualcomm Adreno 710 ⎘
6 GB Pamięć, 256 GB UFS 3.1
Cena katalogowa: 480€223 g256 GB UFS 3.1 Flash6.83"
2772x1280
447 PPI
OLED

Przezroczystość

Wyboru urządzeń do recenzji dokonuje nasza redakcja. Próbka testowa została udostępniona autorowi jako pożyczka od producenta lub sprzedawcy detalicznego na potrzeby tej recenzji. Pożyczkodawca nie miał wpływu na tę recenzję, producent nie otrzymał też kopii tej recenzji przed publikacją. Nie było obowiązku publikowania tej recenzji. Jako niezależna firma medialna, Notebookcheck nie podlega władzy producentów, sprzedawców detalicznych ani wydawców.

Tak testuje Notebookcheck

Każdego roku Notebookcheck niezależnie sprawdza setki laptopów i smartfonów, stosując standardowe procedury, aby zapewnić porównywalność wszystkich wyników. Od około 20 lat stale rozwijamy nasze metody badawcze, ustanawiając przy tym standardy branżowe. W naszych laboratoriach testowych doświadczeni technicy i redaktorzy korzystają z wysokiej jakości sprzętu pomiarowego. Testy te obejmują wieloetapowy proces walidacji. Nasz kompleksowy system ocen opiera się na setkach uzasadnionych pomiarów i benchmarków, co pozwala zachować obiektywizm.
Google LogoAdd as a preferred source on Google
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartfona Xiaomi Poco X8 – prawdopodobnie najbardziej opłacalny telefon 2026 roku pod względem czasu pracy na baterii i wyświetlacza
Florian Schmitt, 2026-10-17 (Update: 2026-10-17)